Pre tých, čo bývajú v paneláku

Príspevok v téme: Pre tých, čo bývajú v paneláku
tinka228

Pred 4 rokmi sme si vtedy ešte s priateľom (dnes už manžel) kúpili byt v paneláku na 2 posch. Obaja sme žili v paneláku aj pred tým s rodičmi. Ale takéto čudné správanie našich niektorých susedov nevieme pochopiť. Napr. našej susede, čo býva pod nami, vadí, keď si prášim deky z okna. Že jej zašpiním okno. Pri tom rovno popod naše okná ide dosť frekventovaná cesta a nad ňou je ďalších 6 bytov, kde taktiež všetci prášia z okna. Ďalšia naša suseda (balkónová) má tiež problém s tým, že si z balkóna prášim behúnik. Lebo ona suší prádlo na šnúrach vysunutých von z balkóna (byty čo nemajú balkón to majú takto namontované na oknách). Neviem prečo nesuší na balkóne. Tak som jej povedala, že či jej nevadí tá cesta pod oknami a ďalších 5 susedov nad ňou, čo vyhadzujú ohorky z cigariet, muškátové listy a taktiež si prášia veci. Vraj si ja mám ísť prášiť von pred vchod.
Keď som s malým na prechádzke vždy sa pozerám po oknách a ľudia si normálne prášia veci z okna. Ešte nikdy som nikoho nevidela prášiť deku pred domom. Ani pred tým, keď som bývala s rodičmi, sme s tým nemali problém. Čo si o tom myslíte? Sú divné naše susedy alebo my?

ja11111

Prasenie?Pripada Vam normalne?Skutocne?Viete, kolko alergenov posielate susedom, aj ked nemaju zavesene pradlo, aj ked je to z okna....? Vsetko svinstvo sa ulozi na oknach, ktore raz aj otvorime a prefukne dnu. Je jedno, ci deka, ci koberec,...., take roztoce od susedov, a potom vo velkom kupovat protialergenne paplony, cisticky vzduhu.... . A este - kupte si dom, poschodovy. Upracte si pekne prve poschodie a nechajte si otvorene okna. Potom nabehnite upratat druhe poschodie a doooobre, kvalitne vypraste vsetko, co potrebujete. Urcite sa na tom prvom poschodi s otvorenymi oknami budete citit ako v cistuckom a fajne vyvetranom prostredi. V skriniach so satstvom urcite nebudete mat prasno a jedneho dna si nieo na seba obleciete a budete sa cudovat, z coho mate zihlavku, prip. alergie, exemy....
Kazdy clovek je iny, ale povazovat prasenie hocicoho von na poschodi mne normalne nepripada. Ani prelievanie kvetov umiestenych zvonka balkona alebo loggie nepomaha susedom pod Vami, Preco? Na to si kazdy jeden moze najst odpoved. Krasny den, je sobota, vacsina upratuje,tak zatvaram okna - som alergik na bytovy prach, presnejsie prachove roztoce....

za8icka

No tak my mame tiez "fajnych susedov". Zijem v Polsku a tu su byty normalne na klucku nie na tu gulu, co znamena ze musime hned zamykat keby nahodou. U nas to keby nahodou je kvoli starym babkam ktore sa pchaju kde len mozu.(kedze sa nam zamyka aj chodba tak je tam celkom bezpecne)No a nedavno sa nam stalo ze babka normalne isla do nasho bytu ako do svojho a ked som na nu vyletela ze co to ma znamenat tak mi na to iba povedala ze chcela vediet ci je niekto doma. Ako som myslela ze jej asi nieco urobim. Okrem ineho potom babickam vadi vsetko co len moze a ohovaraju po celom baraku

nadvecou

ahojte,
tiež bývam v paneláku a mojej susedke podomnou vadí, že chodím po byte obutá a počuje všetky moje kroky,vraj si mám dať koberce!!! nosím klasické papuče, žiadne provokácie, no rozhodne si koberec do bytu nedám. ja to beriem asi tak, že pokiaľ mi žiaden zo susedov naplatí byt a inkaso, neživí ma, tak ma ich pripomienky, ktoré sú neopodstatnené absolútne nezaujímajú. žijem si svoj život vo vlastnom byte. tým som ale nechcela povedať, že nerešpektujem iných ľudí v paneláku....

cuckoo22

ja by som tu susedu poslala za psychiatrom, nech si ide svoje problemy riešiť cez niekoho ineho a nie niekoho buzerovať za to že si pre boha dovolil prášiť koberček....kde to dnes speje?

susedka

no,ja mam tiez svojej susedy plne zuby.
ked skonci jednu vec,zacne druhu/robit zle/ a tak sa to opakuje stale dookola.
Najhorsie na tom je,ze aj nacuva,a staci, ze pocuje jedno dva slova z rozhovoru,nejak si to pospala a potom to roznasa po meste.
Mne sa zda,ze nema ani svoj zivot,ale zije zivot niekoho ineho.
Po nociach nespi a len vymysla,co by vyviedla.Hlavne,ze po meste si kraca ako nejaka dama a DOMA SA CHOVA AKO NEANDRTALEC.
Je mi z nej zle a je mi ta zena na smiech.Na to kolko ma rokov,by sa mala uz konecne spamatat.
Clovek,nevie,co ho pri nej caka dalsi den.

xxxx

Ja nikdy neprasim. Len sa z toho zdvihne prach. Ja mam silny vysavac s hepafiltrom a specialne hubice na vsetko. Je tichy a mozem vysavat aj v noci. Tiez mam parny cistic co nici aj bakterie a nevyrovna sa mu ziadny tepovac a nieje v nom chemia.
A susedia? To poznam. Niektori susedia maju prchku povahu a vsetko im vadi. A sami hladaju hadky. A su susedia aj horsi. Kriminalnici. Dalej taky co maju plesen svabov a potkanov. Dalej co extremne rusia nocny aj denny klud.

brekekcek

mna napadlo,preco to nerobite tak,VYKLEPTE KOBERCEK SEBE NA BALKON,POTOM BALKON POZAMATAJTE A SMATIE NA LOPATKU A DO KOSA.
Ved,ked tak vam vadi vo vzduchu tolko prachu,preco vy ho este znecistujete viac klepanim koberceka?staci,ze vam to robia pred panelakom auta.

brekekcek

a niet nad susenie pradla vonku,pekne ho prefukne vietor,prejde nim vzduch/nepisem teraz uplne cisty,ale je to lepsie susit vonku,ako dnu,pravda ked prsi ani vonku neschne nejak dobre,ja sa snazim prat ked neprsi/kazdy si robi ako vie a prisposobuje sa tomu,co mu vyhovuje.

brekekcek

ano,tinka mozno v zime je to dobra vec,ked si vecer povesas na vesiak pradlo do bytu,hned mas aj vlhky vzduch.A rychlo pradlo schne.
Ale,v lete ti pradlo na vesiaku urcite potom take hrubsie aj zapacha a schne dlhsie ako vonku.Ale,jasne chapem ked byvas ako si pisala.Len nepis,ze kto vesa pradlo vonku na balkon,robi zle.
To potom by sme uz nemohli ani dychat,keby sa pozeralo na to,co je vo vzduchu,jasne ze sa nejake ciastocky prachu prichytia aj na poradlo,ale s tym nic nejde robit,ale z prasenim kobercov ano.Verim tomu,ze keby tej dootycnej osobe,co prasi koberec z balkona,urobil niekto to ise,tiez by sa jej to nepacilo.
A s tym prasenim kobercov z balkona sa da nieco robit,sme ludia a mame trosku aj rozmyslat.

tinka228

a ešte som zabudla dodať, že moja suseda má vo zvyku keď prší si prádlo prekryť veľkým igelitom. hotová paráda... a moja deka jej vadí. veď prádlo keď navlhne od dažďa musí smrdieť.