Štúdium na Matfyze

Príspevok v téme: Štúdium na Matfyze
NikaZBrezna

Dobrý deň,
viem, že toto fórum je najmä o zdraví, tak mi prepáčte, že vám sem založím tento príspevok.
Chcem sa len spýtať, či sa tu náhodou nenájde niekto, kto študoval v Bratislave na Matfyze. Mňa o pár dní čakajú na túto školu prijímačky a potrebovala by som sa opýtať na pár vecí ohľadom štúdia. Nenájde sa tu niekto taký? Budem veľmi rada!

osn.wizzard

ja som tiež z Breznianskeho gymnázia a išiel som na skúšky na matfyz a prirodzene,že tie príklady,najmä neriešené,boli ťažké.V tom je pointa.Je to pre ľudí,ktorí sú v matematike dobrí.A môžem povedať,že dva príklady boli úplne ľahké a dali sa zvládnuť so základnými vedmosťami.Zvyšné boli ťažšie,ale takéto testy sa píšu tak na 60% maximalne.

NikaZBrezna

Neviem, nechcem radšej dopredu hovoriť, ale bolo tam veľa príkladov, ktoré sme nikdy v škole neriešili. Asi o týždeň sa dozviem, že ako ďalej. A ty si z Bratislavy? Neviem prečo, ale zdá sa mi, že my, hoci máme gymnázium, ale nie sme z Bratislavy, nemáme až také veľké šance. Asi sa tam obšírnejšie učia, neviem.

whee_ee

drzim palce.. ale poviem ti, ze vacsinou tam studuju od nas z gymnazia jedine ti, co su z matickej... dostanu sa aj ini, ale je tiez otazne, kolko vydrzia:)).. ja som z matickej, chystam sa tam, takze o rok ma to caka:)...ale prvorada je pre mna praha, az potom ba..no drzim palce este raz, snad si to zvladla:)

NikaZBrezna

Ešte neviem ako som dopadla, ale je to za mnou! Dosť vecí som nevedela, lebo sme sa ich v škole vôbec neučili. Tak už len čakať treba.

NikaZBrezna

Áno, mám tie zadné dvierka. Som už prijatá na Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici. Ale v Bratislave sa mi strašne zapáčil ten matematický odbor. No tak skúšam šťastie.

sway

A nemas nejake "zadne dvierka".Ja mam dojem,ze na matfyz chodia same "hlavy"...Proste pomaly geniovia,co tou matikou ziju.Neviem nepoznam nikoho,kto tam teraz studuje.Ale jeden kamarat to skocnil a dobre sa uplatnil.Takze ak si na matiku,tak do toho:-)Len to bude ina uroven ako na gympoch..

NikaZBrezna

Jáj, keď ja teraz už rozmýšľam, či som dobre spravila. Zaujala ma tam tá matika, no ako vidím, bude to ťažké.