crevna chripka u dietata

ivko111

tú horúčku som si všimol teraz, počkaj aká bude vysoká. Ak bude cez 38.5 daj čípok, ak by ho hned vykakal daj znova a dávaj ho opačne do ritky ako si zvyknutá.

jajka001_

dakujem. a ten cajik, je jedno ci zeleny ci cierny? lebo ja uz cierny ani nepijavam len viem ze pri tychto problemoch vzdy radili cierny neochuteny. a este mi radili aj repikovy

ivko111

najprv k rade, pretože tí najmúdrejší podľa nových poznatkov vedy dáko nič neporadili. Ano tá smecta môže vyvolať, resp. pomôcť vracaniu, totižto ten žalúdok je zapálený a "nechce nič" a sa bráni, preto je veľmi dôležité síce piť, nakoľko problém týchto ochorení je v možnom dehydratovaní sa dieťaťa. Ak vracia trošku predlž ten interval lyžičiek. A jesť ozaj len ak by si pýtalo, čo asi nebude. Nasilu nedávať. Sleduj močenie a podľa toho sa dá trošku orientovať čo sa týka možnej dehydratácie. Ak by bola vysoká horúčka, opakované vracanie a aj hnačky treba dieťa vyšetriť, nakoľko vtedy sa dieťa ľahšie dehydratuje.Inak podobné obtiaže sa môžu objaviť aj u Vás.Smecta, hylak a čokoľvek nerieši príčinu, nakoľko protivírusový liek nie je, sú to len tzv. symptomatické lieky.Smekta je ok,ale pri vracaní nie, okrem toho mnohé deti ju nechcú. Kulíšek ak nechce, ale čajík ano, tak daj to ev skús čistú vodu. Držím palec.Mimochodom tento týžden som mal v ambulancii veľa takýchto detí a nikto neskončil v nemocnici, netreba sa veľmi báť. A na záver, ja poradím a je mi jedno čo kto robí, to aby sme si rozumieli.

jajka001_

malemu uz je lepsie aj ked stupa mu teplota, co je dost zlé, lebo lieky proti horucke ak bude treba mu dat nemozem, to by v sebe neudrzal, a tie studene zabaly to je horor...a este jedno, aky caj je najlepsi mu davat? ja davam cierny lebo tak mi vzdy hovorili, aj ked som ja bola mala, ale moze byt aj zeleny ci nejaky iny?

ja som pacient

vidis RNG, takych my tu mame na Sk lekarov... (nehodnotim vedomosti, ale zavrhovanie alternativnych sposobov )
vies si ho predstavit v dialogu s pacientom, ktory sa pyta a dozaduje alternativneho sposobu liecby jeho choroby? zotrie ho jak sopel...lebo len to je dobre, co ON navrhne. je taky LEN ONKO :))len ON co povie, to je dobre, len ON vie vsetko o liecbe chorob, len ON je vsemohuci lekar,len ON...
je pravda, ze ho to ucili 6 rokov, ale na druhej strane nie je zakazane sa zamysliet nad vysledkami inych- nie vedeckych vyskumov...

RNG

ro nie je vec hadania, to je vec rozsirovania starych davno prekonanych praktik, ktorej sa zialbohu drviva vacsina medickej komunity drzi, napriek novsim vyskumom ich kolegov.
Tu sa nejedna o hadanie, tun sa jedna o znevazovanie novsich informacii, potlacanie sirena vedomosti z pola, ktore je pre medicky priemysel ekonomicky nevyhodne ale pre ludi dobre.
A Ivko 111 je na strane tych vacsinovych a snazi sa diskreditovat novsie a uzitocne pre ludi informacie.
Vystupuje tu skoro ako agent farmacie.

jajka001_

prosim nehadajte sa tu...rng aj tebe dakujem, mas pravdu s tou imunitou a probiotikami, maly bol nedavno chory, mal slabsiu imunitu, aj to k tomu urcite dopomohlo, nabuduce budem po chorobe viac dbat na probiotika. antibiotika sice nebral, ale aj tak.

RNG

ivko, tie "naucene dristy" su od svetovych autorit, LEKAROV so znalostou alternativnej mediciny, co toto prevadzaju s velkym uspechom na svojich pacientoch vo svojich nemocniciach a klinikach.
Za to ze to ty nevies a zialbohu ani drviva vacsina lekarov, to este neznamena, ze mas pravdu.
Naznacujes tu len svoju neznalost a odvolavas sa na lekarov s tou istou neznalostou.
Este horsie by to bolo ale, ked niektori lekari aj vedia spravne prostriedky a predsa ich nedaju alebo neodporucia svojim pacientom.
Aj to sa stava, a zialbohu velmi casto.

Preto je paradox v USA(tu su lekari lepsie informovani o alternativach, sukromne, ako na Slovensku)
kde napr lekar na cievne problemy berie vitamin E , hlavne jeho formu tocotrienol sam, ale pacientovi predpise na to iste nizkodavkovy skodlivy aspirin.( pravidelne brany aspirin vyvolava krvacanie v zaludku a crevach, ktore rozne zabije 17 000 ludi v USA a je pricinou 120 000 pohotovosti z nebezpecneho vnutorneho krvacania, to su informacie uz z pres 4 rokov z prestizneho US medickeho casopisu JAMA, neskor opakovane v Britskom Lancet, tj nejedna sa o ziadnu "kacicu")
Inac lekari v USA su percentualne najvyssi spotrebitelia potravinovych doplnkov, hoci svojim pacientom ich odporucia velmi malo, skor ich od toho odhovaraju, hoci podla najnovsich sprav sa ta situacia udajne prudko meni.
Zrejme nechcu vyzerat v ociach svojich zakaznikov ako hlupaci, kedze siroke publikum uz davnejsie zistilo uzitocnost roznych potravinovych doplnkov.