ako sa toho zbavit?

Príspevok v téme: ako sa toho zbavit?
nick1212

Zdravim, takze uz mam toho dost aj ja a chcem sa toho zbavit. Moj problem je ze o svoje veci sa strasne bojim ze sa im nieco stane, napr. spadne mi mobil a 2dni nespim lebo sa bojim ze sa mu nieco stane, aj ked si poviem ved dam ho opravit aj tak sa bojim... dalej ked sa niecoho nezvycajneho dotknem kazdych 5 minut si umyvam ruky lebo si myslim ze ich mam spinave a zoberiem nieco do ust a potom sa bojim ze mi nieco bude. Takisto ked ma nieco boli vzdy myslim na to najhorsie a aj ked ma to uz prestane boliet spomieniem si nato a automaticky ma to zacne boliet resp. namyslam si. Takisto ked nieco urobim napr. zamknem dvere asi 3x ich musim ist skontrolovat ci su zamknute aj ked viem ze som ich zamkol proste musim, lebo poto mnemam dobry pocit.Chel by som sa vas opytat ako sa mozem toho zbavit, ist za psychologom nemam abolutne cas. slo by to aj inak? Velmi pekne dakujem za odpovede. :))

nick1212

to rada: No viem ze ked si zaspinim ruky tak sa cely svet nezruti ide o to ze sa bojim ze chytim niejaku chorobu alebo nieco podobne... Ale idem do toho skusim sa s toho dostat sam t.j. napr. zamknem dvere a nepojdem ich viackrat skontrolovat a umyjem si ruky raz a dost etc. Ak to nepomoze navstivim psychologa. btw je mozne aby som sa s toho dostal bez psychologa?Dakuujem

AdamKrt

A to ma byt nejaky problem ? To sa mi stava tiez a nepozastavujem sa nad tym. X krat si chodim ruky umyvat, ked chcem napr. jest, alebo pripravujem jedlo. Ked zamknem, tak sa este minimalne raz vratim, ci som ozaj zamkol. Vzdy myslim na to najhorsie a aspon potom nie som prekvapeny, ked sa to stane. Na veci si davam pozor a tiez sa bojim, ze sa im nieco stane. Ked sa dotknem nejakej spiny, myslim na to, ze mozem ochoriet. Ale potom si poviem, co ma nezabije, to ma posilni. A vobec ma to netrapi.... :-)

rada

v prvom rade sa daj dokopy a uvedom si ze zivot je gombicka:) a histerickost ti k nicomu nepomoze....a co?no tak sa ti odsere mobil...za to neumreme vsetci a ani ty...alebo si zasvinis ruky niecim co si chytil-svet sa ale tiez nezruti.-..,.jejda mat tak tvoje starosti:)to myslim v dobrom..radsej si svet uzivaj a neboj sa a nerob paniku

nick1212

No takze asi si len predsa budem musiet najst cas, dost ma to stve hlavne to umyvanie ruk a ze sa bojim o tie veci.To nenavidim. Ked si casto umyvam ruky tak vrch ruky sa mi uplne zacervena a mam tam kozu ako niejaky 150 rocny a dost to pali potom . Ok takze dakujem velmi pekne :)

alzbee

Sam sa toho urcite nezbavis. Mas vsetky priznaky OCD syndromu a v tom ti pomozu jedine psycholog-psychiater, cize pokym nechces cely zivot tym trpiet, tak si ten cas na svoje dusevne zdravie najdi.