Mojej rocnej dcerke predpisali 5 druhov liekov...je to normalne?

Príspevok v téme: Mojej rocnej dcerke predpisali 5 druhov liekov...je to normalne?
elemen05

Ahojte. Mam 14 mesacnu dcerku a vsetko sa to zacalo pred mesiacom...2 tyzdne som chodila s nou k lekarke, lebo mala sopliky, ale z vyterov sa vraj nic nepotvrdilo tak to nechala tak...a nic nedavat...proste asi to malo same ustupit. Za par dni mala dostala taky silny zapal dychacich ciest, ze nemohla poriadne ani dychat.Tolko hlienov co sme jej odsavali som este ani nevidela. Na pohotovosti nam predpisali Nurofen (mala teplotu), Fenistil, Pamycon, Sroptussin...tak sme jej to davali 6 dni podla rady lekarky. Mala sa z toho ako tak dostala ale nebola este uplne v poriadku. O 4 dni sme sa mali ockovat ale ja som nechcela, pretoze som videla ze este nie je zdrava a tak nas nasa lekarka na poslednu chvilu po 3 tyzdnoch trapenia poslala na krcne. A tam zasa naordinovali Trifed, Otobacid (pritom zapal usi nemala), Olynth, a este kazala aj Fenistil, ale ten som malej nedala...myslim, ze Trifed je uz sam o sebe silny. Ale zacala zvracat po tom sirupe.Na pohotovosti sa tomu lekarka divila, ze aj fenistil nam dala k tomu.Uz dva dni bola podrazdena, nejedla a nepila tak ako inokedy, malatna, motalo ju.Dnes mi cely den zvracala. Zasa pohotovost a aj podozrenie ze to ma z tych liekov a zhrozenie, ze po 4 dnoch pauzy vystriedala takmer 8 druhov liekov, z toho jedno antibiotikum. Niet divu ze je teraz v takom stave.Som nahnevana a rozhorcena! Lekari vobec premyslaju nad tym, co detom popredpisuju a ci im to neuskodi inak??Asi nie!!! Uz im neverim, pretoze teraz kym si ju dam \\\\\\\\\\\\\\\"dokopy\\\\\\\\\\\\\\\" to este potrva. Zatazeny organizmus a nechut jest jej na zdravi veru nepridal. Kde to vlastne zijeme??? A mame byt stale ticho a poslusne sa prizerat na mudre slova, ktore nam velmi nepomahaju. Ak to citate aj vy milí lekari, ruku na srdce ...kde sa podel vas hipokrates...?!

piata

Prva ,druha ,tretia,stvrta.....
jedna a ta ista velmi "mudra" osoba,bezhranicne veriaca lekarom,mozno sama lekarka alebo pracujuca v zdravotnictve,len ver kym Ti nepochovaju niekoho blizkeho svojou nezodpovednostou a nezaujmom o ludsky zivot.

druha

Presne tak.Ale fanatizmus ma aj velmi zle stranky a jedna z nich je napr.aj ta,ze clovek vidi len veci,ktore CHCE vidiet,namiesto toho,aby sa na veci pozeral TRIEZVYM rozumom.

štvrtá

na zaklade badatel.sk sa tu z niektorych stavaju fanatici. vsak to je cielom stranky. ale paradoxom je skutocnost, ze sam Damian je lekar praktizujuci v ramci svojho zamestnania klasicku medicinu. a takyto clovek pise, ze odtat lekarom ruky?! je to z jeho strany bezcharakterne a prizemne...

druha

Nie mozno,ale urcite to Damian prehnal.S megadavkami vitaminu C by sa velmi tazko liecil zapal pluc.Lekar predpisal liecbu spravne.No druha vec je uz ta,ze matka lieky nepodavala a potom sa tu stazuje.

štvrtá

Mimi a za kym pojdes s chorym dietatom?
..aj ty pises a nezvazujes ze co...
takto tarat sa da az do chvile, kym sa u dotycneho neobjavia nejake problemy a nebude potrebovat pomoc. potom bude dobry kazdy lekar, ktory pomoze...

- mira

Tretia, silný zápal by vôbec nebolo treba riešiť, keby sa dieťa nekrmilo mliečnymi výrobkami a mliekom /myslím kravské/, sladkosťami stuženými tukmi a mäsom.
Z jednoduchého dôvodu, pretože by ho vôbec nedostalo.

Mimi323

Damian nepreháňa. Lekari su svine (samozrejme česť vynimkam, ale ja takých nepoznám) Ak nebudem musieť, tak k lekarovi nepojdem. Ani s dieťaťom. A keď, tak maximálne na odváženie.

štvrtá

damian myslim, ze si to prehnal. a prehana aj matka dietata. som zvedava, co by tu vypisovala v pripade, ak pri prvej navsteve u lekara by mala poradene uzivat c vit v mega davkach a okrem toho nic viac. v pripade, ak by dietatu sa zapal rozsiril aj na pluca a mohlo dojst aj k fatalnemu koncu, tak by sa stazovala na urade na dohlad nad zdr.star....
zvaz aj ty, co pises, lebo zijeme v state, kde sa v ramci mediciny nepraktizuje naturalna medicina a lekar musi riesit dany akutny problem prostrednictvom dostupnych lieciv. nasa legislativa nedovoluje odklanat sa v terapii od vedeckych postupov. a za to nemozu sluzbukonajuci lekari na LSPP..
takze este aj ty laskavo neprilievaj olej do ohna svojimi vyjadreniami, lebo laici si to mozu zle vyvetlit. pritom ako lekar sam velmi dobre vies, ze to, co dietatu bolo redpisane, je adekvatna terapia pri katari hornych ciest dychacich.

damian

To je veru nehoraznost, dat 14 mes dietatu tolko chemickych liekov. Odtat ruky im je malo. Oni vobec niekedy nerozmyslaju, len predpisata predpisat.

Precitaj si clanok na -odkaz odstránený- a ak potrebujes pomoct, napis mi.