Neviem napisat sloh

Príspevok v téme: Neviem napisat sloh
jaja18

O rok maturujem a sucastou maturity je aj sloh. nikdy v zivote som este ziadny sloh sama nenapisala!!! bojim sa, ze neprejdem..to bude hanba :( prosiiim pomozte mi, co mam spravit aby som ten sloh na tych maturach zvladla?? ja pochybujem ze to napisem.....to bude hanba :( pritom mam jednotky, dvojky ale sloh ten napisat neviem...:(((( ja sa strasne bojim, normalne to tam psychicky nezvladnem :( prosiim poradte mi ako mam prist na tie myslienky co by som mohla napisat ?? lebo mna nic nikdy nenapadne, mozem rozmyslat aj neviem ako dlho.. vobec nic !!! :( ja neviem ci mam nejaku vadu alebo co to je so mnou ale to uz neni mozne :( ach jaaj, co by som dala za to keby som napisala aspon 5 viet !!!!!!!!!!!!! :-(((((

slohošška

ja so sloho som nikdy nemala problem..:).. asi preto, ze som envedela co mam robit s mojou fantaziou a tak som to davala na papier. dokonca som si pisala aj "osobne knihy" v skole s kamaratkou. napisala som jednu dvojdielnu a dalsiu taku jednodielofku... mne to pripada take nezvycajne, ked niekto nevie napisat sloh. dokonca som aj spoluzjakom na zakladke pisala..:D samozrejme za odmenu.. ja s tym vobec nemam problem.a le co sa tyka slohu v nemcine:D prekladu.. tak.. toto ee.. po slovensky napisem aj 10stran, ale prelozit do nemciny vobeec:D

majkaaa

Ja mám síce maturitu už dávno za sebou,ale vzdelávam sa stále,a píšeme také semestrálne práce. Slohy som mala rada,treba fantáziu. A moja rada,resp.spôsob,ako to robím ja. Ak viem,že treba niečo na nejakú tému napísať,nesadám si s perom a papierom v ruke,ale tak týždeň dva pred termínom,kadiaľ chodím,či pešo z práce,či na nákup,pri varení,pri cvičení,nad tým rozmýšľam,tvorím vety. Ak ma napadne myšlienka,v mysli ju rozvíjam. Deň-dva pred termínom sadnem za pc a píšem. Odpisujem myšlienky z hlavy. Často sa dívím,ako rýchlo mi to ide a aký dlhý "plagát" z toho vyjde. A vždy som mala úspech.

xennia

!!!!!!!!!Dám ti moju radu, ale dobre že je to tu anonymné :)))) Ja nikdy nemala lepšiu známku než 4, si ma predstav ako bolo mne tak som hútala a vyhútala som možnosť. :) Je neviem či to ešte tak funguje ale my sme mohli mať také tie výpisky a citáty z kníh. Zohnala som si knižku s takými všeliakymi myšlienkami a citátmi známych ľudí a povipisovala som si rôzne z každého rožku trošku také zo života. A pri písaní slohu som ich tam využila s tým že som si ich trošku obmenila a osvojila takže žiadny citát :)) Matura za 1. Moja profesorka bola z toho šokovaná aký skrytý talent sa objavil :)) Len trocha fantázie treba. Tak ale musím dodať že som mala aj trochu šťastie keďže som riešila také knižky z povin. čítania ktoré som mala prečítané, pretože ma zaujali ale aj z toho som mala citáty ktoré mi veľmi pomohli.

booble

tu mas nejake temy naprecvicenie:

Mami, oci, som gej (slávnostny príhovor)

Najkrajší zážitok: bola som znásilnená (rozprávanie)

Kybernetická mechatronika v molekulárnej biológii v kooperácii s kvantovou fyzikou a Bohrovým modelom atómu (výklad)

Ako som našim povedal, že som nezmaturoval (rozprávanie)

Pašovanie štvorlístkov kravám na Srí lanke (diskusný príspevok)

Predseda spolku anonymných alkoholikov pri zahájení stretnutia (slávnostný prejav)

Slimáky a ich sexuálne cítenie (diskusný príspevok)

Keby som bol Chuck Norris tak... (úvaha)

Alenka v ríši divov ako fenomén spoločnosti (úvaha)

Vajce (umelecky opis)

:D:D:D

leerka

ahoj, jaja, tak dufam, ze doma pekne poctivo pises slohy a v tom zapale si aj zabudla, ze sem mas neaky hodit, aby sme ti ho ohodnotili.....:-)

moniqa87

no v prvom rade, ten "gombik" je lahsi ako ta uvaha, by som povedala...
takze najprv si ujasnime co je to rozpravanie:
mas vlastne napisat pribeh, to znamena musis v uvahe cloveka uviest do problematiky, teda najprv si musis vymysliet zapletku... co by sa take mohlo stat co by sa nejak viazalo na prisivanie gombika? nieco s gombikom... no jasne a co sa moze stat s gombikom? moze sa stratit, odtrhnut, mozes nejaky najst...
dalej, za akej prilezitosti by si mohla gombik stratit, odtrhnut alebo najst?
stratit ho mozes ked ta napr. nahana pes... najst mozes taky co ta dovedie k novej laske napriklad... odtrhnut? mozes sa pretlacat cez MHD niekde si ho odtrhnut...
co sa ma diat dalej, mas gombik najs? ci mas kupovat novy? alebo hladat cloveka ktoremu patri ten co si nasla?

vobec to nie je take tazke, mas omoc viac moznosti ako si myslis, dofam, ze som ta inspirovala... lebo aj ked tema znie "prisivanie gombika" tak to este neznamena, ze cely pribeh sa musi tocit len v oblasti prisivania toho gombika, ty proste okolo toho gombika musis nieco vymysliet....
alebo dam ti este jednu temu na rozpravanie: "život kladiva"

rozumies tomu? ty z toho mozes vymysliet co sa len tebe zachce... to uz uvaha je podla mna v tomto smere tazsia, lebo tam neozes dat to co naozaj chces...

a ked tu budes reptat, ze to nedokazes, tak rozhodne aj moja chut ti pomoct zmizne a potom tu uz pomoc cakat nemusis...

machulka006

... nečítala som celú diskusiu, ale aj tak by som sa chcela k jednej veci vyjadriť - v probléme si napísala, že si v živote žiadny sloh SAMA nenapísala, tzn. slohy ti vždy niekto keď si to potrebovala napísal...
Takže čo teraz čakáš? Že keď si to 5 rokov neprecvičovala (predpokladám, že 5 rokov, ak si na hotelke), že ti to pôjde? Tiež mám v triede spolužiačku ktorá zase z angliny nikdy sloh sama nenapísala, a som zvedavá ako to urobí na mature. Tiež som na hotelke a tiež idem tento rok maturovať...
Takže ono sa tá nepoctivosť vždy raz vráti...
Toď vše...

aduliena

Jaja, keď si budeš hovoriť, že ten sloh nenapíšeš, ver tomu, že ho ani nenapíšeš. Nesmieš mať k tomu takýto postoj. Musíš len chcieť, dá sa to. Do maturít máš ešte dosť času, tak tie slohy píš, skúšaj. Povedzme každý týždeň jeden sloh. Zvládneš to, ale musíš si veriť. A môžeš ho sem dať, ohodnotíme ti ho, povieme, kde si spravila chybu a tak. Ak sa o to ani nepokúsiš, nikdy to nebudeš vedieť. Je ľahké povedať neviem a nechcem.... Všetko sa dá, len treba chcieť.

leerka

jaja 18, a preoc by si to nedokazala?keby si chcela, tak to dokazes, ale ty evidentne nechces....ano vzdy je lahsie povedat ze to nevies, nespravis, nezvladnes...ale takto sa nikdy v zivote nikam nedostanes.....a co ak ti v buducej jpraci zadaju neaku ulohu?ty im povies , no viete, ale ja to nedokazem.....tak sa dievca zobud a konecne nakopni mozog....a chceme tu vidiet ten sloh....tak sa snaz....nie je to tazke, len si na to leniva.....