Chlapec anorektik?

Príspevok v téme: Chlapec anorektik?
lululu

prosim pomozte mi. Mam bratranca, ktory s nami byva v jednom dome. Velmi zvlastne sa stravuje- vybra si len nizkotucne vyrobky, jedlo si vazi, obmedzuje sa, neje sladke, studuje zlozenia vyrobkov atd.
Stale mysli len na to co jedol, co zje jedine o com sa s nim da bavit je jedlo. Ked doma nemame take jedlo co by vyhovovalo jeho striktnym navykom, musi sa ist bezpodmienecne do obchodu. Ked to niekto odmietne, vyberie sa sam, hoci aj do velmi vzdialeneho obchodu. Vsetci vedia ze nie je v poriadku, nie je sice chudy ako anorektik, ale je VELMI chudy. Ked sa s nim niekto zacne bavit na tu temu je podrazdeny a vravi nech sa do neho nestarame, do oci sa mu zenu slzy. Chceli by sme mu vsetci pomoct, ale on nepripusti ze s nim nie je nieco v poriadku. Moze ist o psychicku poruchu?

lishka

ahoj.
jaaaaj, ja a skola - stredná, to bolo dávno. :o)) teraz uz len externe. :o)
on ma 26. akoze silu ma. ale jeho spôsob stravovania mi je divny. stuply jak palicka a on zapoti,ze chce schudnut. neviem. chrdy jak onéé, oci vypulene. vo vseobecnosti vyzera dost choro.
na druhej strane sa ho istym sposobom potrebujem zbavit, ale iba z toho dovodu, ze je dost vlezly a doterny...

ked tvoj kamos aj cez horucavy sedi v mikine, ta s nim naozaj asi nebude nieco v poriadku. a ze sa naje. to nezanamena, ze to pak nejde strc prst skrz krk. co ty vies. ale musis na neho pomaly. mozno sa boji priznat to. aby ho zacali vsetci odsudzovat a ukazovat na neho prstom, ze aky je to chudak. coz by mu urcite nepridalo.

lyla mas pravdu. niekto neje aj cely den a vecer sa napraska. ja som mala taku spolubyvajucu. cely den to nezralo a poobede sa najedla. a pritom bola stale ako palicka. a neni ppp. :o)) mozno, sa jej to raz odrazi na jej zaludku.

lyla

no chalani v každom, ale najma v stredoškolskom-vysokoškolskom veku jedia všelijako a nemusia mať poruchu príjmu potravy...ja som počas strednej kludne ranajkovala aj ľadovu kavu s cigaretou, nebola to zdravá strava ale tiež nie ppp... bola to jednoducho teenagerská blbosť... a sladké pečivo na desiatu? nie je to zdravé, ale žiaden znak ppp... plno mladých ludí, čo nenosia desiatu z domu si kupuje blbosti...môj priateľ v tom veku desiatu vyhadzoval, pretože mu sendviče od otca nechutili :-)

martinaT

lishka

neviem teraz,chces moj mail?ak ano,kludne ti ho dam..:-)

takze potom na nom nestrcia kosti?no a kolko ma rokov?ste spoluziaci ci to je kamarat?ked si s nim je casto taky bez energie?teda vyzera tak unavene ze akokeby nejedol dlho nieco?

ten moj spoluzialk je nervozny stale...a napr nevozita je aj z nejedenia ked si hladna ...alebo aj ked je vnutri v skole horuco on sedi v mikine...a casto bol chory ...podla mna ma nejaku poruchu prijmania potravy...lebo on sa vynachvali kolko toho zje doma...a potom preco neje aj v skole?ved ked su medzi spoluziakmi kazdy ma nejaku normalnu desiatu a on ubohu coko tycinku alebo sladke pecivo ....
a este s nim pisem na pokeci,a kolkokrat sa ho opytam co robis odpise mi ze jem...tak nechapem preco v skole tolko neje...a casto je doma sam takze on moze povedat rodicom ze je najedeny,ale nemusel jest nic..neviem :-/

lishka

ahoj maťka,
myslim, ze na chalanoch sa to tak lahko neda rozpoznat, ako na babe.
tento kamos, ja neviem. on ma silu, telo ziadny tuk, len sval. ale ked mi hento zabil, ze chce schudnut, tak som ostala ako obarena. je to podozrive proste.
tiez vravi, ze nemusi jest. a mam pocit, ze robi extremy, bo ked zapotil, ze raz nepil dva dni a pak skolaboval. alebo mu staci ked sa vecer naje alebo sa naje tak, ze mu dva dni travi zaludok potravu a teda nemusi jest. a taketo reci mi odporuca, aby som bola aktivna a necitila sa unavene. ked uz povie, ze sa najedol, tak bud halusky alebo piskoty. verim, piskotov ked sa najes, tak mas naozaj energiu. ale taka strava je o nicom. na nom by si clovek nic nevsimol, bo on vyzera taky chudy od prirody. rodicov ma "normalnych".
ak mozes, napis mi tvoj mail, vdak.
pekny den.

martinaT

lishka
daj vedet:)

ja ma tiez spoluziaka,a on si vobec nenosi desiatu doma na neh vazne nemaju cas ale daju mu peniaze a niekedy si nic nekupi,niekedy si kupi sladke pecivo ktore nie stale zje cele...a ked si nekupi pecivo tak malu coko tycinku Mars...a tvrdi,ze ranajkuje ale podla mna klame lebo stale pride bez energie smrdi mu z ust ale to ne kvoli tomu mozno si neumyva zuby..ae pisala som s nim ako sa strauje povedal ze je strasne vela ze rano vela rozky..a tak som sa ho opytala preco si nespravi rozok na desiatu ..a on?ze ked je take pecivo ako rozok a clieb na desiatu mu je zle....

hmmm ...a je chuducky,ruky tie kosti v strede mu trcia moc aj na ramenach

lishka

ahojte.
mne vcera kamos povedal, ze musi schudnut. tiez vsade pozera zlozenia vyrobkov, Ecka, snazi sa zdravo a efektivne stravovat /az mi je zle z toho ked o tom zacne/, a teda vcera to zakotvil vetou: "Musim schudnut." a to je tenucky jak pierko. nejakych 180cm a cca 65kg? neviem, ale lata, ziadny tuk. uz som si predtym myslela, ze je divny :o), no teraz ma dorazil uplne tou hlaskou. som sa ho opytala, ci je anorektik. neodpovedal. nabuduce sa ho to spytam este raz.

lyla

v tomto prípade asi ide o niečo iné, diabetik by si asi nemohol dovolit nejest pol dna a podobne pretoze by mu padol cukor a prislo zle.

xxxx

no pocul som o jednom pripade, co bol dospely a doma tajil ze ma diabetes nejaky lada zaciatocny. Bol vraj tiez chudy. tiez vyberal jedla podla energetickej hodnoty a nikomu nechcel nic povedat. Sladke nechcel, same celozrnne. Nizkotucne.

usiko

no, akoby som citala o sebe pred opar rokmi...hrozne casy.....adam nehovori zle,...mohlo by to pomoct.....ale nemusi...

lyla

Ahoj, AdamKrt,nechcem byť pesimistkou, ale pochybujem, že by si ,,mladý povedal´´...ak má niekto takéto problémy s jedením rozmýšla inak a aj keď sám cíti, že to nie je úplne v poriadku si to nechce pripustiť...
Alexandra, svojho syna vychovávaš sama? Je super, že si taká empatická, škoda len, že máte tak málo spoločného času...a v šestnástke má človek aj tak tendenciu sa uzatvárať do seba,do vlastného sveta