PRECO BY SOM NIKDY NEVZALA HAK

Príspevok v téme: PRECO BY SOM NIKDY NEVZALA HAK
kofolka

Ahoj, viem, bolo tu už veľa podobných tém, som však veľký odporca Hak...Prečo? "Našťastie" sa to stalo iba mojej kamaratke, nie mne... Ja som iba vďačná, že som pravdu o hak stihla zistiť pre mňa včas.. Takže k veci...
Bola pekná baba zo štíhlou postavou, mala v pohode zadok, prsia pekné dvojky, čistú pleť a vcelku dobré vlasy, nebývala často chorá. Hak začala brať v 17, preto ze jej ich odporucila kožná, na velke vyrazky na tvari, ktore sa jej v posledných mesiacoch vracali. Prvy, druhy, treti mesiac bolo vsetko fajn, dokonca sa jej nerozhadzal ani cyklus, stvrty mesiac vsak nedostala menstruaciu vobec, piaty takisto...Gynekolog jej povedal ze je to v poriadku, nech este pocka, ze ona ta menstruacia pride... siesty mesiac vsak namiesto menstruacie prisli vyrazky, no nie len na tvari, ale aj na chrbte a bolo ich viac ako predtym a boli aj bolestive. Mala ich mesiac, nic na ne nepomohlo, menstruacia dalsi mesiac o5 neprisla. Tak isla znovu ku gynekologovi, ktory sa na nu skoro nastval, ze to nema z tabletiek, tak nech ho nepodcenuje a pod...Tak isla k inemu doktorovi, ktory jej hak zmenil. Plet uz mala cistejsiu, a po 2 mesiacoch prisla aj vytuzena mestruacia...Bola vsak velmi silna, bolestiva, nikdy predtym jej zle pri nej nebyvalo, teraz vsak prve styri dni stale vracala, krce jej nedovolili ist do skoly. Menstruacia trvala 11 dni. Na druh mesiac to uz bolo o cosi lepsie, ale stale nic moc, navyse sa jej objavila celulitida, a prsia jej zacali rast az do "nepeknej" velkosti... Neskor sa toto vsetko vsak ustalilo, tak bola pokojna, brala hak dalej, cyklus mala pravidelny, a dalej nepriberala (bola uz pribrata dost, preplakala pre to vela noci, nikto jej nevedel pomoct). Po 14 mesiacoch chcela tabletky konecne vysadit. Aj tak urobila. Zase zacala mavat bolestive menstruacie, popripade jej vynechavali, zacala priberat. Najvacsia rana vsak prisla o par mesiacov, ked uz si myslela, ze je tehotna (chceli s priatelom dieta). Isla ku gynekologovi, ktory jej povedal, ze plod v jej tele je mrtvy. Stalo sa to aj druhy krat. Nikto to nechapal, v jej rodine boli pomerne zdravy... Neskor sa jej uz vobec nedarilo otehotniet, a tak isli s priatelom na vysetrenie, ona bola neplodna, urcite z hak, vsetky zeny z rodiny boli plodne a nemali ziadne problemy....

sandynka

Ja beriem HAK uz stvrty rok a nemam ziadne problemy. Pravidelne chodim na prehliadky, nemam ziadne vykyvy nalad, ani nechut do sexu. Mavala som velmi bolestivu menstruaciu a teraz ju mam v pohode. Ani som nepribrala. Jedina nevyhoda je, ze nie som dost mokra pri sexe. Podla mna je to individualne u kazdej zeny, ako bude reagovat na antikoncepciu. Viem, ze ludia maju na HAK rozne nazory, ale zatial mi vyhovuje ju brat.

niekto

ty by si si mala uvedomit ze to nieje zbytocne strasenie
ide o to ze hak moze byt nebezbecna a tak sa k tomu treba stavat a nie to jest ako cukriky este k tomu 2-3 cigaretky sak co sa moze stat....

ha ha ha

moja ja mam uplne opačne skusenosti s hak.moja plet sa vyčistila,žiadna bolestiva a nepravidelna menštuacia,žiadne priberanie na vahe ani nič podobne.citim sa ovela lepšie ako inokedy predtym.mala by si si najprv uvedomit a nestrašit baby zbytočne lebo na každeho vplyva hak inak.asi začala s hak priliš skoro na svoj vek alebo jej nepredpisal tu pravu hak pre nu.a to sa stava že žena musi zmenit hak lebo sa objavia nežiaduce učinky.a pochybujem že kvoly tomu jej zomrelo babatko.švagrina tiež chcela babatko a nedarilo sa im tak jej doktor predpisal hak a po niekolkych mesiacoch ju mala vysadit.a teraz sa tešim zo zdraveho krasneho krsnatka...

KAJA.

čo je chronická vaginálna mykoza?
aký je rozdiel medzi normálnou a chronickou? a aké si mala konkrétne ty príznaky? DAKUJEM

dsfssss

...ach dalsia babenka, ktorej padali vlasy z HAK YADIN :( no toto je uz maximalne smutne, a o to viac, ze v neziaducich ucinkoch to nebolo uvedenee a mnohym zenam to zmenilo radikalne zivot.... ach niet slov...

inak teraz nedavno zomrela jedna studentka FF UPJS z dosledku uzivania HAK, dnes mi to spoluziacka povedala. Ze vraj sa sprchovala a dlho nevychadzala - az nakoniec ju nasli... :(((

a este nech sa niekto opovazi povedat aka je HAK perfektna, tak ho poslem do riti, alebo aspon nastudovat zakladnu literaturu....

usiko

no baby, ludia sa menia. desat rokov som bola tvrdou zastanknou HAK, brala som ju 11 rokov, zacala som pretoze som mala nepravidelny cyklus a nechcela so otehotniet, lebo som studovala. smiala som sa kazdemu, kto mi hovoril, ze je to skodlive, chodila som kazdy den na www. antikoncepcia.sk, kde Dr. Spanka a Macejko statocne obhajuju HAK ako jedinu najlepsiu volbu pre zenu, ktora nechce otehotniet....smeju sa zenam, ktore sa pred tehotenstvom chcu akoby ocistit od HAK....tito lekari hovoria zenam, ze ziadne ocistenie od HAK neexistuje, prave naopak, HAK je zdraviu prospesna.....nie je......
Za tie roky som brala Triregol, mercilon, lyndinette, novynette, yadine...a cely ten cas som pokladala za normalne, ze som bola depresivna, neskutocne naladova, mala som chronicku vaginalnu mykozu, znizenu imunitu, kutiky ust popraskane, bola som sucha pri sexe.......ale potom, ked ma to dohnalo k psychiatrovu, lebo som svoje vykyvy nalad nevladala zvladat ani ja ani priatel, som si uvedomila, ze namiesto toho, aby som zacala brat antidepresiva, skusim vysadit HAK a uvodime......a uvideli sme......uz to rok neberiem a uz by som nikdy ani nebrala pokial by som nemusela.....prestali mi mykozy, prestali mi vypadavat vlasy, zacala som pokojne spat, co som nepoznala pocas uzivanie HAK, lebo som sa v noci budila a mala som plytky spanok, rano ako zabita.....dalej som o nepoznanie kludnejsia, kutiky nemavam, sex v pohode....zivot omnoho krajsi.......takze ta zmena je taka markantna, ze by som tomu ani neverila....takze jednoznacne koniec HAK a mozu lekari vychcalovat, kolko chcu, moje telo vie, ze mi to nesedi......tak preto nebrat HAK....

bubyna

tiez som proti HAK, kazdy ma svoje dovody... a ja len tak som prispela, ze tiez som nikdy nebrala a neberiem a ani nebudem... :)