Rozpada sa mi 6 rocny vztah...

Príspevok v téme: Rozpada sa mi 6 rocny vztah...
paola23

Ahojky.Moj pribeh je dlhy..keby som ho chcela vyrozpravat cely,bolo by to na par stran..ide o to,ze mam priatela uz 6 rokov.Mam ho straaasne rada,vela pre mna urobil,lubim ho,ale..ma to jeden hacik.Uz ma nepritahuje sexualne.Co s tym?Ani jeho bozky mi uz nic nerobia.Nehnusia sa mi ale ani mi nic nerobia..ani dotyky.Nie je to zo dna na den,je to uz cele mesiace..snazila som sa snim porozpravat,on vzdy tvrdi,ze ma miluje a ze sa to zlepsi.Co sa to deje?Chcela by som s nim zit,ale ako ked som sa raz do sexu uz aj prinutila..odvtedy je vsetko take..ine ;( on je taky dobry a miluje ma,chce si ma vziat a ja..vsetko kazim..a do toho je tam este niekto iny..najskor som si myslela ze je chyba vo mne,ze som frigidna.ale ten druhy mi ukazal,ze nie.S nim su tie bozky a dotyky ako explozia..nieco uplne ine..Co sa to deje?Mam svoj dlhorocny vztah ukoncit len preto ze sa vytratila vasen..?Mam to skusit s tym druhym?Alebo sa toto deje v kazdom vztahu..?Pomoc prosim..takto uz to dlho nezvladnem..

fellla

nie je to tak v kazdom partnerstve.ja som sa s mojim manzelom spoznala ked som mala 15 a on 16.bol mojim prvym a ja jeho prva.a tak je to dodnes.boli aj take obdobia ked to prechadzalo do stereotypu ale ak niekoho naozaj lubis a vies ze ti na tom vztahu zalezi tak to nieje ziadna obet. je vela moznosti ako tam to vzrusenie prinies znova.da sa to.nieje to nic nemoznee.ale to musis vediet ty ci ti to stoji zato.a este teraz sme spolu v marci 20rokov.takze beatrice1 nie v kazdom vztahu sa podvadza ,to je to lahsie riesenie pre tych ktory to robia .

bd

priznam sa,ze to o com hovorite moc nechapem.asi toho svojho dlhorocneho priatela nelubis,inak by si bola verna. ja mam s manzelom vztah uz 15 rokov a 13 sme svoji.dnes je to iny druh lasky spojeny s uctou,vtedy to bola zalubenost. mam ale pocit,ze ta dnesna laska je lepsia ako vtedy. ak nas vztah v posteli chladne,trocha to okorenime vramci dovery a tie pokusy,to nove,to dat sam seba partnerovi...naco by mi bol noekto iny? komu by som povedala svoje tuzby otvorene a bez hamby?som smutna aj za teba, vela stastia!!!

jajka001_

nie je to tak, je to o vyspelosti partnerov a ich charaktere. ja mam 12 rocny vztah a nepodvadzame sa. tiez sme mali krizove obdobia, ked najvacsia vasen pominula, ale treba si uvedomit o co ide. ci je to laska alebo len osial. ak ho uz nelubis a dokazes si predstavit zivot bez neho, rozid sa s nim a najdi si ineho. ale podvadzat niekoho je hnusne. a dobre si rozmysli ci ti ten druhy za to stoji.

beatrice1

Takze to takto je pri kazdom partnerstve?Ako spolu ludia mozu vydrzat aj desiatky rokov?To sa vsetci podvadzaju?Takze tie nadherne romanticke lasky trvaju vzdy len 2-4 roky a potom pride taky stereotyp?Tak to sa asi nemusim obtazovat zacinat s niekym novym,mozem zostat s jednym cely zivot a kym nie som vydata aj si uzivat..takze o tom je zivot?Smutne..;(

lolit

ja verim tomu, ze sme z dost velkej casti podobni zvieratam a zalubenost z chem hladiska trva max okolo 2 rokov... potom uz spadnu ruzove okuliare. Ja som si vyskusala popri vztahu aj inych a mozem povedat, ze mi to dokonca pomohlo, nas sex. zivot sa zlepsiel, pretoze viem, ze on je pre mna ten pravy nielen pre zivot ale aj v posteli :)) nenasla som lepsieho a som stastna :)

chanellka

ako sa hovori, horsie nez lutovat co sme spravili, je lutovat co sme nespravili... je to zlozite, clovek ma strach aby mu zivot nepretiekol medzi prsty v stereotypnom vztahu zalozenom na kamaratstve, bez stipky vzrusenia..

orgi

Niekde som citala jednu vedecku studiu o pritazlivosti vo vztahoch. Mame to v sebe naprogramovane tak, ako niektore zvierata. U zvierat je to tak, ze su k sebe pritahovane preto, aby spolu splodili a nasledne ochranovali svoje mlada. Rovnako je to vraj aj u ludi...pritazlivost trva cca prve tri roky. U ludi vsak nie su len pudy, ale aj rozum... a z toho sa da vytazit. Je normalne, ze po takej dlhej dobe uz necitis explozie. Ale ak mas nieco so svojim priatelom vybudovane, tak to skuste preklenut do inej roviny. Vztah sa casom vyvija.Najprv je obdobie sialenej zalubenosti a ta sa postupne vytraca...ale ostava laska, dovera a istota. Ak si chces este uzivat a trpis, tak priatela opusti.Ale nikto ti nemoze zarucit, ze budes stastna.Pretoze po nejakej dobe opadne vzrusenie aj s cudzincom a potom si mozno uvedomis, ze si pred par mesiacmi stratila nieco, co bolo pre teba cennejsie ako nejake vzrusenie..

pussy

no a ja mam zasa presne opacnu skusenost ako martuskaa, mam 8 rocny vztah a tiez som mala niekolko mesacne obdobia, kedy som mala pocit ze nas vztah je stereotyp, nuda za ma uz nic nemoze prekvapit nieto este vzrusit, sem tam ma prepadla myslienka ake by to bolo s mojim kamaratom a verim ze keby doslo k dotykom bolo by to pre mna vzrusujuce, ine...ale nastasie som sa akosi vzdy dokazala ovladnut..som zasadova vo vztahu, nikdy by som priatela nepodviedla...a ono sa to vzdy volajako nastartovalo, staci niekedy maly impulz, flirt, ziarlivost, hadka a nasledne udobrovanie, vylet-ruka v ruke a zasa ma ten moj VZRUSOVAL najviac so vsetkych...asi tak! Aj u Teba moze toto poblaznenie do cudzinca vyprchat. Urci si plusy ake tvoj terajsi ma a ci si vies predstavit s nim zivot dalej...trvace hodnoty..