Milosrdne klamstvo, ano ci nie?Vo vztahu,poradte

Príspevok v téme: Milosrdne klamstvo, ano ci nie?Vo vztahu,poradte
kukurica

Ahojte, bola by som vam vdacna za radu. Pred par rokmi som zila chvilu v Prahe. Tam som sa zoznamila s jednym muzom a chvilu sme spolu chodili,ale kratko. Boli sme vsak velmi dobri priatelia a sme zistili,ze viac nam to funguje ako kamaratom. Potom som sa vratila domov a spoznala terajsieho priatela. Velmi sa mame radi, ale vzdy ked moj ex sa vrati pozriet rodicov, vzdy sa radi stretneme a ideme na kavu, stale spolu dobre vychadzame, pokecame. Moj priatel to vsak velmi zle znasa. Nevie pochopit, ze byvali mozu ostat skveli priatelia bez toho,aby nieco spolu mali. Ja som mu nikdy netajila,ze sa s nim idem stretnut. Ale on po tom je vzdy tyzden bez nalady, tak rozmyslam,ci mu mam klamat o tom radsej, ze idem von s niekym inym. Nikdy som mu neklamala, ale rozmyslam, aby sa ZBYTOCNE nenervoval,ked nieje dovod.Poradte,dakujem

kukurica

janka, tak ma asi chapes:)Ja presne tak to vidim. Ked uz s niekym niesom,tak preto,lebo to proste nevyslo a hotovo.JA vzdy vravim,ze najvacsia hrozba su ludia novi a nie ti ex. A tie chlapske nazory co tu padli, no beriem,ale aj tak si myslim,ze najviac ziarlia ti, ktori si niesu isti sami sebou a hlavne ti,ktori sami podvadzaju. Moj priatel ma pri mne dost velku slobodu. Nemusi sa ma pytat "mozem ist" atd. Proste mu verim a ide si kde chce a sam od seba mi povie kde je a s kym je a ked aj nie,sa ho nepytam. Verim mu, kym mi sam neda dovod neverit a to cakam aj ja. Ziarlivost a nedovera je to najhorsie asi, takeho snoriaceho psa ako partnera by som si snad ani nevazila.

janka

ahoj.ja mam nieco podobne,teraz mam 3,5 rocny vztah a pol rocnu dcerku.a tiez sa niekedy stretnem s ex,s ktorym som chodila pred 8 rokmi.rozdiel je len v tom,ze moj priatel neziarli(mozno to bude tym ze neni slovak) a nemam mu ani dovod nieco zatajovat.je casto na dlhsie prec,niekedy aj 4 tyzdne,ale ani by ma nenapadlo si s nim nieco zacat.ostali sme proste kamarati,on sa ozenil a ma 4-rocnu dceru,ale ked nieco potrebujem mozem sa nanho vzdy obratit a ked sa da pomoze mi.raz za cas behneme spolu na kavu (niekedy aj s jeho zenou a dcerou)a pokecame.takze mam asi ten isty nazor,ako ty.
niektori pisete,ze ex je ex a nie je to kamarat.potom by nemohla chodit na kavu ani sa stretnut so ziadnym muzom,lebo by z toho nieco mohlo byt?ved skor si zena zacne s niekym novym so zvedavosti ako s byvalym,toho uz videla aj citila.

lleilla

...pre bigi-vies ideal je,ked mas chapajuceho partnera,a hlavne vies,co vsetko mas v nom a podla toho sa aj k nemu spravas,tolko k tvojej narazke,pekny den:).

3nttt

no ja by som teda nezniesla aby sa moj drahy stretaval s byvalou.a ani ja by som sa urcite enstretavala s byvalimi.naco?

kiara123

no ja mam troska podobny problem s mojim priatelom,ale je to z jeho strany.ide o to ze ma kamosku a je to jeho byvala s ktorou chodil len dva tyzdne a proste siel jej na stuzkovu lebo ho zavolala tak no to by sa este dalo ale uz viackrat ked sme spolu tak mu pise vola a tak.proste uz ma to rozculuje a on mi cely cas vysvtetluje ze su len kamosi ja mu verim ale jej nie.ja som sa vzdala jedneho dobreho kamarata proste lebo mu vadil co mi bolo luto ale viem ze potom bol spokojny a on nieco take nedokaze....aj minule bola na chate tak mu napisala ci za nou nepride kuknut a on si vypol mobil no potom sa ma opytal ci moze sa ist pozriet...tak som mu povedala ze ked tak chce nech si ide otocila sa a sla domov.ja uz neviem co robit;(

lleilla

kukurica,tak som rada,ze mas aj ty chapajuceho a tolerantneho priatela-tolke stastie,ze su to prave ti nasi:D.Ja na uprimnost a komunikaciu nedam dopustit.(to slovne spojenie,ze skoro si ex rozpucila,jejda si ma pobavila),som rada,ze ste si to vyriesili:)

kukurica

lleilla, no presne ako vravis:) Ja som sa s nim nakoniec porozpravala a zobral to v pohode, aspon sa tak tvari. Spytala som sa ho, ze ci mi to dovoli a povedal mi, ze mi zakazat nemoze nic, ze to berie, ze nech idem a ze sa nehneva. Takze nakoniec to dobre dopadlo:) Inak, mne sa to raz stalo, jeen moj byvaly sa stretol so svojou ex a som sa to dozvedela az po roku, ked sa prekecol, som myslela ze ho zabijem a rozpucim:)Ale vysvetlil mi to tak, ze to nic neznamenalo, ze ho uz dlho otravovala, tak jej chcel do oci povedat, ze ako sa veci maju a nechcel aby som sa zbytocne trapila. Velmi som vyhovorke neverila a dost dlho som sa spamatavala a nechapala som,preco mi to nepovedal, ved by som to prezila.

lleilla

kukurica,moja skusenost je taka,ze priatel sa tiez chcel stretnut s byvalou(iniciativa bola vraj z jej strany a to sa mali vidiet po 3 rokoch prvykrat od rozchodu a predtym chodili spolu velmi dlho a viem,ze ona bola ta jeho "najvacsia laska"),a prisiel za mnou,ze ci by mi to vadilo.Netvrdim,nebolo mi vsetko jedno,ale rozhodla som sa,ze ked chcu,nech sa stretnu,ze budem priatelovi doverovat,ale o stretnuti nechem nic vediet,ani kedy sa maju stretnut,jednoducho nic-a ja osobne som si najviac cenila,ze prisiel za mnou,spytal sa ma na moj nazor,ze bol uprimny a to je pre mna dolezite-milosrdnu loz by som netolerovala,aj ked by som sa mozno netrapila a nerozmyslala nad otazkymi,co ak...o ich stretnuti by som sa teoreticky nikdy nemala ako dozvediet,tak mi to mohol zatajit,ale ako sa hovori,nikdy nehovor nikdy a ak by som sa dodatocne dozvedela,ze mi ich stretnutie zatajil,neviem neviem-povazovala by som to za zradu,takze ja neschvalujem ani milosrdnu loz...rozhodnutie je vsak samozrejme na tebe.