Vysoká škola - poradí mi niekto?

Príspevok v téme: Vysoká škola - poradí mi niekto?
mia90

ahojte, viem ze to tu nepatri asi, ale neviem kde sa mas poradit, som v stvrtom rocniku oa a rozhodujem sa kam na vysku.chcela som ist na pravo,snivala som o tom asi od zš,a teraz cim viac sa blizim k rozhodnutiu,tak moc tam aniu nechcem ist.mam to o to tazsie ze nie som z gymnazia, a na oa som priemerny student.takze viem ze to bude tazke sa dostat tam,a vybrala som si tu skolu aj kvoly tomu ze tam nie je matika a hlavne prijimacky.nie ze by som z matiky bola vyorana,ale skratka nemam rada matiku a tie somariny co sa ucia.radsej sa budem nieco biflit.ale rozmyslam aj o vš čo ma spoločné s účtovníctvom nie ekonomika.cisto ucotvnictvo a neskôr mozno pokracovanie uctovníctvo audítorstvo.mozno by ma to celkom bavilo.ma niekto skusenost s tou skolou?je tazka?viem ze tam matika je aj na prijímačkach.dufam ze mi niekto poradi.dakujem

ivi_ka87

Ahoj mia, ak sa bojis toho dejepisu na prijimackach na pravo, mohla by si skusit Brno, skusky sa robia formou TSP, co je nieco ako IQ test len zahrna este vseobecny rozhlad. A nemyslim si, ze pravo je len o biflovani.

mia90

smajlik aj tak dakujem:)ale bude to tak asi ako som vravela ze zacate rocniky to budu mat akreditovane, a ak nebudu mat tento rok akreditaciu tak to tam pravdepodobne ani neotvoria.ale dakujem:)

mia90

ing. no ja viem ze chcem studovat, a co tak myslim si ze s tym ma tak 99% studentov problem zistit ze co, urcitu predstavu mam, ale kazda skola sa lisi od seba, a na prijimacky sa ucit na kazdu, zase az taky einsten nie som.najviac ma laka to uctovnictvo a pravo...len ked kazdy mi hovori ze nemam vysku odkladat,

ing.

Ja by som ti poradila, ze si najprv ujasni ci chces vobec studovat a co. Dnes sa uz neda skusat kazdy rok ina skola, lebo sa za to plati. Ak uz budes vediet comu sa chces venovat, tak sa svedomito pripravuj na prijimacky. A mozes pockat aj rok, dva, nic nestratis. JA som zacala studovat v 21 denne studium. A teraz som uz v piatom rocniku. A denne studium je lepsie, profesori sa viac venuje dennym studentom. Externi studenti su povacsinou odkazani sami na seba. A samozrejme, intrakovy zivot...to su spomienky na cely zivot.

mia90

no s tu pedagogicku mam blizko,cize by som iba dochadzala v podstate,v tej bb neviem jedna znama tam je tiez,je asi v druhaku,ale jej rocnik ma akreditaciu,ze oni to maju nejak tak urobene ze tie rocniky co uz su tak tym ta akreditacia ostane, ale ze nove tento rok co sa ma otvorit tak ze nevedia ci dostane,neviem...ak by si bola taka dobra keby si potom napisala ak by si zistila daco:)ale myslim si ze externe stoji financne mozno este menej ako denne, ide len o to ze naraz budem musiet dat tak 20 000,no a potom to cestovanie,ale denne, ved z 5000 mesacne teraz by som asi nevyzila aked sa to vsetko zrata tak to bude stat rovnako mozno aj viac, a este s tym ze teraz aj prvaci maju problem s intrakom,a taky byt v ba alebo bb nie je celkom lacny,a externe chcem preto ze mozno by som si chcela aj pracu nejaku najst, nechcem byt uz financne zavysla od rodicov.a dalsich 5 rokov chodit do skoly no neviem:D

[zruseny8]

si zo severu? no ja tiez a pritom chodim do kosic. ja som sa rozhodla pre farmaciu a taktiez som asi este v decembri nevedela kam pojdem. som uz druhacka, nejako sa zadarilo prvy rok a teraz stresujem pred jednou skuskou co ma caka vo stvrtok. v bb mam spoluziacky na prave, tak sa mozem opytat o tu akreditaciu ale pochybujem, ze nemaju, bo potom by tam nik nestudoval. a nerob to ze si das inu skolu, bo vies ze ked budes chodit rok na inu a potom prestupis, tak ten rok si musis zaplatit. chcees chodit externe?ale to nie je lacne studium..podla mna prides tym ovela. ved skola nie je len ucenie, ale hlavne intrakovy zivot, zabava..atd

mia90

smajlik...no viem ze najlepsie je ist na vysoku hned po skole, ale ked mozno by som sla aj do zahranicia trochu anglictinu zdokonalit,lebo jazyky su tiez na dost velkej urovni na vysokych,a poniektore robia aj prijimacky z nich.no o bratislave na pravo ani neuvazujem,lebo tento rok beru len podla priemeru,a to viem ze ja do 1,5 urcite nemam a to som aj ja pocula ze teraz to je cista korupcia,ale to asi vsade,pokial niekto nema rodicov pravnikov a doktorov sam velmi tazko nieco dosiahne,v dnesnom svete je to iba o znamostiach,kazdy tvrdi bez vysky si nic, a s vyskou uz teraz tiez,clovek musi mat strasne stastie,a este teraz pocas krizy,kedy rodicia stracaju pracu a nie mladi 20-25 roční ludia aby si nasli nejaku pracu.je to tazke.no ale nejak som odbocila,rozmyslam hlavne o trnave,tam je to tiez na dobre urovni, kosice som vylucila hlavne pre dialku lebo som zo severu,ale celkovo ma to tam nelaka,a v bb sa mi zda ze tam nedostali akreditaciu,ale nie som si ista,to si musim este overit.a na sukromnu skolu zase az tolko financiu nemam:Dale viac menej som rozhodnuta na externe.dala som si aj maturitu z dejepisu,ale neviem ci sa tam vôbec dostavim,lebo na nasej skole sa z toho nematuruje,cize to mam nepovinnu maturitu.a rozmyslala som aj o tom,ze by som sla na rok na pedagogiku noska a dejepis,no ucenie to nie je urcite moje,ale bola by som aspon v dennom kontakte s tymi predmetmi ktore su jednak na vyske,a jednak aj na prijimackach,ale to ak by ma nikde uz nezobrali.a myslim ze inak sa ja ucit nedonutim.lebo my na oa sme take predmety noska nemali a tam je ta filozofia, sociologia a take predmety.a dejepis tiez len dva roky.cize mam to o to tazsie,cize moc nesnivam o tom ze by ma tento rok niekde zobrali.