opalovanieee

zabicka1611

aradnna - si moj clovek...presne ako ja...tiez kremy nemusim lebo ta mastnota - no proste fuj!! :)) a vidim, ze takych cokoladiek sa na svete rodi viac :DD to je pekne...aspon nemame problem s opalovanim :)

aradnna

ja som odmala tmava..uz v perinke som svietila vdaka tmavej farbe pokozky a dodnes vynikam v tomto smere:)ja sa tiez nenatieram,lebo kremy sa mi protivia,su mastne a mne nejaku zvlast ochranu netreba...a vobec si nemyslim,ze tieto luce slniecka su skodlive..slnko je radost!:)a dar,,,tak ho tak berme...ale napriklad mam kamosky,kt.nech robia,co robia,neopalia sa...a mozu sa natierat kolko chcu,krem im nepomoze,lebo sa aj tak spalia...len tolko:)

zabicka1611

lienocka - ja som odjakživa bola hneda, proste mam vela pigmentu...a staci mi naozaj par minut na slnku a uz pekne hnednem...ja sa vlastne neopalujem..len si sadnem so sestrou na slnko, debatujeme a smejeme sa...tak trochu mi to vsetci zavidia lebo som hneda cely rok..zatial co ini su bledi ako stena :DD a natieram sa jedine mliekom s betakarotenom to sa mi osvedcilo a pekne aj vonia...vies stare babky zvyknu hovorit, ze ked sa na jar pekne opalis, tak v lete nedostanes rakovinu!! ze jarne slnko je proste zdravsie :)) ja sa riadim vsetkymi mudrostami, ktore mi babka poskytuje a zatial s nicim nemam problem...myslim,ze su to take osvedcene rady :))

lienocka

No byť tebou zabicka1611 sa natieram! Či už je jar alebo leto. Alebo chceš niekedy skončiť s rakovinou kože? Píšeš, že už si hnedá. Hm..V skutočnosti je zhnednutie prirodzenou ochranou kože proti poškodeniu. Ale rýchle zhnednutie má svoju cenu. UVA – lúče prenikajú do spodných vrstiev pokožky a prinášajú rýchle, ale zároveň aj rýchlo miznúce zhnednutie. Nespôsobujú síce spálenie kože, ale urýchľujú jej starnutie. UVB – lúče sa zachytávajú v horných vrstvách kože a spôsobujú oneskorené, ale trvalejšie hĺbkové zhnednutie. Pri vysokých dávkach – v závislosti na type kože spôsobujú poškodenie DNA s rizikom vzniku rakoviny kože. Byť tebou, tak si rozmyslím, či sa natierať aj teraz alebo len cez leto!

zabicka1611

takato tema tu uz je...ale tak jasne ze ta opali..ja som uz hneducka a to sa opalujem len 3dni...a nenatieram sa nicim,lebo to slnko neni az take silne ako v lete!!! :)