Pecenove testy

vevericka

tento rok este nie, lebo na preventivku idem az za dva mesiace, chodievam totiz pravidelne v ten isty mesiac priblizne

fialka_4

...snad to nebude az take vazne...
mne to zistil obvodny v aprili a stale to mam...predpisuje mi na to kyselinu listovu a tak...a chodim na odbery...
drzim palceky nech sa Ti to vylieci

me for me

myslim ze hak ti isto nevysadi.mne to zistil moj obvodny a ked sa to jemu nedarilo vyliecit ma,tak ma poslal na hematologiu,mozno aj teba posle,podla stavu krvneho obrazu.

fialka_4

...baby myslite,ze ked teraz po rocnej prehliadke zisti,ze sa mi vyskytla anemia bude mi chciet hak vysadit? :-(
ziadne vacsie problemy z toho nemam

farmaceutka

Takze, gynekolog vam nieje povinny robit pecenove testy. Je to len na nom a z jeho vlastnej vole. Kedysi to bolo v pravidlach predpisovania HAK, ze sa musia najskor spravit testy, ci nemate anemiu,zvysenny bilirubin- ci nemate vrodenu alebo vyskytnutu zltacku... A ked si chcete dat spravit pecenove testy, nemalo by sa za to platit nic, teda zalezi to aj od gynekologa, ale nemal by za to pytat nic, pretoze by to malo byt v ramci rocnej prehliadky, ci sa vam nezmenil krvny obraz, ci tam nemate nieco zvysene. Ale myslim, ze ak ho poprosite, mal by vam vyhoviet. A pokial by nechcel, chodte za obvodnym lekarom a tomu povedzte, ze uzivate HAK a, ze si chcete dat skontrolovat krv.

Alexandraa

ked som si isla zmenit teraz antiku tak okrem prehliadky sa ma spytal ci chcem odobrat krv na pecenove testy, tak som povedala ze ano a platila som 7eur.

me for me

niesom si ista ci by to zistil on ale myslim ze by mi robil krvny obraz a tam by to uvidel..no tak teraz som prave dochodila na infuzie a uvidim ako to bude dalej..

fialka_4

me for me mi tvoj prispevok pomohol trosku...
som nevedela,ze z tych testov by mi zistil aj anemiu...
ak je to tak,dostala som ju prave z uzivania hak...par mesiacov po tom,ako som zacala mi ju zistili...tak uz mam aspon pricinu