Rakovina semeníkov

svet21

Ahoj Sobicatko6.V prvom rade,Vám želám veľa sily.Ja verím,že všetko dobre dopadne,už len to je dobré,že manžel nemá žiadne MTS,CHvala Bohu,ako si napísala.Máš veľkú pravdu,až teraz v takej situácii si človek naozaj uvedomí,čo je v živote dôležité.A hlavne aj akých ľudí má okolo seba,na koho sa spoľahnúť o koho oprieť.Verím,že to zvládnete.To,že má manžel niekedy depku,je prirodzené,strach a obavy,to s týmto ochorením súvisí.Každý z nás má strach.Zrazí to na kolená,ale musíme to prekonať,vstať a ísť ďalej.Budem Vám veľmi držať palce a prajem veľa šťastia.

sobicatko6

ahojte, moj manzel si nahmatal hrcku na pravom semeniku /dva mesiace po svadbe/ , ale len vdaka tomu ze ho to bolelo , isiel k urologovi no a ten ho vysetril a zistil,ze ma nador a povedal mu, ze ho budu operovat. to bolo tri tyzdne pred nasou zaplatenou svadobnou cestou:(, boli sme strasne nestastní,ale do posledneho momentu sme dufali,ze to bude ok. Manzelovi odstranili cely jeden semenik nasledne sme cakali na vysledky..dva dni pred odchodom na dovolenku sme isli plny nadsenia pre vysledky,lebo sme verili, ze to bude nezhubne.No zial verdikt znel embryonalny karcinom-zhubne. Mysleli sme,ze sa nam zruti cely svet, bolo to naozaj strasne , ten pocit bezmocnosti a strachu, ... :( no nejako sme to rozdychali aj ked manzel mal par dni obdobie kedy mal velke depky z toho, no ale vdaka tomu, ze sme mu stale opakovali,ze to nic nie je a , ze ma pre koho zit a ze je silny a mladý ho to preslo a zacali sme bojovat... V Ba nam povedali po CT vysetreni,ze manzel metastazy Chvala Bohu nema,ale ze aj tak dostane zatial dva cykly zaistovacej chemoterapie, momentalne ma 5.den co dostava infuzie.Dnes mu je dost zle,ale nestraca optimizmus,vieru a chut zit a bojovat.Žial Až pri takýchto situaciach si clovek uvedomi co je v zivote to dolezite a naopak co je nepodstatne, u mojho manzela a mna sa vela veci zmenilo..ale verime a vlastne vieme, ze vsetko dobre dopadne a po druhom cykle bude ,,vyliečení" :) vsetkym , ktorí to preživate prajem hlavne pevne nervy, dobru naladu aj ked je to tazke,optimizmus,vieru,nestracat nadej,chut zit a bojovat , lebo stale je pre koho zit :) a tym ktorí ste to prekonali , zelam uz len to najlepsie a aby sa to uz nikdy nevratilo spat a hlavne vela,vela zdravia:)

svet21

Offroad...veľmi,veľmi sa s Tebou teším a gratulujem.Dúfam,že nevadí,že píšem tu,som žena a ja bojujem s CA prsníka/týmto odpovedám aj Laurine22/.
Napísal si to presne.Aj ja som našla podporu u najbližších a nikdy im nebudem dosť vďačná,za to,že už tak dlho so mnou prežívajú,všetko....onkomarkery,soná,CT,MRI...veď to poznáš....a aby som nezabudla..aj 4.operácie behom liečby.Ale za túto dobu som spoznala aj smutné príbehy,rozvody,opustenie partnera.....je to hrozné...môžme byť vďační za súdržnú rodinu.S priateľmi je to iné.Tí "najlepší"...najskôr zhrozenie,potom ľútosť a čoraz menej návštev a telefonátov.No nebanujem,ostali fakt,len Tí OZAJSTNÍ a na nich sa môžem spoľahnúť naozaj.Tiež som prešla 6.cyklov chemo.30.ožiarov.No a teraz mi nasadili ročnú liečbu,tiež je to ako chemo.každé 3.týž.infúzka...ale je to biologická liečba,ktorá by mala zničiť len nádorové bunky,nie ako chemo.čo nám ničí vlastne všetky aj tie dobré.Tak uvidím.Ale naozaj sa teším,drž sa....a šetri sa.Maj sa pekne,všetci sa majte fajn.

offroad

CT dopadlo skvele, som nenormálne šťastný. Viem, že je vždy riziko, že sa to vráti, ale zatiaľ sa tým nezaoberám. Nateraz konečne koniec s chemoterapiou. Už mám chodiť iba raz mesačne na kontroly. Môžem začať testovať, ako som dopadol s plodnosťou :-)

Svet21, držím ti aj ja palce. Poznám pacientov, ktorým sa vrátila rakovina aj tretí krát a nevzdávajú to. Viem, že druhému sa veľmi dobre radí ale ty to musíš prežiť, no verím, že dobré psychické rozpoloženie robí pri liečbe veľa. Dúfam, že aj ty máš pri sebe rodinu a priateľov, ktorý pri tebe budú stáť. Ja tým mojim tú podporu nezabudnem asi do konca života. Paradoxom je, že mojim najlepším priateľom sa stal človek a jeho rodina, s ktorým som sa v práci veľmi dlho neznášal a mal som príkaz od nadriadených nájsť naňho niečo aby ho mohli vyhodiť, len mi ho bolo ľúto tak som to neurobil a dodnes o tom ani nevie. Čo už, aj taký je život...

svet21

Zdravím.Offroad,dúfam,že CT ukázalo,že je to OK.Viem,čo prežívaš.Ja bojujem už 6.r.bohužial sa mi v novembri 2010 rakovina vrátila,ale nevzdávam sa.....verím a vlastne viem,že nikto sa nechce vzdať a tak nám všetkým držím palce.Prajem veľa šťastia.

offroad

Vďaka 2bodka. Zasa až taký frajer nie som, občas mávam chvíľky, ale len občas :-) . V pondelok idem na CT, tak mi drž palce. To CT rozhodne či som "vyliečený" alebo nie. Už by som fakt nerád podstupoval ďalšiu chemoterapiu, lebo už k nej mám príliš veľký psychický odpor a ťažko ju znášam. Ale inak som zatiaľ v pohode.