moze takyto vztah fungovat?

jucika

sakal, vystihol si to presne. Mam vysokoskolske vzdelanie (prave robim druhu vysku), ale moj otec je "obycajny robotnik", ale napriek tomu je to velmi spolocensky clovek, ktory vela cita. A lea ak sa nemylim ty si v tej firme zamestnana preto, aby si tych "robotnikov" informovala a robila napr. rocne zuctovani a keby oni mali cas sledovat reformy a zmeny v zakonoch, tak by ta tam nepotrebovali a nemala by si zamestnanie-jednoducho povedane si tam od toho, aby si im tie informacie poskytla. ale ja by som ta takymto pristupom ani nezamestnala, lebo by si vo firme robila iba zlu atmosferu.

šakal

a k takým vzťahom lekár-upratovačka, právnik-predavačka,,sú dve skupiny bohatých 1 to sú taký čo zdedili, alebo chytili super fleky a nemajú šajnu aký je princíp práce- to sú tie vzťahy čo rozoberáte a potom 2 skupina-čo začínali z nuly a nosili kufre alebo doťahovali drôtiky a dotiahli to niekde vysoko a taký si nemusia dokazovať spoločenské bontóny a taký majú spravidla tie predavačky -gott, gucci....

šakal

a ešte k tým vašim vzťahom, že lekár nemá predavačku, právnik upratovačku a tak sú 2 skupiny bohatých-taký ktorý buď zdedili, alebo dostali super flek bez pochopenia celej funkcie práce-to je tá skupina čo píšete a potom 2- taký ktorý začali z nuly a majú najvačšie koncerny, tí začínali niekde uvazovať drôtiky, alebo nosili kufre a táto skupina má naopak tie predavačky, upratovačky.., napr. gucci, gott...

šakal

milá lea máš to trochu pomýlené, napr ja mám aj takých pracovníkov čo sú analfabety, ale len preto, že si nevie vypísať lístok vykonanej práce ho nevyhodím, keď vie robiť nie , keby som teba poslal kúpiť klingeritové tesnenie 25 tak pravdepodobne nebudeš vedieť ani kde ho predávajú, a tak isto vysvetľovanie a oznámenie o daňových zúčtovaniach je tvoja práca preto ťa tam majú takže keď to budeš vysvetlovať 50 krát je to ok
a vieš ja tiež chodím na večierky v rifliach a nikto mi nič nepovie- prečo asi a komunikácia to je moc individuálne, ja si vždy viac poviem s robošom ako napr s tebou-komunikácia prebieha vždy rovnako-klebety na kolegyne, blbé konverzačné frázy bez nadávok, lebo musí byť zachovaný bontón, trápne pokusy o vtip a potom zbalenie kolegu za iným účelom ako sex
a to k tomu chodeniu so skladníkom-zober si to aj z druhej stránky, ty si pre tých vyšších presne to isté čo pre teba ten skladník a to nie je môj postreh, ale vlastná skúsenosť, keď budem chodiť s robotníčkou bude pre jej kolegyne zrazu "iná" a keď s tebou, tiež sa staneš zlatokopka- takže môžete byť radi v tom kancli, že ste v teple a v podniku kľudne môžete aj zablúdiť o to sa už starajú iný

vierka.

ešte dodám, že keď sa vyplňuje povolanie partnera /ky/, ešte som sa nestretla, že napr. právnik má predavačku, alebo doktorka má údržbára, alebo naopak pekár má ekonómku. Také veľké priepasti neexistujú.

vierka.

tak v tomto s LEOU suhlasím. Každý rok sa toto robí a všade, v každom zamestnaní a tí " nižší " to nechápu. a každý rok sa im to vysvetľuje. A to je kopec ďaľších dokladov. Ja pracujem na soc. poisťovni a podnikateľ v oblasti robotníckej práci / opravári, murári, cukrári /, nevedia čo je ich povinnosť. A stále ich upozorňovať a vypisovať, predvolávať a aj tak nechápu. Ale podnikateľ s vyšším vzdelaním pochopí na prvý krát, čo chcem. A ovládajú aj zákony. A úplná, ale úplná pravda je, že aj spôsob vyjadrovania majú iné. Ja nehovorím o vysokej šole, ale o práci, ktorú vykonávajú. Lebo aj podnikaeľ bez VŠ môže byť úspešný. To je moja skúsenosť.

reee

lea-nemala by si odsudzovat tzv robotnicku triedu,z tvojho prispevku usudzujem,ze ak niekto nevie,co je rocne zuctovanie,tak je blby.ved sa s tym stretava raz za rok,na to nepotrebuje mysliet.na to su tam taki ,ako ty.a co sa tyka firemnych vecierkov a akcii,mal som tu moznost,videl som ich desiatky a mozem povedat,ze smoking,ci krasne saty z teba nespravia cloveka.a zdvorilost na nich je mozno prvych patnast minut.po nich sa kazdy vysokopostaveny ukaze co je zac.povacsine su to prasata,ovela vacsie,ako ti tvoji "nizsi"cest vynimkam,ktorych je vsak velmi malo.inak na ekononiu sa hlasia len ti,ktorych inam nevzali.je to pravda?

jucika

ahoj, je to rozne. nie je pravda, ze len ti su inteligentni, ktori maju vysokoskolske vzdelanie- je to infividualne. poznam vzdelanych ludi, ktori sa vobec nevedia spravat. najlepsie je najprv spoznat toho cloveka a az potom ho hodnotit.

lea-

ja som ekonómka a u nás v podniku, roborníci a tí "nižší" nechápu, keď mi hovorím, že treba požiadať o ročné zúčtovanie dane, podpísať vyhlásenie k zdaneniu príjmov, doniesť potvrdenie o návšteve školy detí. A toto sa robí každý rok, niektorí už 18 rokov a nepochopia. Ale vedenie vždy vie čo treba a sami mi donesú podklady a vedia čo podpisujú. A nemusím im polopte vysvetlovať každy formulár a každé tlačivo. Jednoducho je rozdiel medzi robotníckou triedou a ľuďmi s vyšším vzdelaním. A keď máme firemný večierok, vedenie je v oblekoch, príjemná komunikácia, zdvorilosť. A tý "nižší" prídu niektorí v rifliach a same dvojzmyselné reči, pijú a jedia akoby celý rok nejedli. Ja som pred pár rokmi chodila s jedným skladníkom / ešte som bola mladá /, ale už vtedy som videla rozdiely. Bol pekný, milý, slušný ale nemala som s ním žiadnu tému. O práci sme komunikovať nemali o čom, o politiku sa nezaujímal, nečítal knihy, pozeral len blbé bojové filmy. Tak toľko môj postreh.
-
A toe čo ešte len študujete a chodíte s niekym s učňovkou, ten rozdiel ešte len pocítite po napr 8 rokoch. Vy spoznáte vo svojom zamestaní svojich šéfov, kolegov, budete sa spolu rozprávať a vtedy to pocíte.