Rakovina semeníkov

Lower

mumio mozes mi napisat preco mas pocit ze tu opisujem pitvu a mumifikaciu? no mrtvy zatial nie som ale nasmu zdravotnicvu neverim...

Lower

Tak chcel by som odporucit vsetkym chlapom aby co i len pri tej namensej zmene v oblasti semenikov vyhladali lekara a to cim skor. Nie je to sranda ja osobne som po operacii a dnes som natupil na treti (dufam aj posledny) cyklus chemoterapie. Doktorka mi dnes ozmamila ze ak sa to nezlepsi caka ma dalsia operia lymf. uzlin ale ja pevne verim ze CT bude OK. sobicatko k plodnosti viem napisat asi len telko ako mi bolo povedane pri odbere sper. ze vacsinou sa to do roka vrati do normalu a dufam ze aj tvoj manzel bol pre istotu na odber. a ludia vsade sa lekarov pytajte sami vam nic nepovedia!

rakovina sem

cafte mam 13 rokov a asi vcera som si vsimol ze mam lavi semenik 2 krat vesci ako pravi a dost ma boli ...Je to rakovina ??? Mam to povedat rodicom ???
pls odpovedajte

sobicatko6

ahoj offroad, dakujem za rady:)tak manzel je optimisticky zatial naladeny..je po prvom cykle, ale teraz je na dva tyzdne doma,citi sa uz lepsie:), ale este je toho vela pred nami,ale zvladneme to..potom daj vediet ako je to s plodnostou,lebo po liecbe aj my budeme chciet deticky aspon jedno :) a zelam ti nech sa ti ta hnusoba uz nevrati a pevne zdravie :)

svet: presne mas pravdu,manzel skor ukludnuje mna :D tak ti drzim palce aj tvojej maminke , nech sa co najskor z toho dostanete :)

offroad

sobicatko6: Neboj sa aj ja som mal po každom cykle málo krvných doštičiek, potom bielych krviniek a podobne, preto som mal zvyčajne trojtýždňovú prestávku medzi cyklami. Hlavne, že nemá metastázy. Tú liečbu prežije (pretrpí) a o nejaký rok, dva na to už ani nebudete spomínať. Hlavne vám prajem všetko dobré a skoré uzdravenie...

svet21

Ahoj Sobciatko6.Aj ja Ti ďakujem,za milé slová.Chcem Ti len toľko napísať,že viem ako sa cítiš,keďže Ti ochorel niekto veľmi blízky.Vieš,ja sama mám rakovinu,ale aj maminka má rakovinu....a ver,že pre mňa samú je horšie znášať pocit,že ona je chorá,ako keď sa to týka len mňa.Myslím,že pre blízkych je to horšie ako pre chorého.Veľmi by si chcela pomôcť,urobiť všetko na svete,len aby bol zdravý.Je to taká bezmocnosť a strach.No neboj sa,všetko dobre dopadne,verím tomu.Život nás skúša no a my to vyhráme.Držím palce,vľa šťastia.

sobicatko6

Používateľ
svet21: este neviem ako sa da odpovedat :) ale držim ti palce a neboj zvládnes to aj druhy krát!!!
dakujem za krasne slova:) manzel je od vcera na dva tyzdne doma a potom ho caka dalsi cyklu..byva mu troska zle , ale kazdym dnom menej.A nebudu to dva cykly , ale ze daju radsej tri,aby sa uistili..ale verime , ze bude v poriadku:) len ta hnusna CHT je naozaj poriadny bordel..dnes bol manzel na nejaku inekciu aby sa mu zacali tvorit krvne dosticky,snad ho to nebude az tak boliet /ako to prebiehalo u vas?/ ja sa inac viac trapim a trpim asi ako on :) , ale to je dobre, lebo neznesiem pohlad na trapenie cloveka a nie to este milovanej osoby...

páni ako náhle si najdete čo len najmenšie zmeny na semeníkoch CHODTE k doktorovi, cim skor tym lepsie :)