Amniocentéza

Príspevok v téme: Amniocentéza
inana

Chcela by som sa informovať u žien, ktoré prekonali tento zákrok a tiež, ktoré majú negatívne skúsenosti. Ja týmto procesom mám ešte len prejsť a mám z toho patričný strach. Na jednej strane chcem vedieť, či dieťa sa vyvíja správne, ale na druhej strane mám strach z rizík, ktoré tento zákrok prináša. Bola by som rada, keby sa zapojili aj ženy, ktoré po tomto zákroku potratili, pretože sa tejto možnosti bojím najviac. Som po 35-ke a v prvom trimestri som krvácala. Prosím, odpovedzte.

Stela 789

Ahoj modrooká, konečne sa niekto ozval.Inana sa stále neozýva, ktovie čo je s ňou.Natálka má 19 mesiacov, takmer 16 kíl, strašne je ťažká, ale je aj dosť vysoká, aj ked neviem po kom.Najstaršia dcéra je prváčka na VŠ v Brne, dvoch mám na gympli, jedného na zš. Siedmak nemusí vedieť kam do školy. Detí je málo, dostane kam bude chcieť.
My sme už prestali chodiť aj do rizikovej poradne, chvalabohu, doktorka uznala, že malá je v poriadku, ale nás dosť vystrašila, aj neurologička pobvedal, že stačí prisť na kontrolu, ked bude mať 3-4 roky.
Teraz sme skoro stále vonku, v piesku, alebo behá po dvore s buginou a kočíkuje bábu. Takú ju má každý večer zašpinenú, večer je operiem a ráno je bábika zase čistá.
Teším sa, že je šikovná, dokáže spojiť 3 slová do výrazu, ktorý dáva zmysel.Nebojí sa ľudí, ked sa jej niekto prihovorí, hned sa snaží odpovedať.
Máme malého maznáčika, ktorý nám obratil život hore nohami, zo začiatku to bolo ťažké, ale teraz je to pohoda.
Maj sa pekne a niekedy sa ozvi. Stela

modrooká

ahojte kočky ked ešte sem chodíte./inana,Stela/ako sa vám darí?Detúrence?Určite už narástli.My sa máme no fajn.Aspon deti.Ocino a ja sem mali zdravotné problémy no s vekom to už chodí,čo poviem.Dcérky sa tešia ked je dobré počasie,môžu sa korčulovať /kolieskové/,alebo sa vadiť pred počítačom ktorá si tam sadne.xi xi.A vaše väščšie deti su s tým tak?Facebook a pokec aneviem čo ešte.Staršia by sa mala trošku už rozmýšlať aj nad tým ,ako dalej po škole.Je 7-ka,triedny sa vypytuje od nich,no nič moc,stále ináč.Mesiac che robiť v zdravotníctve,potom byť učiteľkou.Aj vaše deti boli tak,myslím staršie.Prajem vám krásne jarné dni,veľa zdravíčka,skratka všetko dobré.

Michaela 33

Ahojte Stela, Inana a Modrooká
ja som tu už dávno nebola. V marci sa mi narodila dcérka Kristínka a je zlatučká a zdravučká. Stále ju plne kojím a už má pomaly 7 kg. Inak je všetko v pohode. Malá trošku málo spinkáva cez deň, ale nejako to zvládame. Majte sa krásne a prajem Vám veľa zdravia a veľa radostných chvíľ.

maminkaa

Ahojte dievcence, ja by som sa vas, ktore podstupili tento odber pl.vody, spytat ako ste sa citili bezprostredne poodbere, a niekolko dni potom....dakujem....

Stela 789

Ahoj modrooká, každý deň sem mrknem, či ste sa niektorá neozvala, Natálka mala 7 mesiacov, 10 kíl, stále je kojená, papá kašičky a výživy, banán, jablko. Chodíme na kontroly do rizikovej poradne, boli sme na kontrole na sono mozgu v Blave, zatiaľ je to v poriadku, teda už tam nemusíme ísť.Deti si na malú zvykli, dcéra teraz maturuje koncom mája, syn ide v pondelok na prijímačky na strednú školu a stále niekam chodíme. Potrebujem zhodiť ešte 3 kg aby som bola ako pred tehotenstvom, no ale veľkú chuť do toho nemám. Nechce sa mi cvičiť.
Vonku je krásne chodíme na dlhé prechádzky a tešíme sa na leto a prázdniny. Ty máš čo nové?
Maj sa pekne.

modrooká

Stela,Inana,čo nového u vás?Slečny su v pohode?Určite už veľa dokážu,však?Pochváľte sa aké máte šikovné bábätká.Majte sa pekne,prajem vám všetko dobré.

zuzula12

Baby, poprosim vas kontakt na dr. Cunderlika ... mam 35 a lekar trva na tom, aby som sla na amnio. SOm len v 7. tyzdni, no paniku z tej ihly mam velku. Prosim, ozvite sa mi na gadgetka@gmail.com. Dakujem.

amaliaa

Ahojte ja som tiež v 30 tyzdni moja mala vazi zatial 1403g.Ja chodím k doktorke Bezákovej je najlepsia v okolí .Stanko sa velakrát míli a nie je dobrí .tá jeho priatelka sním chodí na porody .ale som rada ze som u doc.bezákovej je naozaj dobrá.Tá renčková sa mi tiež nezdá.Teším sa už na svoje bábatko.:)