Su psycho choroby dedicne?

janaxxx

Nielen dedicne, ale aj "nakazlive". Zial zazila som, ze sa v mojej byvalej praci dost vela ludi "scvokatelo". Stacil na to sef, ktory daval za pravdu bludom schizofrenika a neistota zamestnania.

Ak sa budes pozorovat a obavat sa, ze sa u teba moze prejavit schizofrenia, mas vacsiu pravdepodobnost, ze sa u teba vyvinie. Su len dve moznosti - bud sa vyvinie, alebo nie. Ty vsak nevies, ktora nastane. Tak preco sa tym trapis?

iveta11

Netrap si s tym hlavu co bude az bude si este mladunka a zi co ma prist aj tak pride a zbytocne nad tym budes rozmyslat .

jamka

ja si myslim ze je to dedicne...resp- PREDISPOZICIE nejake mas.. zalezi uz iba na tom,ci sa to vyvinie alebo nie.

ale teraz sa urcite nemusis trapit a cely zivot cakat ci to budes mat aj ty :) uzivaj si zivot a netrap sa.
myslim ze je to ako s inym chorobami-ked mas v rodine rakovinu prsnika tak je sanca ze budes mat aj ty. ale to ze je tam nejaka pravdepodobnost neznamena ze to dostanes.

lea

no urcite predispozicie tam su.. ale nie u kazdeho sa to vyvinie. ja poznam schizofrenika, u ktoreho sa to z jeho 3 deti prejavilo iba jednej dcere. vsak si zisti, cim konkretne trpel tvoj otec- mozno to nebolo dedicne