Lieciva vlozka v zube

Príspevok v téme: Lieciva vlozka v zube
Monika111

V utorok ma zacal velmi boliet zub. V zrkadle som jasne videla ze tam mam kaz, pretoze v zube bola diera. Vypluvala som krv vecer, a aj rano. Lenze ta diera bola taka, ako keby sa mi oddelil stred zubu od dasna.Je to horny zub, uplne vzadu. V stredu-hned na druhy den- som s tym isla k zubarke a ta mi povedala, ze tam nic nevidi. Bola ku mne arogantna, a sestricka sa mi dokonca posmievala, ze ci to je naozaj take surne.Mala som velke bolesti a tiekla mi z dasna aj krv. A zubarka ma neposlala ani na rontgen, len mi ten zub vyvrtala a dala mi tam vlozku. Mam za mesiac prist na kontrolu..Lenze mna ten zub stale velmi boli, nemozem nic jest, lebo mi to sposobuje strasne bolesti, aj ked pijem.. Tu dieru z boku zubu tam mam stale.. preto ma to asi boli, lebo sa mi tam dostavaju bakterie..Boli ma cela polka tvare a z toho aj hlava. Co mam robit? Myslite si, ze sa to zlepsi?

Eva531

Monika111 - ja mam len jednu otazku: Nebyvas nahodou v Novych Zamkoch? Pristup tvojej zubarky a sestricky mi velmi pripomina moju skolsku zubarku aj so sestrickou v case, ked som chodila na strednu. No tie casy su uz nastastie davno prec. Ani dalsi zubar, ku ktoremu som chodila po ukonceni strednej, nestal za vela (myslim jeho vykony a jeho rozhodnutia), ale aspon sa len spraval slusne, co si vazim. Najst dobreho zubara na Slovensku je ako najst ihlu v kope sena. Mne to trvalo 29 rokov, kym som nasla niekoho normalneho. Teraz si uz riesim problemy so zubami na istej sukromnej zubnej klinike vzdialenej 100 km od Novych Zamkov... Pristup mojej zubarky, ktoru mam tam a pristup skolskej zubarky v davnej minulosti - to je neporovnatelny rozdiel. Najdi si ineho zubara, hoci aj drahsieho, ale hlavne NECH JE NORMALNY! Zelam ti vela stastia, budes ho potrebovat.

kačena123

Dobrý deň, mala som dieru v zadnej stoličke na 6 (ta sterdna stolička), zubar mi povedal, že som tam mala kaz medzi dvoma zubamia dlho to nebolo vidieť, kym sa mi to nepretlačilo hore a neodpadlo mi z blomby. vyvrtal mi to vyfukal, na spodok mi niečo dal a potom mi dal vložku, neviem ale či je to ta liečiva čo spomínate, alebo ta obyčajna,(spominali nejake kalcium) ale strašne ma boli zub. Musim si aj tabletku zobrať, lebo miestami sa to enda vydržať. Citim an tom hlavne studene,povedal, že mi to enmôže anraz zablombovať, že je ot hlboke. Myslíte, že mi to zle spravil a mam tam odhalene nervy a preto to tak cítim? mala by som isť to povedať? som znova objednana o mesiac.. na zablombovanie. ma to bolieť aj s tou vložkou? ďakuejm

zubaarko

v prvom rade treba rozlisovat liecivu a devitalizacnu vlozku.

ak ti tam dal ozaj tu "liecivu" jej princip spociva vtom, ze obsahuje ucinnu latku (CaOH2), ktora podporuje regeneraciu - tvorbu terciarneho dentinu, a teda to aby zubna dren bola opat prekryta, a teda nie citliva, pristupna infekcii a pod.

Tieto vlozky musia byt v zube minimalne 3 tyzdne, aby doslo k vytvoreniu toho spominaneho dentinu, preto sa tam dava. A teda pokial jej nic neni, a zub neni citlivy, kludne tam moze ostat aj 2mesiace. To co sa ti odtial moze "vykusat" je len docasna vyplnkova hmota, ta iba mechanicky prykryva tu skutocnu "liecivu" vrstvu, znej ked kusocky vyhryzes nevadi :)

devitalizacne vlozky naopak, nemozu ostat priliz dlho, to ale asi neni tvoj pripad. kazdopadne najdi si cas a sup sup k zubarovi ;)

mate59

prakticky nič,len tá vložka je makká a vykúše sa,ak vypadne,je to otvorená cesta pre infekciu,pokial možno zub treba skoro zaplombovať.

vanesa555

ja sa chcem tiez opytat.zubar mi vrtal zub a dal mi tam hojivu vlozku,ale mam ju tam uz2mesiac lebo som bola s dcerkou v nemocnici a stale je chora.chcem sa preto opytat co sa mi moze stat s tym zubom ked je tam ta vlozka dlho??

vladiiik

Ahojte potreboval by som radu bol som u zubara a ten mi urobil predne zuby v ktorych som mal kaz jeden zub mi zaplomboval a vizera pekne no do druheho mi dal zevraaj nieaku liecivu bielu vlozku akoze ako dlho ju tam budem mat nevipadne mi nechcem byt strbavy a zubara som sa nato ani nepital myslel som ze mi ich zaplomboval obydva...co je to za vlozkaa hmmm?????diky moc

Mgr.Jakub

pre- Monika111: Milá monika, v prvom rade je ťažké zistiť váš rozsach ochrenia zubu. Mali by ste zmeniť dentistu. Žiaden zubný lekár nemôže pacienta bez liekou od bolesti poslať domov, ak skutočne príznaky sú permanentné. Odporúčam vám da´t si urobiť RTG snímok horného chrupu. Od bolesti si kúpte dočasne nvoľnopredajné analgetiká ako napr.NUROFEN ten zmierňuje bolest ďasien, zubov, zubných kazou, NOVALGIN, IBALGIN. No však treba si zistiť kontraindikácie liekov.
S pozdravom, Mgr.Jakub Srnka, Ph.D
Dentálny Hygienik

Mgr.Jakub

pre- Monika111: Milá monika, v prvom rade je ťažké zistiť váš rozsach ochrenia zubu. Mali by ste zmeniť dentistu. Žiaden zubný lekár nemôže pacienta bez liekou od bolesti poslať domov, ak skutočne príznaky sú permanentné. Odporúčam vám da´t si urobiť RTG snímok horného chrupu. Od bolesti si kúpte dočasne nvoľnopredajné analgetiká ako napr.NUROFEN ten zmierňuje bolest ďasien, zubov, zubných kazou, NOVALGIN, IBALGIN. No však treba si zistiť kontraindikácie liekov.
S pozdravom, Mgr.Jakub Srnka, Ph.D
Dentálny Hygienik

mišenka

Ja si myslím, že keď ti tam dal atú vložku, tak by ti bolesti mali ustupovať. Keďže sa tak nedeje, tak by som išla na pohotovosť, aby sa to ešte nezhoršilo. Alebo úplne zmenila zubára. Držím prsty