Čo najlepsie pomoze pri velkej bolesti hrdla?

simulka

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Od včera mám taký pocit akoby som mala niečo v hrdle zaseknuté a vadí mi to. Neviem čo to môže byť. Včera z ničoho nič sa mi to objavilo a stále to trvá.
Stretol sa už niekto z Vás s niečim takým? Prosím o radu. Ďakujem.

simulka

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Od včera mám taký pocit akoby som mala niečo v hrdle zaseknuté a vadí mi to. Neviem čo to môže byť. Včera z ničoho nič sa mi to objavilo a stále to trvá.
Stretol sa už niekto z Vás s niečim takým? Prosím o radu. Ďakujem.

[zruseny12]

VSEVEDKA,aj u nas v deckej ambulancii som nieco,take citala,ze sa da vysetrit...z kvapky krvi dietata,len to bolo davnejsie,ked som tam bola tak presne neviem,o co ide,ale urcite to bude to o com ty pises...

vsevedka

re:RNG, ja viem, že ty lekárov moc nemusíš, však ani ja, (chvalabohu ich pri virózach, angínach a prieduškách a pod. už nepotrebujem-viem najlepšie sama čo moje telo potrebuje).Ale proste sú ochorenia, či úrazy, pri ktorých sa im nevyhnem ani ja.Ja som tu len uviedla pre ostatných, ktorí chodia k lekárovi a nevedia, či ich ATB liečba nie zbytočná(a veru často býva!), aby našli lekára, ktorý má záujem to zistiť, z kvapky odobratej krvi, vyšetrením CRP=C reaktívneho proteínu. V záp.svete to tak bežne funguje, u nás to pokuľháva. Často majú tento prístroj-spektrofotometer, pediatri.Vyšetrenie žiaľ neprepláca poisťovňa a stojí od 2,6-8,3 E.Žiadne dlhé čakanie, kým sa bacilky, či víry premnožia-CRP sa určí priamo v ambulancii za 4 minúty.

ivko111

ja som vo svojo príspevku presne napísal a rozdelil a zdôvodnil čo je pri bolesti v krku. RNG uzatvorí všetky poistné zmluvy aby náhodou... ja v takýchto prípadoch radím, imunita si poradí ale ak je angína, bohužial, lieky.Niečo som napísal, a je mi skutočne sedem čo si urobíš Ty zajtra ak dostaneš nádchu a začne Ťa škriabať v krku.Ja viem, že to za tri dni prejde samé a nepotrebujem riešiť žiadne vírusy, baktérie, plesne a neviem čo ešte.Je nepochopiteľne naivné si myslieť že ich zlikvidujem, dokonca neviem načo. Plné črevo mám baktérii a je mi s nimi dobre.

adkalc

Ja pouzivam na hrdlo JOX, riedim si ho vo vode a kloktam ho. Z toho, co sa strieka priamo do hrdla, ma napinalo. Je fakt ucinny:-)

RNG

Inac ivko 111, mne bolest hrdla este nikdy pri tomto postupe netrvala dlhsie, nez den a o horuckach uz davno nechyrujem.
Na virusove pouzivam hlavne 1 gram neutralneho vitaminu C kazdu hodinu, ale popritom aj ine antimikrobialne, lebo virusy oslabia telo, ktore v case oslabenia moze nachytat sekundarne infekcie, ktore sa mozu prejavit az za 14 dni ba i neskor(inkubacna doba)takze clovek lezie s choroby do choroby.
Ja za tym dam bodku hned zo zaciatku, potlacim virus a beriem ine antimikrobialne, kym sa telo nezregeneruje do plnej sily.Potravinove doplnkysa mozu totiz brat prevencne bez akychkolvek starosti o bocne nasledky, lebo ich nemaju.
Mozno jediny bocny nasledok je, ze to nie je zadarmo a vacsinu z nich clovek mozno nepotreboval.
Ale je to ako poistka, platis, aby si sa chranil pred velkymi stratami a mozno ich nikdy nebudes mat, takze to boli podla niekoho "vyhodene peniaze"

RNG

vsevedka,,ja to,riesim tak, ze zoberiem viacero doplnkov, aby som zasiahol co najviac mikrobov, ci uz bakterii, plesni, kvasnych kultur, aj virusov.
Tak sa zabezpecim, ze som adresoval prakticky vsetko a nemusim mat obavy, ci lekar najde, ci nenajde spravnu pricinu/priciny a necakam ani minutu, lebo mikroby necakaju a robia skody v tele, ktore nijak nepotrebujem.

vsevedka

Ak má niekto pochybnosť, či má vírusovú, alebo bakteriálnu nákazu a teda či brať alebo nebrať ATB, alebo len vitamínové doplnky musí si nájsť lekára, ktorý má v ordinácii prístroj pre zisťovanie hodnoty CRP, na základe ktorej je možné určiť či sa jedná o vírusovú alebo bakteriálnu nákazu.

jedna

myslim ivko, ze tu nikoho nezaujima, co je "tebe sedem" a co nie...
ak mas uprimny zaujem poradit, tak porad. no najmenej co tu ludom chyba, je tvoja arogancia.