Chcem byť zdravotna sestra

Príspevok v téme: Chcem byť zdravotna sestra
janka n

Ahojte, veľmi by som chcela robiť zdravotnú sestru. Problem je v tom, že už mam za sebou inu strednu školu a pracujem od rana do večera.
Existuje aj nejaký kurz popri zamestnaní?
Alebo by som musela chodiť externe znovu na strednu zdravotnú školu?
A na vysoku školu SZU chcu tiež najskor zdravotnu školu, takže tam ma ani nezoberú.

jajkafr

Mia
odbor všeobecná sestra sa študovať už nedá... a čo sa týka tej druhej otázky máš jasné že je lepšie ísť študovať ošetrovateľstvo lebo budeš mať za 3 roky titul Bc. a ukončenú vysokú...
keď skončíš ošetrovateľstvo môžeš robiť na akomkoľvek oddelení, niektoré však potrebujú špecializáciu ale tá sa robí počas zamestnania...

Mia44

A ešte niečo, ak by som sa rozhodla isť študovať za zdravotnú sestru, tak radšej na VŠ - ošetrovateľstvo, nie? Lebo to už budem vlastne tiež dipl. zdrav. sestra a navyše s VŠ vzdelaním. A je to asi to iste akokeby som šla na strednu sdravotnu, len budem mať aspoň titul BC a možno aj Mgr :-)

Mia44

Ak budem vyštudavana všeobecna sestra, tak nemôžem isť pracovať na hocijake odd? Napr na interne, plasticku chiruriu, alebo ortopediu, gynekologiu...? To si musim robiť špecializaciu?

bradavka669

AK mate zaujem studovat externe na zdravotnickej skole....Bohuzial sklamem tych co nepracuju v nemocnici.Studium prebieha formou komisionalneho skusania....ak mate pracu v nemocnici bud ako sanitar-ale musite mat maturu,alebo zdravotnicky asistent tak mozte kludne zaziadat o dialkove studium v ziline to umoznuju ale bohuzial zameranie je len vseobecne.Az ked nastupite na urcite oddelenie az tam si robite specializaciu.Napriklad ak chcete byt detska sestra tak chodte pracovat na decke oddelenie a tam si robit specializaciu ta myslim trva asi 2 roky ak sa nemylim..

bradavka669

no ahojte,ak mate zaujem byt zdravotnou sestrou tak odporucam vysie odborne studium na zdravo.skolach Diplomovana vseobecna sestra sa to vola trva 3 roky a koncis s titulom Dpl....a mozes mat maturu aj z gymnazii mali sme taky holky....a je to bez prijimacok...aspon v ziline

jajkafr

nelina
môžeš študovať ošetrovateľstvo, ale od tohto roku sa dá študovať iba denne. Externé štúdium zrušili.

nelina1211

dobrý den,
chcela by som sa spýtať, chcela by som íst externe studovat na zdravotnu ale v takom obore ako detska zdravotná sestra chcela by som robit s detmi, nevie mi niekto poradit o nejakej skole, alebo o nejakom dobrom odbore ohladne toho

jajkafr

delphia
asi áno na nete som našla toto:
Do diaľkového vyššieho odborného štúdia môžu byť prijatí absolventi študijného odboru všeobecná sestra (ZS, DS, ŽS), ktorí majú minimálne 3-ročnú prax, z toho 1 rok na klinickom lôžkovom pracovisku a úspešne absolvovali prijímacie konanie.

Pri prijatí na štúdium a počas celého štúdia musia študujúci pracovať na klinickom lôžkovom pracovisku, v primárnej zdravotnej starostlivosti, v riadení ošetrovateľskej starostlivosti alebo vo vzdelávaní v ošetrovateľstve

vlasenka

ahojte, chcem sa opytat. mam ukoncenu strednu skolu socialno-vychovny pracovnik vysoku skolu Pedagogiku vychovavatelstvo. tento rok som si urobila kurz opatrovatelstva, a momentalne pracuje v rakusku. chcem si na Slovensku urobit nejaku skolu na zdravotnu skolu. neviete mi o nejakej poradit, ktora sa da chodit externe? dakujem

Dada252

Jajkafr ake su podmienky na študovanie za diplomovanu zdravotnu sestru na strednej zdravotnej škole externe? Nevieš? Nemusi tam byť ukončena zdravotna škola v odbore napr zdravotnicky asistent, alebo take niečo? Lebo ja by som tiež chcela ak by sa dalo externe, len musim počas celeho študia byť zamestnana v nemocnici ako sanitarka? Alebo by sa to dalo aj popri mojom zamestnani ktore vôbec so zdravotnictvom nesuvisi? Ďakujem :-)