pripoistenie materskej?

jatelinka

Ahojte dievčatá. Chcela by som sa opýtať dala som sa dnes dobrovoľne pripoistiť, aby som mala lepšiu materskú. Zamestnávateľ mi priznáva minimálnu mzdu a ja si budem platiť dobrovoľne 30 eur mesačne. Chcela by som vedieť koľko mi asi vyrátajú keď pôjdem na matersku po tých 270 dni platenia. Zatiaľ tehotná nie som. Stretla sa s tým niektorá? Ďakujem za prípadné odpovede.

aknitka

na materskú sa zvyčajne vypisuje 6 týždňov pred pôrodom. od toho dátumu kedy ťa dr. vypísala sa ráta 28 týždňov a vtedy ti skončí materská. od dňa pôrodu sa ráta materská vtedy ak by si porodila skôr ako tých 6 týdňov pred termínom pôrodu.

cviro

Chcem sa opýtať porodila som 12.9.2009 a termín pôrodu som mala 20.9.2009 koľko týždňov budem mať nárok na materskú?Na internete sa píše podľa toho kedy som porodila.)Dakujem.

cwiro123456

Chcem sa opýtať mám materskú vo výške 16500 korún chcela by som robiť aj na dohodu koľko môžem najviac zarobiť a budú mi niečo krátiť z materskej ak by som sa rozhodla pracovať na dohodu?Ďakujem.

eňňa

Dobrý deň! Chcela by som sa spítať koľko si musim dopácať ak chcem mať väčšiu materskú moj mesačný zárobok je hruba 500,- € v hrubom. Ďakujem všetkým za odpoveď

eňňa

Dobrý deň! Chcem sa spítať: Keď mám mesačný príjem v hrubom 500,- € koľko budem dostávať materskú? A čo treba spraviť ak chcem dostávať materskú väčšiu? A ešte by som sa chcela spítať aký je rodičovský prispevok. Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

cviro

chcem sa opýtať, že keď mám zaplatené 26 týždňov aj 1 deň DNP z najvyššieho denného vymeriavaceho základu 30219,- či dostanem tú najvyššiu materskú to je 16500 korún..Má okrem toho ukončené aj iné nemocenské poistenie zo zamestnania,ktoré trvalo 223 dní.Rátajú sa do rozhodujúceho obdobia aj vymeriavace základy z ukončeného poistenia zo zamestnania alebo stačí mať zaplatené DNP tých 26 týždňov.Podmienku 270 dní pred pôrodom nemocensky poistená splňam