Bolestivá menštruácia(nepravidelná)

Príspevok v téme: Bolestivá menštruácia(nepravidelná)
titi

Uz mám nepravidelne menštruáciu,zatial hormony neberiem.Dostala som na 42 dní.Poradte mi co by som si mala dať na bolesti.Tabletky by som nerada len v tom najhoršom prípade.Boli ma brucho tak zvástne ako by ma aj pálilo.Na hormony som nechcela prejst nechcem riskovať mám krcové žily.Ale asi takto to nepôjde dalej.Niekedy na 16,19,23 dni dostanem ale teraz az na 42.Vyzerá to silnejšie ako inokedy.Popradsky zensky caj som si uz dala.Ascorutin este nie.Zbadala som ze je po záruke.Niekti to tvrdí ze to nič,môze sa to,no ja neviem.Vy by ste si dali tabletky alebo vitaminy po záručnej lehote?Odpíšte.

delphia

jeminenky :))
neblazni!
mam presne tolko ako ty. pytam sa na vek, lebo v nasom veku uz pomali a isto mozme ist do prechodu. atkze nepravidelny menzes v 28. rokoch a v 40. neznamena to iste ;)
no a moja vlastna skusenost: bolestivu menstruaciu mam od kedy menstruujem. pred rokom mi menzes zacal haprovat presne ako ty pises- cyklus cca 3 tyzdne. bola som na probatornej kyretazi, kde mi nic nezistili. nasledne mi narastla cysta na p. vajecniku a v septembri mi ju aj s vajecnikom odstranili. tiez mi diagnostikovali endometriozu. hormony som odmietla a menzes mi hapruje nadalej. teraz 2. tyzden uzivam lieky podla rad RNG, takze o ich ucinku zatial neviem napisat.

neurazaj sa pre ten vek. ale je za potreby ho vediet pri tychto tazkostiach.pa

titi

Prečo si sa pýtala na roky?Vypadám hlupa?Nie som.V živote som nebrala liek po záruke,práve ze som si všimla ze Ascorutin mám už po..Lekáren na dedine(u nás) nie je otvorená,do mesta sa nechystám dnes.Tak som si dala len čaj.Ale ma to dneska zničí.Musím sa pozbierať.Roky?Stačí ze ti tolko prezradím 40 a niečo?A ty? Vidím ze stále rozumne odpovieš na rôzne témy.Najviac 30-35?