ekozahrada

[zruseny12]

a tu travu,som vsetku pouzivala aj burinu,co som plela...vsetko som pouzivala..ale sak 20ar zahrada je velka nie?

[zruseny12]

slnko,chapem ta,ja som tiez velmi rada bola na zahrade,teraz pestujem/skusam na balkone/
no,na tie kartony daj travu suchu...lebo ako pises lietali by ako lietajuce taniere :0))))...

este som zabudla,ze tu travu okolo stromov a krikov mozes porylovat a otocit opacne,korienky na horu a nechat ich vysusit,aby sa nechytili a tak poukladat kartony a ostatne...a ta zelena trava bude zo spodu ako ZELENE HNOJIVO...
tak nech sa ti dari...

slnko331

no mariaa, ja sa uz neviem dockat, kedy bude lepsie pocasie, aby sme mohli byt cely den s malou na zahrade. To s tou travou skusim urcite, len jej budem mat malo, mame asi 20 arovu zahradu a kartony sa chystam pouzit tiez, len sa bojim, ze ked ich dam okolo napr. krikov vietor to rozfuka.
A tesim sa na tekvice hokaido, minuly rok som ich sadila prvykrat a boli fakt super, opecene chutili ako zemiaky.

[zruseny12]

a zvysok travi som stale hodila na kopu,ktoru som polievala a ta mi potom uhnivala a mala som hnojivo...alebo do hnoja som ju davala...to zalezi na vas...

[zruseny12]

SLNKO,ano jasne aj okolo krickov a aj stromov...
a ku stromom mozete to urobit tak,ze pokopat,taky kruh okolo stromu,poukladat karton,na to kamene a na to travu...

a okolo ovocnych krickov,tiez najprv pokopte a tak dajte travu...aby ta trava nerastla,lebo ona po case poprerasta aj tu suchu travu...
a ako som pisala potom obcas travu prehodit koli,chytenym semenam travi...

je to velmi dobra vec,my sme nic na zahrade nepalili,lebo som vyuzila vsetko,aj dokonca kartony...

slnko331

napriklad som pocula, ze uhorky je dobre sadit s tekvicami, ze sa po nich tahaju, nemam to vyskusane, tento rok to skusim.

slnko331

mariaaa
dakujem, myslis, ze sa ta trava da pouzit
aj okolo ovocncych krickov, ktore su v trave? , teda tak aby ta trava okolo prestala rast. Totizto na nasej zahrade, je strasne tvrda zem, nieco mame poorane, ale okolo stromov a krikov mozem len pokosit a dat tu travu.

[zruseny12]

...tak ja ti mozem len dat tip,ako hnojit,bez umeleho hnojiva...
mam to vyskusane...
vsetku travu a zelinu,ktoru som mala,som dala vysusit a potom som ju ukladala okolo zasadeneho napr.rajciaka,papriky atd.
vo velkych teplotach a suchach ti udrzuje,vlhko a hned aj hnoji tym ako uhniva ta trava...
obcas musis prehodit tu travu,lebo sa chytia semienka travi...
takto som davala aj ku malinam,ovocnym stromcekom atd.vsade kde sa dalo...kapusta,hrach...atd.

slnko331

ja mam nastudovanu stranku o ekozahradach, ale chcela som vediet konkretne ak uz ma niekto skusenosti, co vedla coho posadit a tak. Ja uz mam posadene topinambury, ribezle, cucoriedky, jahody, maliny...... Ale napriklad mam aj velky kus zahrady volnej, chcela by som napriklad posadit uhorky, zemiaky. No nevie ako vyuzit ten volny kus zeme, aby som tam nemusela cely den stat s motykou.