Som obézna

Príspevok v téme: Som obézna
mirusska

O par mesiacov budem mat 17 rokov.Meriam 172 cm a vazim 100 kíl. Je to neuveritelne vela. Matka mi vravi ze mam zo sebou nieco robit. No ja to nedokazem. Bola som uz aj na lieceni na cas to pomohlo no opat som zacala naberat kila. Neviem sa ovladnut. Ked nieco vidim musim to ziest...napcham do seba aj niekolko veci po sebe. Skusala som si povedat dost no nemam pevnu volu. Neviem prestat. Chcem schudnut aspon tych 30kil. Co si o tom myslite? Viete mi poradit?

karioll

15 rocny
po prve,ked mas taku vahu,preco nejdes k lekarovi?skoncis velmi rychlo s cukrovkou,infarktom alebo porazkou,bohuzial uz v tomto veku
po 2.cokolada nema co hladat v tvojom jedalnom listku,v chlebe mas kopec cukrou.tuk sa dostane z tela iba oxidaciou pri vydavani energie.cize musis behat,plavat,korculovat,a pod.pokial ti to dovoli tvoja vaha a srdce.a tep by si mal mat okolo 130,to ti staci,aby sa zacali spalovat tuky,dlzka cvicenia je 40 minut,obden.brusaky a drepy,to je ako posilovna,narastu ti svaly a tuk ti ostane.ale opakujem chod k lekarovi,aby ti presne povedal co mozes jest a kolko a popripade ti urobil zatazovy test,aby si vedel co si mozes pri sporte dovolit,aj ked mas iba 15 a v zivote mas urcite ine priority,ja by som si dal zdravie na 1.miesto

jajka001_

sol je potrebna v primeranom mnozstve. nie privela, skodi to myslim oblickam. nedostatok soli je tiez nebezpecny/stitna zlaza/jod
cize solit ano ale nie privela a vyhybat sa presolenym veciam ako udeniny, alebo chipsy, solene oriesky. bezne v jedle je dostatok soli.

jajka001_

z mliecnych vyrobkov su najvhodnejsie acidofilne mlieko/kefir, biele jogurty, prirodny syr alebo obycajny eidam

jajka001_

a vyluc biele pecivo, a mastne, vyprazane veci, udeniny, ako klobasy, salamy, slaninu - pokial tak nerobis. nahrad to chudym masom, rybami, ryzou. ked mas chut na sladke, daj si ovocie, orechy (neprazene, nesolene). vela tekutin, obmedz kavu alebo ju vyluc, pi radsej čaj.

jajka001_

naco cokoladu? ked chces schudnut, vyluc sladkosti. sladke mozes sem tam potom ked budes na vahe ktoru chces dosiahnut.
a inak, jedz pat - sestkrat denne male porcie tak aby si nebol hladny, jedz len veci, ktore za to stoja, aby si ich zjedol a nepi sladke malinovky.pi vodu. vela zeleniny, atd atd.