Strach o dieťa

Príspevok v téme: Strach o dieťa
klára255

Rozdviedla som sa a snažila sa, aby môj syn nestratil kontakt so starými rodičmi. Aj napriek tomu, že môj ex-man s nimi už niekoľko rokov nekomunikuje. Vozila som syna k nim a mal pekný vzťah aj s ich dcérou - jeho tetou.Mali však ešte syna, ktorý mal problémy s drogami. Ako mladý bol dokonca vo väzení. Myslela som, že jeho problém je preč a to, že nikde nepracuje, som pripisovala tomu, že ak to rodičom tak vyhovuje a živia ho , tak ma do toho nič nie je. Začal však volávať môjmu synovi -13r., vraj si chce niečo požičať. Ten mu zabalil svoj počítač aj hry s tým, že kým bude na lyžovačke zo školy, nech sa ujo pohrá a potom mu to vráti. Prešiel však mesiac a môj syn len vyvolával svojim starým rodičom, kedy mu jeho vec vráti, stále ho odbíjali, že oni nevedia, alebo , že ich syn nie je doma, alebo že to požičal kamarátovi a ten nie je ešte z práce doma. Až mi došla trpezlivosť a išla tam, až keď som ho zbadala, som pochopila, že je ťažký narkoman. Ja som tam celé roky posielala svoje dieťa nevediac, že majú doma 30 ročného feťáka,vždy som ho len priviezla k domu a potom zasa sám čakával pred domom keď išiel domov. Tento "ujo" nakoniec okradol vlastného synovca a jeho rodičia len mávli rukou. Volala som s bývalou svokrou, tá povedala do telefónu, že o ničom nevie a nevie, ako by to mala riešiť.Proste- pre ňu je vec uzavretá a cíti aj so svojou dcérou nefér, že som po všetkom zakázala synovi vkročiť do tejto rodiny.....Nechápem ako sme mohli takto naletieť. Bývalý manžel tvrdí, že to mám nechať tak. Vraj ich tam hádam nepôjde vymlátiť. Myslíte si, že to mám nechať tak? Mám sa dožadovať vrátenia peňazí? Mám udať narkomana na polícii a čakať kým mi nepríde vykopávať dvere?Je dúfam správne zakázať synovi chodiť do takého prostredia?

rajka2

Výchova môže byť rovnaká, ale aj tak sú zodpovední ak s tým nič nerobili a nerobia......môžu mu pohroziť vyhodením z domu ak sa nenapraví, ale sám si zrejme nepomôže, takže by sa mohli pričiniť o jeho nápravu oni - liečebňa, alebo aj väzenie ak je to v takomto štádiu, keď okráda rodinu, určite to nie je jediný a prvý prípad, určite okráda aj vlastných rodičov, to sa iba prizerajú?. Veď čo je to za rodiča, ktorý sa na to pozerá a nechá okrádať vlastné vnúča a ospravedlňuje pritom narkomana.....to nechápem......v tomto prípade nie je čo skrývať....a ak to spôsobuje takéto problémy a oni si kľudne nechajú pokaziť vzťah s vnúčaťom a neberú pritom do úvahy či je nešťastné a cíti krivdu za to , čo mu urobila vlastná rodina.....naozaj sú tu jediní, ktorí by mali mať rozum a riešiť situáciu za nespôsobilého syna....vybrali si život s ním, tak nech nesú aj zodpovednosť...určite žiadaj náhradu....a bývalý nie je nejaký slaboch, že sa nepostavil čelom voči tomuto?.....divné...

beb

Ahoj, no to teda bola chyba, že si tam syna púšťala. Pokiaľ ide o zodpovednosti starých rodičov za syna- toto môžu napísať len tí, čo sa s niečím podobným nestretli. Sú rodiny, kde jedno dieťa je v poriadku, je z neho dokonca lekár a druhé je nezodpovedné, liečené na psychiatrii, žije na hranici zákona . A výchova bola rovnaká. Takže naozaj netreba nikoho súdiť.Pokiaľ ide o náhradu škody- na tej by som trvala. Ak nič nevrátia starí rodičia, tak požiadaj o pomoc bývalého manžela. Možno pohrozenie súdom zaberie.

zazzi

...ja by som povedala, že tvoja svokra je zodpovedná za správanie jej syna.....veď ho živí, necháva u seba bývať a pokiaľ nie je slepá a hluchá, vidí predsa v akom je stave,.....ja by som asi žiadala späť peniaze. Ak ten asociál predal tvojmu synovi takú drahú a pre decko tak veľmi dôležitú vec , určite by mu mali starí rodičia kompenzovať to, o čo kvôli nim prišiel, to je bez debaty, otázne je či sú toho schopní ak majú doma také indivíduum a nič s tým celé roky nerobia.....

......

klára ja by som spravila to isté a s čistým svedomím by som zakázala synovi navštevovať túto rodinu,hoci sú to jeho starý rodičia.Je pravda,že tvoja svokra nie je zodpovedná za konanie svojho dospelého syna ale určite aj ona a jej manžel prispeli k tomu že ich syn je taký aký je.Nemyslím tým to,že by ho nútili brať drogy ale to že sa benevolentne stavali k jeho prístupu k životu a tým vlastne podporovali jeho lajdáctvo.Asi nemá zmysel sa ťahať po súdoch,tak ako píšeš,nepotrebuješ sa ťahať za prsty s narkomanom a tak vystaviť seba a syna nebezpečenstvu zo strany svojho švagra.Preruš všetky styky možno sa starý rodičia spamätajú a budu to chcieť sami vyriešiť,pokiaľ nie,oveľa si neprišla,držím prsty