tehotna a velmi pazrava

zuzi

mojaeni, ja som sa chcela spytat, ci este pracujes. ja este pracujem a dost sa nabeham, preto stiham jest len nieco male. ale ked pridem poobede domov tak zjem vsetko co vidim. inak zle mi byva, len ked sa prebudim a potom sa to zlepsuje. ale niako nevraciam alebo co.u z sa tesim na leto, na to teplo ako to prezijem v mhd. su ludia tolerantny ku tehotnym? zatial mi to pripada, ze k nikomu. ja totizto niesom z blavy.

mojaeni

zuzi, to ti nikto nepovie, ci priberanie prejde, alebo bude trvat az do konca tehot. Obycajne to ale byva tak, ze v prvom trimestri nezvykne priberat, ked tak kil, dve, ak jej nebyva vobec zle, ale dalsie dva trimestre pribera na vahe pravidelne.
Moja skusenost: pri prvom aj druhom tehot.uplne na zaciatku, ked som este ani nevedela, ze som tehotna, mi velomi chutilo a dve kia som pribrala. No potom od 8tyzdna mi byvalo stale zle,zo vsetkeho, jedla som len nasilu, takze som tie dve kila dala aj dole. Do 20tyzdna pri prvom tehot. a do 16tyzdna pri tomto tehot. som nepribrala nic. Ale tlo sa mi samozrejme trochu zmenilo, pas spevnel.
A potom uz som len priberala, niektora priberie viac, ina menej. JA jem tiez vela, ale uz sa snazim davat si pozor, aby som nejedla jedno cez druhe, ale si davam aspon 3hodinove pauzy a medzi nimi pijem tekutiny.Neviem, ci to vydrzim, ale skusim co najdlhsie. samozrejme mi nejde o schudnutie, len sa pokusit, aby ten prirastok na vahe nebol zase taky velky.

zuzi

ked to tak pisete nepripada mi to take hrozne. len mne stale hovoria nejedz tolko stale. uz aj manzel mi to hovori.ja meriam 165 cm a teraz vazim 62. som len v 12 tyzdni a uz som pribrala 4 kg. ale ja neviem ako to mam opisat ten hlad. proste som hladna. snazim sa jest normalne a zdravo. len neviem, ci to takto bude do konca tehotenstva, alebo ma to v polke prejde. je to normalne? urcite nechcem mat 20kg nedvahu. nie je to dobre na klby a telo tiez.

mia

Nechapem co tu riesite.... Je to sakra take individualne, ze sa to nemoze globalizovat a vsetky zeny do jedneho vreca hadzat. Ja ked som ostala tehotna, mala som 56kg,na 176cm, co je v podstate podvaha, robila som modelku, nedrzala som drasticke diety, no vahu som si strazila. Teraz som v 36.tt, tehu a pribrala som uz neuveritelnych 16kg, mala som v plane max. 10kg. No pri vsetkehj snahe, tj. zdravo som sa stravovala, neprejedala som sa, sladkosti len obcas, ziadne biele pecivo, len celozrnne, do 7. mes. som cvicila, no priberala som aj z vody. Som naliata a neviem z coho, ale uz aj fakt ze tehotna zena ma menej pohybu ako predtym vyrazne vplyva na zvysovanie vahy. Takze niekedy za to naozaj nemozeme ze tak priberame....
A co sa strii tyka,nemam ani jednu jedinu, kazdy vecer si po sprche robim masaze a davam si olej s vit. E, jojobovym olejom a mandlovym olejom....

mojaeni

Zuzi,no ja som na tom podobne ako ty.
Stale by som jedla a jedla, pre mna je uz aj hodinova pauza vela.Teraz som v 26 t.t. a pribrala som uz vyse 7kil, kazdy tyzden zvysujem vahu o kilo a viac.
Pri prvom tehotenstve som mala tiez ten problem, o 20tyzdna som nepribrala nic, lebo mi byvalo zle a zvysnu polovicu tehotnstva som pribrla 17kil.Ratam, ze tentokrat t bude tiez tak, ak nie este viac.
Problem u mna je ,ze musim mat denne nieco sladke a nie malo, lebo inak sa idem zblaznit. Jem aj zeleninu, aj ovocie, ale mam veru chut ja na vianocku,pizzu apod.Ako to ovladnut a dat si namiesto toho zeleninu, ked mi uz niekedy lezie hore krkom...

cafiky

jarka, pred tehu som vazila 44 kg a pribrala som tych osem kg pocas tehotenstva, to iste sestry a moja mamka, takze to nie je pravidlo, ze stihle zeny priberu vela...Praveze zeny, ktore idu do tehotenstva uz "nabalene" maju tendenciu vyzerat pocas tehotenstva pribratejsie.

jajka001_

zuzi a kolko vazis? cim si chudsia tym si telo viac pyta, chuda casto priberu viacej ako tie "normalne". lebo treba dohnat najprv ten vahovy deficit. ked si stale hladna nevadi len sa snaz jest hlavne zdrave veci, vela zeleniny a ovocia, vlakninu, jedz co ti chuti ale tak aby ti nebolo zle. ja som jedla v tehotenstve co najzdravsie aby babatko dostavalo to najlepsie :) pribrala som neuveritelnych 20 kg aj ked som sa neprejedala, len som zacala dost sladkosti jest, hlavne v tretom trimestri. pri porode islo 10 dole, zvysok pomaly tiez, a som na tej vahe ako predtym plus jedno kilo, co mi vyhovuje.
a pre neverku: ani jedna stria.

jarka11

Ked som ja bola 1x tehotná,(je to už 26 rokov) tiež som bola schopná jesť celý deň. Pribrala som z 52 na 82kg t.j.30 kg!!
Syn mal 3,95kg a ja som 4 mesiace po pôrode vážila 50 kg.

cafiky

zuzi, jedz vzdy, ked si hladna, ale hlavne nie slaninu a podobne veci:) Pakuj do seba ovocie, zeleninu, vyvazenu stravu. Dietovat sa pocas tehotenstva nesmie, ale ani jest nezdravo sa nemusi...Hlavne pozor na dostatok mineralov (vapnik). Tu niekto pise, ze pribral 20 kg pocas tehotenstva, to je sakra vela...Ja som pribrala 10 kg pocas tehotenstva, moje dieta malo 3650 g po porode, neplati, ze cim viac zena priberie, tym "fajnejsie" bude aj dieta. Znama pribrala 23 kil a dievcatko malo ani nie 3 kilka po narodeni sa, ona vsak vyzerala ako pribuzna svinky.