asi som schizofrenik...

Príspevok v téme: asi som schizofrenik...
psychoska-1

mam riadne stavy mam pocit rozdvojenej osobnosti Akoby vo mne bol este niekto nejaka ina osoba. niekedy uz neviem ci je to ano alebo ja. som s toho znicena uz neviem ani plakat vsetko to zakryvam smiechom. niekedy sa to na chvilu zmeni ale potom sa to zase vrati. niekedy sa neviem ani pozriet do zrkadla lebo tam vidim tu druhu...niekedy mam stavy alebo pocity ze sa ma pokusa zabit... niekedy vobec nevnimam okolie som stava sa mi ze chvilkami som autista som schizofrenik ako sa mam liecit, uvedomujem si ze nie som v poriadku...

hujer

Inak nenapisala si dost dolezite veci, napr. po akej udalosti sa ti to vyvolalo, ako dlho sa to vyvolavalo + miera postupnosti,taktiez ake si mala detstvo, v akom bola tvoja mama psychickom stave, ked ta mala v "brušku", ako dlho ti to uz trva..
Dalsia vec..Schizofreniu na 99 percent nemáš, to by si vsimol uplne kazdy, ze nie si v poriadku, to si buď istá..
Schizofrenia totiz nie je prejavom rozdvojenej osobnosti, ako si to mnohi ludia myslia..
Schizofrenia je jedno z najtahsich psychickych ochoreni..Pacienti pocuju v hlave hlasy, ktore im prikazuju rozne veci, alebo komentuju ich myslienky (najcastejsi prejav schizofrennych halucinacii), schizofrenici maju pocit "vysielania" myslienok, pri paranodinej schizofrenii maju neustaly pocit ze ich niekto prenasleduje (ten pocit je taky intenzivny, ze cely den su schopni travit prehladavanim domu, ci v nom nie su skryte kamery), pri niektorych typoch schizofrenie su pritomne bludne predstavy o tom, ze su nejake vazene osobnosti, nastava vyrazna apatia (taka, ze chory jedinec je schopny prelezat aj 2 dni v posteli s tym, ze zanedbava svoju hygienu a osobnu starostlivost)..Pocul som tiez nazor od jedneho psychiatria, ze schizofrenikom sa oddeluje ta medza myslenia a prezivania reality..Cize mnohokrat nevedia rozoznat, co sa im len zda a co si predstavuju a co je naozaj realita...
To, cim trpis ty je to, co si asi myslim ja, ale potrebujem viac informacii, preto ma co najskor kontaktuj...

hujer

To, cim trpis je pravdepodobne disociativna porucha zvana Derealizácia..Ak chces, napis mi na icq 192-635-388 alebo zavolaj na cislo 0902 323 870 a porozpravam sa s tebou o tom...Venujem sa tomu dost a viem,ako ti poradit v tomto pripade..

hm hm

Teraz to uz mas v pohode, lebo po novom sa da ist k psychiatrovi aj bez odporucacieho listku od obvodaka. Uvidis, pomoze ti to.Urcite sa necitis prijemne a hlavne je,ze si uvedomujes, ze nieco nie je ok.Drzim ti prsty!! :)

psychoska-1

asi sa nebudem s nim vobec rozpAVAT ale tiez ma to napadlo... a co poviem rodine mysli si ze som v pohode ked ma v podstete stale vidia umievavu?