Moderne pekne meno pre dietatko

Winnetou

Lost, ja som si samozrejme robil srandu z ľudí ktorí už nevedia aké meno by dali svojmu dieťaťu a tak vymýšľajú mená ako Joseph, Dave alebo Thomas pričom je to stále len Jozef, Dávid či Tomáš, je to pobláznenosť zahraničnými celebritami alebo čím? Mám deti, Tomáša a Romanu,nikdy by ma nenapadlo aby bol syn Thomas, načo? Je mi do smiechu aké mená tu padajú, chúdence deti.

lost

Winnetou, jeden BA taxikar mi hovoril ze im jeden chlapik volal ze "taxik sem a tam na meno Winnetou" a taxi spolocnost si myslela ze si robi srandu..
Az ked volal treti krat tak ho brali vazne :)

Oriesok_

Sebastian sa aj mne pači ale povedali mi že zdrobnenina by nevyznela veľmi pekne ak by mu niekto povedal napr. Sebo
Aj Laura sa mi pači ale zase decka v škole vedia byť krute a hneď by bola z nej namiesto Laura - Larva.
Mne sa pači, Lucia, Sara, Oliver, Patrik

Shina

Pre dievča : Sandra, Mia, Keysi , Kristína, Martina, Mischell
Pre chlapčeka : Sebastián, T(h)omas, Lucas, Dave (,, Dejv" ) a Leo

gina1982

Ahojte dievcata!

U mna budu pri vybere mena zohravat ulohu dve kriteria, 1) aby to meno bolo medzinarodne (to znamena ani cisto zahranicne, ani cisto slovenske, nieco co pekne znie vo viacerych jazykoch) a 2) aby sa dalo v slovencine prirodzene zdrobnit. Takymi menami su napriklad:
Natália - Natalie - Natálka
Simona - Simone - Simonka
Veronika - Veronica - Veronka
Daniela - Danielle - Danka, Danuška
Kristína - Christine - Kristínka, Kikuška
Silvia - Sylvia - Silvinka, Silvuška
Diana - Diana - Dianka
Martina - Martina - Martinka, Maťka
Andrea - Andrea - Andrejka, Aďka
Tamara - Tamara - Tamarka, Tami

... umyselne som vynechala mena typu Katarina, Lucia, Eva, aj ked si myslim, ze nimi nie je co pokazit. Napriklad Eva sa neda "zohyzdiť", Eva, Evka, Evička, Evulka ... vsetko znie pekne, s Katou a Zuzou je to uz horsie :(
Dievcenskych je naozaj tolko krasnych, ze az! :D Treba vybrat take, ktore sa hodi k priezvisku, aby meno a priezvisko spolu neboli prilis dlhe ani kratke.
Mne osobne sa nepacia mena, ktore sice zneju pekne, ale neda sa z nich urobit nic ine nez original, napr. Sandra, Laura a pod.

Vela stastia! ;)