pluca plne hlienov

Príspevok v téme: pluca plne hlienov
geraldine

mam opakovany problem kazdy mesiac. niekedy sprevadzany teplotami, inokedy len bolestami v plucach alebo prieduskach. z vecera do rana sa zobudim chora, pali ma v lucach pri kaslani ,pali a boli, chrci,citim, ze mam dnu plno hlienov. musim vykasliavat, samozrejme, ostavam doma a lezim aj tyzden kym to neprejde. mam problem vykasliavat, len ma natahuje, ale ked vykasliavam, tak sa mi zlepsuje a som fit. neviem, kde je problem, ze sa mi vsetko usadza na plucach a preco tak casto. imunitu mam slabu a preto si nemozem dovolit uzivat ATB, tie mi ju len znizuju. uz som vycerpana z toho casteho chorlavenia, aj z prace ma asi vyrazia. poradite, co robit, aby mi vsetko neslo na pluca? je to problem s dutinami alebo s mandlami? uz nemam ani napad co s tym.

svetlušik

Naše deti boli práve choré a okrem iného mali upchaté nosné dutiny.Vnútorne citrovital nemôžu užívať kvoli alergii, alé dala som niekoľko kvapiek do vody a kvapkala som im to do noštekov. Do pol hodiny už mohli voľne dýchať a spali celú noc.Potrela som im tým aj okolie nosa ktoré mali veľmi podráždené od nádchy a nepomáhalo ani krémovanie a ráno to bolo tiež čisté.

mirka11

Ahojte,Geraldina skúsila si aj ty ten citrovital?Ja mám zase problém mám stále zahlienené dutiny.Pred mesiacom som vybrala antibiotiká a stále mám tie dutiny zahl.,zle sa mi dýcha a chuchmem,zle sa mi aj rozpráva stále akoby nosom.Pomohol by aj na tento problém citrovital?ďakujem

geraldine

mas pravdu, asi sa prestahujem...dufam,ze to pomoze.ale to asi az ked pridem o moj job. mam dobru pracu, som velmi spokojna, a tu sa tiez prejavuje kriza tak nechcem moc riskovat.
v spanielsku s AJ? to by bolo fajn.
sunie, skus to este s tou lekarkou, ak sa da, spriatel sa s nou, mozno bude rada, ked ti pomoze. niektori maju radi zamotane pripady, ked je vsetko zle, ale pricina sa musi najst niekde inde. a hlavne sa vela pytaj. ja to robim stale. niekedy pridem s lajstrom v ruke k mojej a pekne bod po bode mi odpoveda na otazky. ako som v angl.tak je to horsie, nemame kontakt, nebola som na vsetkych vysetreniach, na ktore ma poslala vzhladom na moj problem v zime, nedokrvovanie koncatin, skoro mi odumreli prsty a to som bola len 10 min. vonku. teraz moja lekarka ochorela, dost vazne tak neviem, ci bude ok ked sa vratim. neordinuje asi mesiac. sunie, vazne vyuzi to, ak mas moznost mat dobru odbornicku.

sunie

ja mam velmi rada spanielsko, viem trochu po spanielsky ale su miesta kde sa da vystacit aj s NJ/AJ. ale vraj tam maju teraz dost velku nezamestnanost a nizke platy :(
ty by si mohla este skusit juh anglicka vraj je tam miernejsia klima, dobry vzduch a krasne prostredie.

sunie

stacila by presna diagnoza a mame po probleme. tiez sa mi nechce dozivotne testovat co konecne zaberie a zbytocne vyzadzovat peniaze za lieky ktore mozno viac uskodia ako pomozu.

geraldine

mozno aj ja pojdem do spanielska na okuk :)))
keby mi tam pomohlo, tak by som bola usadena..len jazyk je problem. vazne by som si nasla job v krajine, kde by som bola zdrava. aj tak vsade najdes krajanov, tak sa clovek neciti tak sam.
ty si sa asi ucila spanielcinu

geraldine

asi budem pisat domov,nech sa mi po tom vsetkom poobzeraju v lekarni. nieco podobne ako citrogrep ci citrovital tu maju baby polky, zacali tiez uzivat asi 15 kvapiek do vody. inak, ta jedna to uziva asi mesiac a posledne dva tyzdne si poriadne polezala. najskor brusna chripka, potom nieco ako angina, ci pluca..to iste co som od nej chytila aj ja. tak neviem...mozno to uzivala kratko.
vies, najviac ma mrzi prave to, ak clovek vyvali ohromne peniaze za nieco, co nepomoze. vzdy sa presviedcam jednym argumentom, nie su to ATB ci ine chemikalie,takze ak nepomozu, aspon neposkodia.

sunie

vies mne pri mori vsetko prejde a dam sa do poriadku na par mesiacov dopredu. nechce sa mi takto trapit do konca zivota. ani hory mi moc nerobia dobre,tam je na mna ostry vzduch a mam aj alergiu na chlad.