AKO SA DOSTAŤ Z DLHOV ????

Príspevok v téme: AKO SA DOSTAŤ Z DLHOV ????
jojinka

Ahojte. Som na MD, mám dve deti, super manžela, sme 30 roční, máme dvojizbový byt,žijeme stredne pred výplatou a mizerne 4 dni po nej, sme milovaná rodina, no sme každý mesiac s dlhmi na tom horšie. Odkedy som na MD, manžel zarobí okolo 22 tisíc plus 5000 materská a takmer všetko ide na šeky a pôžičky. Nemá niekto radu ako z toho von???

....

My mame tiez 2 deti,obaja pracujeme a nezarobime ani tolko,co vy dvaja aj ked pracuje iba tvoj manzel.A co mame robit?Vlastne byvanie nemame,byvame v podnajme,lebo na byt nemame peniaze.Hypoteku nedostaneme kvoli nizkemu prijmu.Kto mi poradi?

sage

dobru aj tebe, jojinka. jasne, aj ja rada popisem. a inak, deti su nase zlaticka, neviem si uz predstavit ten nudny a nezazivny zivot bez nich :-).
nech sa vam dari.

jojinka

Sage, myslím že si velmi rozumná a príjemne sa mi pokecalo, je to blbe, ani tak ani tak, asi lepšie nemať deti čo?? Ozvi sa ešte niekedy na pokecanie ak budeš chcieť. Idem už aj ja, lebo budíček o pol siedmej a ráno a počas dňa ošiaľ. Tak dobrú a dík

sage

mam skusenost, poviem ti. mne si jedna taka zapytala minimalne 1,83€ na hodinu. zrataj si, ak sa ubehas a bude len 8 hodin denne, 20 az 22 pracovnych dni do mesiaca, vychadza to na 300 az 320 € mesacne. rodicovsky prispevok je cca polovica z toho, a sukromne jasle u nas vyjdu na cca 250 € mesacne. je to na hlavu, samozrejme ze je.

moniqa87

ok, ja idem spat, aj tak coskoro vstavam... a aj tak myslim, ze ti sage poradi lepsie ako ja, predsalen ona uz ma deti, ma viac skusenosti...
dobru noc

jojinka

Sage, presne tak som to počula ako vravíš. No povedz tvoj názor ak si pojednám pestúnku so živnosťou, kolko si zapýta??? Určite omnoho viac ako tá bez živ. Je to na hlavu

sage

jojinka, to plati len pre novych ziadatelov o rodicovsky prispevok, ktori poziadaju o RP po 1.1.2009. neznizi sa RP, ale stat bude platit prispevok na starostlivost o dieta len na zaklade preukazatelnych vydavkov a to max. do vysky 100% RP. je to hlupost, pretoze ak moja opatrovatelka nema zivnost, nemozem preukazat naklady spojene so starostlivostou o moje dieta.... chvalabohu, mna sa to uz ale netyka.

jojinka

Moniqa, To je smiešny príspevok. Samotný kočiar stojí len okolo 10 000. Ja som dostala 4500 a minula ích na krstiny a ešte 10 000 som doplatila. Veď by ma staré baby zniesli zo sveta keby som krstila po tajme

moniqa87

darmo bude stat davat 25 000 na prve tri ci dve deti, neviem ako to je teraz.... ked ich potom matky nemaju kam dat... a nech sa divia, ze klesa porodnost... ani sa nedivim...