Ako bude prebiehat sud?velmi sa bojim:( pomozte

Príspevok v téme: Ako bude prebiehat sud?velmi sa bojim:( pomozte
:/

Dobry den, zajtra ma caka sudne pojednavanie s mojou matkou, pretoze som si podala navrh na zvysenie vyzivneho. Prosim, mate s tym niekto skusenosti? Velmi sa tam bojim ist, s matkou mam zly vztah a nebola som s nou uz viac ako pol roka...
Dakujem za pomoc. Ked budem vediet, ako to bude prebiehat, mozno nebudem az tak v strese ako som.

:/

žijem s otcom, ale momentálne sa aj nás dotýka hospodárska kríza, takže nič moc:(
s mamou nemám vlastne už žiadny vzťah, akurát keď jej rupnú nervy, tak mi vie krásne vynadať...platí mi 33eur, okrem toho nezájem, ani sa neopyta, či niečo netreba...je to velmi malo, kežde chodím na VŠ,...zajtra tam so mnou pôjde otec, ale keďže som plnoletá, tak on do toho nemá čo hovoriť, neviem či tam vôbec môže byť?...

......

Sni sa ti nečudujem že ťa to trápi už dopredu,ísť proti vlastnej mame,hoci bojuješ za vlastné nieje nič príjemné.Nedalo sa to riešiť mimosudnou cestou?Asi s maminou nebude ľahká reč.Žiješ sama alebo s ocinom?Nemáš niekoho blízkeho,kto by ťa zajtra trošku podržal?

:/

pre ..... : ahoj, ten Persen som si dala aj dnes aj včera, ale akosi necitim dáku uľavu:( ale ani sa nečudujem, ja som v takom strese, že by mi pomohli asi len silné lieky...celá sa trasiem a je mi zle od žaludka:(

pre jasnovidku: ďakujem za pomoc, ja sa hlavne bojím toho, že budem musieť veľa rozprávať ja, pretože je to pre mňa veľmi citlivá téma a bojím sa toho, že sa tam pred všetkými rozplačem a potom nebudem môcť povedať ani slovo...Keď som sa niekomu zmienila o tom, že idem na súd, zakaždým mi slza vybehla, je to pre mňa veľmi ťažké a ešte k tomu som dosť citlivá na takéto veci... v podstate ma k tomu zvýšeniu výživného dotlačil otec, ja by som to asi sama nespravila....

......

tak ako moja pomohol ten persen,cítiš sa kľudnejšie? Dúfam že všetko dobre dopadne v tvoj prospech držím prsty

jasnovidka

hlavne maj na mysli, ze ides bojovat nie proti svojej mame, ale za svoje prava. jej povinnostou je prispievat ti na vyzivu, naklady spojene so studiom a podobne. musis vystupovat sebavedomo, ak mas problem komunikovat s mamou, pozeraj stale na sudcu alebo sudkynu.
v sudnej sieni budes sediet po sudcovej pravici, kedze si navrhovatel, tvoja matka oproti tebe, po lavici sudcu.
musis mat jasne, aku ziadas vysku vyzivneho. zrejme si to uz uviedla v navrhu. no a samozrejme, musis to vediet odovodnit. neviem ci to mas pripravene, ale bolo by vhodne, keby si si na A4 format pekne zaradom napisala mesacne naklady na stravu, osatenie, studium, telefon, cestovne, knihy, volny cas a podobne. snaz sa ostat v realnej rovine, neprehanaj to. nemusis to tam ani citat, staci ak strucne zhrnies preco ziadas zvysenie, v akych pomeroch zijes, to znamena, s kym zijes v spolocnej domacnosti a ake mate prijmy. tie vydavky, ktore si pripravis, odovzdas sudcovi, ked sa ta bude na to pytat. sud vypocuje najprv teba, potom odporkynu, a po spisani zapisu vynesie rozsudok. proti rozsudku sa ma moznost kazda zo stran odvolat do 15 dni.
odvahu, drzim prsty. len nezabudni, bud slusna a spravaj sa uctivo, aj voci matke.