Štúdium na Matfyze

Príspevok v téme: Štúdium na Matfyze
NikaZBrezna

Dobrý deň,
viem, že toto fórum je najmä o zdraví, tak mi prepáčte, že vám sem založím tento príspevok.
Chcem sa len spýtať, či sa tu náhodou nenájde niekto, kto študoval v Bratislave na Matfyze. Mňa o pár dní čakajú na túto školu prijímačky a potrebovala by som sa opýtať na pár vecí ohľadom štúdia. Nenájde sa tu niekto taký? Budem veľmi rada!

NikaZBrezna

Áno, idem do Bratislavy na UK, na tú poistnú matematiku. Mne už prišla aj pozvánka na prijímačky, čiže ja ich robím určite.

NikaZBrezna

No som zvedavá, aké to teda bude. Ale strašne sa bojím tých prijímačiek, veď, keď si aj pozerám tie príklady z minulých rokov, naša škola také niečo nikdy nebrala. A to som sa tam tak tešila.

matfyzz

no vela matiky:D...tam je iba matika.no a este anglina.ale to je v podstate matika po anglicky.ako mas aj nepovinne predmety ktore si mozes dat vo vlastnom zaujme ci kvoli kreditom.ci vlastne prepac okrem matiky tam je este programovanie,neskor grafika a pod.narocnost studia je vysoka ale ak na to mas tak sa to da zvladnut ale treba veeela pocitat.a je to uz matika o inom nez na gympli

NikaZBrezna

Ďakujem vám. No s tými učivami je to rozdielne, obávam sa, že na našom gympli sa toho neprebralo toľko ako na ostatných. Som teda zvedavá. Takže ty si tým pádom príjimačky nemusela robiť? A ty ako hodnotíš to štúdium? Veľa matiky? A ostatné predmety sa dajú zvládnuť?

matfyzz

minuly rok sa robili prijimacky iba pri ekonomickej a financnej matematike a manazerskej matematike.matematika a poistna matematika prijimacky nemala. priklady su podla mna na urovni gymnazialneho studia,ale co mam skusenost tak niektore gymnazia brali latky ktore sa na mojoj gympli preskakovali ako nepovinne.hlavne potom uz na VS bolo vidno ten rozdiel ze kto co preberal uz na SS.skus si vyhladat na stranke skoly su ukazky prikladov.ak mas bunky na matiku tak by podla mna nemal byt problem sa to doucit,ak ste daco nebrali, prip. skus aj to doucko si pozhanat.

zjuzika

nika, tento moj kamarat tam studoval asi pred 10 rokmi a mal mylsim ze odbor astrofyziku..... ak sa nemylim...tak pre neho to asi nebolo neake narocne, neviem....

NikaZBrezna

Matfyzz, a nevieš ako to vyzerá na prijímačkách? Ja sa tiež hlásim na tú matematiku. Vôbec neviem, aké kritériá alebo z čoho bude pozostávať tá skúška, vôbec mi neprišli k tomu dokumenty. Tak teraz neviem, či len mne, alebo tento rok to neposielali. Vieš, ja nie som z Bratislavy a bojím sa, že nie som tak dobre pripravená ako ostatní študenti z iných gymnázií. Ani na doučovanie som nechodila, len ma tá matematika tam nadchla, že som to chcela vyskúšať. Ty si tiež robila prijímačky z matematiky - príkladov a testu? A vieš aj posúdiť aké to bolo? Priveľmi náročné? Začínam sa toho obávať. Neviem, či som dobre spravila.

matfyzz

ja som tam chodila ale odisla som,pretoze ma studium nebavilo.mala som odbor matematika.ale poznam tam vela ludi ktori su spokojni a bavi ich to.zalezi ci ta to bavi.narocnost je dost vysoka.pocula som nazor ze je to najtazsi odbor v SRale vsetko sa da ak clovek chce.treba sa tomu hlavne venovat.nepatri to k VS kde sa staci ucit tyzden pred skuskami