mamicky v UK pomooc!!

Príspevok v téme: mamicky v UK pomooc!!
mya24

Ahojte! budem rada ak sa zapoji co najviac mamiciek a tehuliek co su v anglicku.. ja som v 35 tyzdni tt a potrebovala by som poradit a vediet vase nazory na par veci.. prva otazka- chcela by som kupit perinku pre malinke ale nemozem to tu nikde najst a neviem ako sa povie po anglicky.. viete niektora?? dakujem

nesuhlasim

ja som sa do Anglicka prestahovala aj s dcerkou asi pred 5 rokmi. je pravda, ze deticky tu chodia povyzliekane, bez ciapociek, ci ponoziek. no odkedy sme sa sem prestahovali, moja dcerka je viac otuzilejsia, a za 5 rokov nebola ani raz chora co sme tu!! v minulosti brala aj niekolkokrat do roka antibiotika. a perinku tu nenajdes, musis si ju doniest zo Slovenska.

lucya

ja som o tom nepocula, sosobne nepoznam anglanku ktora by ,mala babo, a slovenky si nosia perinky od nas...ale uz aj u nas su len take vystuzene akoby perinky, len to ma pevny chrbat, tak ak by si tam take nieco objavila aj to by bolo fajn...., a ak aj nie, tak tam maju poriadne vymakanu starostlivost co sa tyka po porode a hlavne kojenia, ktore velmi podporuju a su ochotni poradit a pomoct hocikedy...., tak sa nemusis bat...

mya24

to som si vsimla ze babatka nosia povyzliekane, vonku 5 stupnov a oni bez ciapociek a hole nozicky.. no a potom sa nedivim ze na starobu maju reumu a stare babky neudrzia moc tak cikaju v autobuse, hroza.. vies ide mi aj o to ze ked kojis tak babo je pevne v tej perinke a lepsie sa drzi.. este som nasla nejaky nursing pillow co oni pouzivaju na kojenie, pocula si o tom?

lucya

mya oni ich nedavaju do nicoho...., len tak ich maju od narodenia, tam je taky zvyk,ved oni su schopne odtrepat 7dnove babo do ochodu len v satockach a bez ciapocky medzi mraznicky...., takze tak....a vravim ze celkovy system co sa tohoto tyka je uplne iny ako u nas...,od pripravu na porod, zaobchadzanie so zenami az po poporodnu staroslivost...., a tie perinky urcite nemaju, takze jedine ak si ich das fakt poslat zo Slovenska....

mya24

lucya uz mi doslo ze to tu nenajdem, hladala som snad vsade, budem si ju musiet dat poslat zo slovenska:-( a do coho davaju anglicanky ich deti? v com ich koja? to je zvlastne..

lucya

ahoj mya24, no nie som si ista ci tam zozenies perinku, a uz vobec nie taku klasicku ako u nas. priatelova sestra rodila v lete, a brala si perinku odtialto,pretoze tam babatka nedavaju do periniek...v nemocnici ked si ho tam dala tak na nu pozerali ako na blazna..., celkovo tam maju uplne iny system ako u nas, ale podla mna lepsi, ale tak to mas uz urcite nastudovane...