Červenanie - ako tomu zabranit?

Príspevok v téme: Červenanie - ako tomu zabranit?

Mojím problémom je červenanie - strach zo začervenania sa v určitých situáciách. Je to nepríjemné a trápne zároveň. Napr. červenám sa skoro vždy, keď sa ma niekto niečo osobné spýta, keď mám v spoločnosti povedať svoj názor, teda skoro vždy. Je to veľmi ponižujúce. Ak môžte pomôžte, ďakujeeeeeeem.
------------------------

17patka1

vsetci co sme tu ti velmi dobre rozumieme a ak nie..tak ja urcite. aj mne dost pomohlo to , ze nie som jedina, nie som jedina, kto ra tymto trpi...bola by som velmi rada, keby sme si navzajom pomahali, ale neviem ako ...bolo by super, keby sme aspon my spolu drzali a bavili sa o tom, hladali nejake riesenie a hlavne SA NEVZDAVALI !!!

sofiaLD

Ahojte... Dost dlhu dobu som uz sem neprispievala lebo som si myslela ze je to uz ako tak ok . Lenze nie je . Vcera som sa fakt dobre strapnila.. Opisem vam tu situaciu . mam 18r v skole sme boli na praxi. Jeden pan mi hovori „ze aka si cervena“ a boli tam aj ostatni moji spoluziaci (asi 8) jeden z nich sa uz zacaal usmievat a vedela som ze uz nieco ma chut trepnut na moju tvár. Potom cez prestavku sedel za ednym stolom so spoluz. A JA za druhym s ostatnymi. A pocula som ako hovori .. Pocul si co ten pan na nu povedal?? A uz to zacali rozoberat-to moje cervenanie ze ake to je len komicke, zrazu tak ocerveniet... Viete ako mi bolo??? OTRASNE. Normalne som citila ako sa cervenam ked o tom hovoria a to ani nehovorim keby sa mi v tej chvili prihovori .... JA sa cervenam ked som v strese- co v skole takmer stale! Ked mam odpovedat z miesta ale tak ze ja som na jednej strasne triedy , prof. Na druhej a teraz vsetci cakaju a a pocuvaju co hovorim .. Istejsie sa citim s rozpust. Vlasmi kt. sa obcas snazim „zachranit“ situaciu... JA to nechapem ... Nechapem ludi co to nechapu !!!!! Co nevedia ze pre osotatnych to nie je KOMICKE! Ako vy beriete ked na vas niekto upozornuje ze sa cervenate, pripadne ze az horite?Smejete sa alebo mate chut plakat a kricat ?? Tento tyzden ma caka odpoved pred tabulou a uz viem ze keby sa ucivo naucim na 10000% dobre, ked profesor povie moje meno ze pod odpovedat tak mi zacne srdce tlct a ocerveniem , znervozniem pred tabulou , znervozniem z toho ze a cervenam a z poznamok kt, ten moj spoluziak zas bude davat ! On to nikdy nepochopi lebo je to pubertalne tela ktore si mysli ake je vtipne no vykolaji ma VZDY! Nikto to nechape, lebo nikto v mojom okoli tym netrpi ... Toto sa mi vsak stava len a len v skole!!! Nikde inde, doma je to ok , aj v rodine(obcas sa zacervenam iba ked sa ma niekto nieco spyta atke osobnejsie alebo tak ) nemam ani problem nieco ist vybavit niekam ist proste skola je u mna katastrofa... Len skola. Vtedy stracam chut dalej fungovat , ked som im na smiech , ked horim a ja NETUSIM preco ... Sportujem , aj sa dobre ucim , aj som vyraznejsie schudla... Malo by to byt vsetko ok m nemam mat preco nizke sebavedomie... Ale citim sa „INA „ ked sa cervenam aj bez priciny.. respektujem vsetkych okolo ale seba nie, lebo to nechapem. NIKDY by som na to nebrala lieky ani nic podobneho .. Uz cakam edy skoncim strednu a mozno to bude potom ine. .. Ale je to urcite lesie ako pred takymi dvoma rokmi kedy som myslela ze sa zblaznim , nemala som doma ani net a nevedela som o tom NIC myslela som si ze som jedina na svete.... Len tolko , mozno sa niekto v mojich pocitoch nasiel ... Ale hlavne ze mam dve zdrave ruky, a dve zdrave noohy.. (ASI) aj ked radsej by som bola keby mi hovorili si biela ako stena, ako cervena ako paprika!!!! Pekny den ......

innkaa

Vidím, že máte obrovský problém ,, červeňanie,, ak vám to fakt vadí, tak začnite užívať antidepresíva, vedľajšie účinky antidepresív sú sucho v ústach, fyzická slabosť, bledá tvár ako mrtvola, silné depresie, vonku bude svietiť slnko, ale vy budete mať depresiu, vykašlite sa na to , že sa červenate, to svedčí len to ,že ste zdraví ako ryby, ak chcete byť dzignutejši než ste, tak všetci čo sa červenáte, začnite užívať antidepresíva, a na psychiatrii už vás budá čakať s úsmevom

gaviota

Problem vyriesi spoznanie jeho podstaty a neustale vystavovanie sa situaciam, pri ktorych sa cervenate. Neznie to dobre, ale je to moja skusenost. Davnejsie som tu odporucala knihu od Praska Trapi vas nadmerny stud - pozri si prispevok z 22.11.2009, dionee tam dala link na stranku, na ktorej je charakteristika knizky. Staci len uverit, ze nasa mysel a psychika jednoducho funguju tak, ako je tam napisane a ine riesenie nie je. Pravdaze, pri tazsich psychickych problemoch su potrebne aj lieky (socialna fobia). Ale ako si napisala, samotne lieky nic nezmozu, ak sa nezmeni zmyslanie, a v tom ta kniha moze velmi pomoct. Na samotne cervenanie bez dalsich podruznych problemov by som lieky nebrala.

17patka1

a co vyriesi podstatu problemu??? vy mate tiez ten problem??? ja som citala, ze ked sa prestanu brat, tak sa to este vrati a je to este horsie...clovak je v deprasiach...ale co pomoze....kto nam pomoze????????????????ale ved s tym sa neda normalne zit..ja mam len 16 a uz som z toho mimo......

t333

ajja335,

no to je teda rada... uzivat lieky.
Na cervenanie uzivat lieky... no zbohom..
Lieky ta akurat tak utlmia, ukludnia, ale podstatu problemu nevyriesia.
Prestanes ich brat a budes tam kde si bola pokial nebudes odstranovat koren problemu.

mataconf

Obcas sa cervenam pri poznamkach na moju osobu, ci uz prijemnych alebo neprijemnych. Snazim sa nepripustat si ich, a myslim, ze to ma svoj efekt.
Moj vacsi problem je, ze moja tvar je velmi cervena pri sporte a sportujem vela. To si uz nemyslim, ze je psychicky problem. Podobne ako tu uz niekto spominal, plet mi scervenie napr. pri ohni, vareni, opalovani - teda v prostredi, kde je velmi teplo a tiez opacne, vo velkej zime. Vie niekto poradit v tejto veci, co by mohlo pomoct?

ajja335

Ahoj anonym_9. Na pokec nechodím, napísať si môžme aj tu. Ak ti mám poradiť, fakt choď ku tej psychiatričke. Píše tu veľa ľudí už neviem od ktorého roku, každý chce nejakú radu, ale jediná rada ktorá tu bola doposiaľ spomenutá je užívať lieky. Ja som z nich zatiaľ nepribrala - a síce ich užívam ešte krátko - necelé 2 mesiace, cítim sa lepšie.
Predtým vždy keď som išla napr. ku doktorke alebo vybaviť niečo do banky som okamžite očervenela - aj pri mnohých iných situáciach a teraz je to už omnoho lepšie. Ale väčšie zlepšenie by malo nastať až po takých 5 mesiacoch. Ak mi to má pomôcť tak by som lieky užívala aj do konca života, lebo takto žiť sa nedá. Radšej lieky ako žiť v neustálom napätí a strese. Ty máš ešte len 16 rokov - neváhaj a nečakaj tak dlho ako ja - 10 rokov. Ver mi, nič iné na toto nevymysleli, iba som niekde počula že červenanie odstraňujú operačne v nejakej krajine, že zablokujú nejaký nerv. Ale na to treba peniaze. Tak zatiaľ a ozvi sa, ako sa rozhodneš.