Trapi ma moja priatelka (Trošku odklon od témy)

Príspevok v téme: Trapi ma moja priatelka (Trošku odklon od témy)
martin1981

Dobrý deň. Potreboval by som poradiť. Trápi ma moja priateľka. Dosť často ju pichá pri srdci alebo pod posledným rebrom, má pocit, ako keby jej niekto "sedel" na hrudi, ťažko sa jej niekedy dýcha, má studené ruky, pár krát už aj odpadla, má závraty, nevoľnosti na vracanie, bolí ju aj chrbtica a dosť často má problém aj s trpnutím ľavej ruky... Ale k lekárovi nechce ísť a ja ju neviem donútiť, aby tam šla. Neviete o akú chorobu by mohlo ísť? Bojím sa o ňu. Ďakujem za radu.

martin1981

No neviem, pozrel som si popis tej choroby. Je pravda, že v strese je, že málo spáva /ale to má podla jej matky už od narodenia/, má migrény a hyperventilačnú tetániu, ale nezdá sa mi, že by si niečo nahovárala a mala pocity úzkosti a strachu... Podľa mna je to šťastná mladá žena........

sunie

Cez net sa diagnozy nerobia, ale to co popisujes mi najviac sedi na neurocirkulacnu asteniu, jedna sa o psychogenne vyvolavane pocity uzkosti, ktore sa prejavuju presne tymi priznakmi co popisujes... samozrejme vzdy je treba vylucit aj ine vaznejsie ochorenia, ale na to uz treba lekarske vysetrenie. Inak co sa tyka tej astenie, pomoze psychiater a liecba antidepresivami pri tazkej forme. A ludia co pisete o infarkte, tak to je trochu prehnane... nenapisal si sice vek priatelky ale pokial nema viac ako 45r. tak skor nie a hlavne keby naozaj zazila bolest pri infarkte tak je u lekara uz davno.

martin1981

v magnéziu to asi nebude, lebo to užíva pravidelne kvôli migréne......

A som sa jej pýtal, že prečo nechce ísť k lekárovi. Jej odpoved znela, že preto, že jednak na to nemá čas a po druhé, že sa bojí, že ju vysmejú a vyhlásia za hypochondra. Tak čo jej mám na to povedať?

PharmRamon

Ahoj martin, príznaky má typické pre infatk myokardu alebo inú ischemickú chorobu srdca je však mladá a pochybujem že patrí do rizikovej skupiny. Rozmýšľas som ešte nad šelestom srdca alebo kardiomyopatiou, taktiež to môže súvisieť s chrbticou. Nerozumiem prečo ale nechce ísť k lekárovi. Toto môže byť naozaj vážne.
Určite by mala ísť na kardio vyšetrenie, alebo k neurológovi.

mia

Mozno ma len nedostatok magnezia...priznaky by na to sedeli...U zien je to pomerne caste, takze sup k lekarovi, ten jej pichne injekciu a ma po probleme...alebo preventivne uzivat magnezium v tabletach...

martin1981

miska31, dakujem za radu, no nejako ju prehovorím. Myslím, že psychicky sa má dobre, skôr ma trápi, že žije v strese neustále, všetko je prednejšie ako jej zdravie. Ďakujem za radu.............To prehováranie sa mi už začalo trošku dariť, povedala, že pôjde k lekárovi, keď bude mať čas....