spoplatňovanie Vš

good luck

moniqa87, vyskusala si si externe, moja mila, ze vies?! Pretoze ja som dostudovala denne studium a este taham rok z externeho a je to pekna drina! PRVOTRIEDNA!!! Preco by si to mali externisti hradit sami? Ako denna, som bola zvyhodnena vo vsetkom... karticky, zlavy na bus, vlaky atd... mala som platene poistne, robili na mna exernisti, dalo by sa tak povedat...atd. Ako denna, to bola malina...super intrak, super kamosi, kopa casu (ucenie sa stihalo v pohode, a to beriem skolu ako svoju prioritu). Ako externistka nic nestiham, vseko si zhanam sama, kopirujem knizky, kupujem, hladam po nete... Vsetko sa musim ucit sama, nie ako na dennom na prednaskach a tak, ze ti tam polovicu veci vysvetlili. Externe mi pripada omnoho tazsie, ale ked nevies, tak aspon nehovor hluposti.

moniqa87

externisti maju studium aj po mnohych strankach zvyhodnene oproti dennym studentom, takze ja som za, aby si to studium platili, ked uz do toho nemusia dat tolko energie ako denni

good luck

to chodis do akeho holubnika?! :D Taka skola by bavila aj nas, heh... Ta skola ti asi vela nedava...a nepovedz, ze to tak nie je...sice, ak uz pracujes v takom odbore, tak skusenosti mas.

nie je to pravda

studujem na Zilinskej univerzite, odbor elektronicky obchod a manazment, studium je plne hradene statom a EU, jediny moj vydavok bol 120 sk za skripta, ktore nik nemala nemohla som si oich ofotit. Kvalita super, studujem len dva tyzdne v septembri, dva v januari a skusky priebezne cez rok. Uz mi chybaju len 3 z letneho semestra a mam za sebou rocnik:)

good luck

machulka006, existuju, samozrejme, pokial si zacinal este minuly rok, tusim, vtedy to bolo este bezplatne (vacsina). Ale ak myslis teraz, tak mozno mas pravdu, ze su spoplatnene pre terajsich prvakov uz vsetky.

good luck

Aj ked si taku najdes, tak si budu pytat poplatky tzv. "nacierno". Proste ti poslu sek, a pockaju, az ho uhradis. Ak ho neuhradis, tak sa zacnu opletacky. Nam tak prerusili studium, lebo zevraj sme nemali zaplatene. A ak nezaplatime, takze sa nam pomstia na statniaciach, ak sa tam vobec dostaneme... Tak tolko o tom. Ja to vsetko pouhradzane napriklad nemam. Preco by som hradila studium, na ktore som bola prijata BEZPLATNE?! Takze vela stastia...studuj denne, tolko ti poviem. Moje denne studium bola malina, kym externe su to nervy, a nahancky za materialom + vedomosti take iste ako na dennom!