Missed abortion - zotavovanie

Príspevok v téme: Missed abortion - zotavovanie
kukajda

ahojte, v 9 tt. mi zistili, že bábätku nebije srdiečko - missed ab., robili mi revíziu, dnes je tomu týždeň. Chcem sa opýtať, ak ste to zažili, ako dlho ste ešte špinili, resp. krvácali? U mňa to už 2 dni potom bolo len slabučké skoro žiadne, ale teraz akoby sa to spustilo viac. Každý deň viac špiním a dnes už normálne krvácam. Neviete, je to OK? Bojím sa, aby to nebolo zlé, neviem ako to má prebiehať a ešte ostávajú 3 dni do kontroly. Prosím napíšte ak niečo viete...

jesika

kukajda,bože môj maš to ťažke hned prve tolko snaženia...je mi to tak luto.Snad nie si cely den sama doma,aby si na to stale nemyslela.Ja som prve dni bola cez den sama bola som unavena a vačšinou som spala.Ja som krvacala -špinila asi 10dni a aj to brucho ma pobolievalo ako teba .Doktor povedal ja ja to v normal.Marodila som od 2.4. vtedy som bola aj na čisteni.Včera sa ma aj pytal či sa citim isť do prace ja som povedala že ak mi ten zapal nebude nič robiť tak možem isť.Povedal že nie ved tabletky si vkladam večer rano večer krem.Po tejto stranke sa citim zatial/si klopkam/v pohode.Sa trepem do roboty už lebo ja som i skoro cely marec marodila som mala nadchu kašel nemohla som sa doliečiť.1aprila som nastupila do prace a hned 2aprila som skončila v nemocnici to svet nevidel.A skoleginou sme sa rehotali kecali o mojom stave ako mi bolo zle z kavy a tak...Mali sme plany ako malu prestahujeme do svojej izbičky lebo ešte spava s nami....bože tolko planov všetko sa rozplynulo.Ale dakde so čitala že po missed sa da rychlo otehotnieť aj na prvy šup.No neviem...Ale mali by sme počkať par mesiacov aby sa nam ta maternica dala do poriadku.Aby sa nam ten plodik tam potom aj dobre udržal nie?Tiež so čitala že davaju uživať Duphason.Tak napiš ako si dopadla u doktoroch.A kludne si ešte pomarod možno ťa ešte necha doma.A ake maš zamestnanie?

kukajda

jesika, tak to mi je veľmi ľúto, že si dostala ten zápal, dúfam, že sa to dá čo najskôr do poriadku... ježiš ja sa tiež tak bojím! Ale super, že máš už jednu dcérku, u mňa to bolo prvé a to po vyše roku snaženia, takže je to fakt strašné. Ja som to povedala rodine, nemohla som im to nepovedať, ale povedala som im už že som tehotná, takže toto som musela... Tak strašne sa všetci tešili - vedeli ako dlho sa snažíme. Ja si idem zajtra po výsledky z histológie a gynekológ povedal, že až s výsledkami mám prísť k nemu. Takže ak zajtra nebudú výsledky tak ani k nemu nepôjdem. Sem tam ma bolí v podbrušku tak dúfam, že to nie je ničo zlé.
Ja tiež keď vidím bábätko alebo tehotnú aj keď v telke, tak plačem. Možno už keď budem vedieť že je to ok a už len počkať kým to bude možné, tak budem na tom lepšie, ale zatial som velmi napätá. Asi ma už tiež vypíše do práce, tiež sa tam vôbec neteším zatiaľ na to nechcem ani myslieť. Alebo môžem povedať, že chcem ešte marodovať? Ako dlho si maródovala? Ja od utorka min. týždňa takže do zajtra to bude 7 dní. A teba nenechá na PN keď máš ten zápal? Tak ti prajem skoré uzdravenie... a napíš, veľmi to pomáha

jesika

Ahoj kukajda.Bola som na tej kontrole dnes.Pozeral ma ale ani moc nie lebo hned zistil že mam zapal v pošve.No ja nemam slov.Nasadeny Clotrimazol-krem aj tablety na vkladanie.Objednana som koncom maja po menzes.Aj na sono povedal.Takže som pekne nahnevana ešte aj toto .V pondelok idem do prace.To budu zasa stresy.A tie reči okolo toho dufam že mi daju pokoj snažim sa zabudnuť ale nejde to ved vieš.Rodičia ani svokrovci o ničom nevedia ani o tom že som bola tehotna.Chceli sme im to povedať na velku noc a takto to dopadlo.Nechcela som pred nimi otvarať tuto temu zase by sme všetci plakali.Cez den to zvladam malu mam teraz doma nechodi do školky ale večer ked si lahnem vždy prepadnem slzam.Vždy ma to napadne.Nechcem o tom rozpravať rodičom a tak a možno je to aj chyba.No uvidim ako to bude pokračovať.A ty ako popiš ako sa citiš?Si myslim tiež že ked trochu popišeme sa nam ulavi.Vysledky z histologie ešte nemam.A odkial si ak smiem vedieť?Aspon kraj.Zatial pa pa mala sa mi prave budi.Ozaj a ty maš dieťa?

kukajda

ahoj jesika, som rada, ze si sa ozvala, viem, ze je vela takych ktorym sa to stalo, ale lepsie sa to znasa, ked si mozme o tom napisat. Všetci, ktrorým to poviem, rozprávajú len "to nič veď bude dobre" a mne sa to nechce počúvať keď sa cítim tak hrozne. S tým čakaním na ďalšie snaženie sa chytám každej slamky, už som čítala, že to skúšali aj hneď po 1.menštr. najviac odporúčaní je na 3 menštr. a ja neviem, najradšej by som chcela už teraz, ale väčšinou sa držím rád lekárov, aby som niečo nepohnojila. Len vieš keď čítam, že sa to podarilo aj hneď po 1.menšt. a je to v pohode tak mám aj ja také myšlienky, ale uvidím čo mi povie lekár. Idem v piatok na kontrolu, aj po výsledky z histológie. Ty už máš výsledky? Vieš aký bol dôvod?
Fooper, diky za rady :)

fooper

kukajda, to s tým krvácaním na istý počet vložiek... to som iba neodhadla používanie zabehanej terminológie:). Ráta sa to v podstate vtedy, že ak by bolo krvácanie silnejšie a ty by si si musela vložku meniť kvôli tomu, že by ti už nevydržala. Z hygienických dôvodov, to je jasné, že ich meníš častejšie:)! Hlavne odsledovať ak sa mení farba výtoku, aby vedel aj tvoj gynekológ ak by sa spýtal. A ešte to o tej sprche. Nemusíš úplne abstinovať:), všeobecne sa to odporúča najmä v prvom týždni po revízii v rámci šetriaceho režimu a myslí sa tým oblasť bruška a podbruška. Takže tak. Inak k tomu snaženiu sa o ďalšie bábo, ktoré spomenula jesika. Od revízie by mali prejsť aspoň tri-štyri menštruácie a to je minimum.

jesika

Ahoj kukajda,chcem ti povedať že plne s tebou sucitim som po misset ab.2tyždne.A prestala som špiniť asi o 10dni.Teraz mam nejaky žlty vytok.Zajtra idem na kontrolu som Pn ale asi ma už vypiše do roboty.Na čo sa vobec netešim kopa otazok...Chcem sa už tiež čoskoro dostať do normalneho cyklu a pokušať sa znovu o babo.Ale bolo mi povedane že maternica by sa mala nechať v klude aby sa zregenerovala aj pol roka.Takže pokušanie sa o babo až potom.Bez sexu až do prvej menzes ktora pride cca 4-6tyždnov.Ja uživam aj ascorutin.Prajem vela šťastia a skore zotavenie.A kludne sa ozvi.Ak budeš o tomto našom ako vidim spoločnom probleme vedieť niečo viac.Každa rada dobra.Som napisala čo som vedela a zistila.

kukajda

vlastne som len chcela vedieť či menštruácia by mala prísť mesiac po revízii alebo mesiac od skončenia špinenia... je to absolútne individuálne, viem, ale keď budem špiniť ešte týždeň, tak to sa nedočkám... :(

kukajda

diky... ja to ako tak ovládam, čo a ako by malo nasledovať, len som sa trošku zľakla, lebo včera toho bolo trošku viac, ale stále to je len špinenie a čo je ešte zvláštne, každý deň to má inú farbu - sorry za detaily :) ale jeden deň svetlo červené, potom zasa hnedé, potom svetlučké, raz tmavohnedé.... ale okrem včerajška je to vždy len trošku... vložku mením len z hygienických dôvodov, nie za to že je plná, lebo to by sa nezaplnila ani za celý deň... Ja som vlastne len nedočkavá, už by som chcela menštruáciu a normálny cyklus aby sme sa mohli znovu pokúšať. Tak som chcela vedieť ako dlho to asi bude trvať. Ináč sa celkom šetrím, až na tú teplú vodu nerobím nič "zlé".. Ale teplú sprchu milujem a to som nevedela že to môže škodiť. Dik za info

fooper

hmm, ešte k tej otázke ohľadom menštruácie. Bežná odborná prax mi hovorí, že to krvácanie by mohlo prísť cca ten spomínaný mesiac po revízii. Viac by ti vedel povedať tvoj gynekológ, ale ak to mám zhrnúť tak: menštruácia je v podstate odlučovanie vnútornej sliznice maternice, ktorá sa chystala prijať oplodnené vajíčko, ale keďže pri revízii sa "oškrabká" celé vnútro maternice a tým sa vyčistí, nezostane tam žiadna sliznica, ktorá by sa mohla odmenštruovať. Preto trvá približne ďalší mesačný cyklus, vrátane ovulácie, kým sliznica opäť narastie a odlúči sa. Ale pre istotku by som ti radila spýtať sa lekára, nech v tom máš jasno:)):

fooper

Ženy po revízii maternice zvyknú slabo krvácať alebo špiniť cca 7 až 10 dní, ale závisí to od viacerých faktorov, od zrážanlivosti krvi, od toho ako sa sťahuje maternica a tak. kukajda, odsleduj si na koľko vložiek denne zakrvácaš a aká je to krv - svetlá, červená alebo tmavšia, hnedá. Hlavne sa šetri - nedvíhať ťažké veci, nie horúcu vodu na bruško, obmedzila by som aj kúpanie (zatiaľ) a pozor i na sex:). Aspoň do 1. menštruácie po zákroku, prípadne sa poraď so svojim MUDr.om:)). Držím palec.