Provera

luba114

Užívala som roky PROVERU 500mg, mala so veľké problémy s menštruáciou, v 40, keď už lekári nevedeli čo so mnou, dali mi injekciu len tak a zrazu problémy sa stratili. A tak som začala užívať tabletky, od vtedy menštruácia zmizla a môj život bol super. Teraz som zistila, že už dodávame len Proveru 5mg, čo bude pre mňa veľký problém, tak rada by som poprosila niektorú z Vás, ak doma má tento liek a nepožíva ho, či by mi ho nedala, nepredala. Dostala som sa sem náhodou, zisťovala som kde ho kúpim, čo sa s ním stalo....ináč ja môžem povedať, že sa mi pri ňom nič nestalo, nepribrala som, iba sa mi fantastický uľavilo. Ďakujem. Pekné Vianoce, Luba

peta 55

Ahojte. Mne to predpisala doktorka na upravu cyklu, len sa to bojim zacat uzivat, pretoze jak pocuvam, uzivaju to zeny okolo 40- tky a ja mam len 20. Nemate s tym skusnosti??? Vdaka

wiwa

tina , ja som žiadne vedľajšie účinky nemala, ale každá sme iná ja ich mať nemusím a niekto iný ich mať môže, je to individuálne. máš po 40-ke ? mňa to tiež o pár rokov čaká, ale problémy mám už od vlani a môj lekár mi stále hovorí, že je ešte skoro u mňa na menopauzu tak nasadil proveru, ja som mala problémy so špinením , pred a po menzes tak mi so špinením menzes trvala stále dlhšie naposledy až 14 dní ale provera nezabrala, zabrala na ten istý problém pred 4 rokmi a od vetdy som mala super cyklus až do vlani a teraz už ani provera nejako nepomohla tak mi dal ten LUTENYL ale nezabral ani ten dokonca sa mi predĺžil cyklus počas užívania miesto 28 dňovéhosom som mala 37 dňový a vo februári som si mala ísť zasa po lieky, ale som ochorela a nešla som, ostala som bez liekov a od vtedy som nedostala ani menzes ani špinenie sa nekoná, bola som v utorok u gynekológa a povedal mi, že je všetko v poriadku dokonca nízka sliznica na maternici, tehotná už byť určite nemôžem , vyvolávačku som nechcela a ani mi ju nechcel dať povedal, že akurát na vaječníku mám dve malinké cystičky ale to vraj nieje problém, povedal mi že neprodukujem, ale z druhej strany mám vraj hormónov dosť tak nechápem. Zatial sme to nechali tak,ja som rada že nekrvácam , žiadne problémy nemám, len som sa bola uistiť, či je všetko v poriadku.

tina

wiwa vdaka ze si sa ozvala.Mne to dala gynoška,hovorila ze mám to vyskusat od 17ho dna 1 tabletu,2-3 dni za sebou.Lenze k tomu nedoslo lebo uplne mám zblaznený ciklus.Dostala som na 16.den.Este nejaký hormon som nebrala,na začiatok ze vraj taký krátky interval bude stačit.Pokial vládzem nech vydrzim bez liekov ked uz mám vyse40..Z jednej strany nechcem lieky ale ked su príznaky menop.horsie tak lutujem ze som este nevyskusala nič.To si ma s tým potesila ze ziadné katastrofálne vedl,učinky si nemala.

wiwa

užívala som proveru 5mg tabletky je to v podstate umelý hormón progesterón , celkom dobre som ho znášala, brala som ho asi pol roka 2x denne od 16 dňa môjho cyklu do 25 dňa a potom vynechať a počkať na menzes a potom zasa po pol roku mi začal lekár dávku znižovať trebárs že som ho užívala keždý druhý deň od toho 16 dňa cyklu do 25 dňa až kým som ho o roku úplne vynechala, užívala som ho aj vlani na ten istý problém čo som mala ale už nezabral. Tak mi ho lekár zamenil za lutenil, je vraj silnejší a na prírodnej báze.

maťa

Ide o tabletky, či injekcie? Ja som mala pichnutú jednu dávku injekcie, ktorá ale nie je schválená na SR a bolo mi z nej zle. Pri pichnutí som odpadla a potom som mala návaly tela a pokazil sa mi žalúdok. U tabletiek neviem, treba si na tejto stránke to liečivo vyhľadať a prečítať si príbalový leták. A hlavne dať pozor na to, či je schválený ten liek!