odstranenie mandli

stanka789

mna dali nalkadovku a vôbec na mna neučinkovala citila som sa normalne ako yeraz pri tom vybere, neviem no žeby ta injekcia na každeho neučinkovala? Ja so čakala nejake točenie hlavy alebo že sa mi bude chcieť spať a nič normalka. :-(

M74

Ja som to absolvoval v lokálke keď som mal 26 rokov a bolo to dosť hrozné, bolelo to, krvácalo a trvalo to asi 40 minút. Všetci mi vraveli, že samotná operácie je v pohode a potom je to horšie. Ale mám pocit, že u mňa to bolo naopak. Prvý deň som mal iba vyplachovať a potom som pomaly začal piť a neskôr aj jesť. V nemocnici som bol 3 dni ( vrátane operácie ) a potom minimálne 2 týždne doma. schudol som 7kg. Ale nemám problémy s opakovanou angínou ( už 10 rokov ) a nemôžem povedať že by mi mandle chýbali. Raz za dva roky sa o mňa pokúša chrípka a to je tak všetko. Zo zdravotného hľadiska bolo vybratie mandlí iste prínosom, samotná operácia a liečba neboli nič príjemné, ale dá sa to prežiť.

jajkafr

ahoj ja som mala 10 keď mi vyberali krčné mandle... robili mi to v lokálke v Prešove a nebolo to až také strašné... posadili ma do kresla do ruky mi lekár vložil emitku a povedal ty si dosť veľká nebudeme ťa viazať a toto mi budeš držať... bol zlatý aj sestrička celý čas pekne komunikovali pred operáciou mi pichli nejakú injekciu ale pamätám si všetko... ak by som mala ísť ešte raz určite v lokálke do celkovej by som sa nedala :) samotná operácia bola v pohode večer som už rozprávala aj keď ma každý upozorňoval aby som nerozprávala, no potom som 2 týždne nevidala ani hlások pretože ma bolelo hrdlo aj uši :) takže držím palčeky

zuzic_

ale vo viacerych nemocniciach mozes podpisat a bdues v narkoze. teraz to uz nie je rpoblem takze ako sa rozhodnes ale podla mna je to zbytocne

zuzic_

vacsinou to clovek nevidi pretoze je pod liekmi tzv. "oblbovakmi". pamata si len useky z operacie citi sa akoby bol v inom svete jednoducho zvlastne, je v naladovke. je zbytocne zatazovat organizmus narkozou ked sa nemusi. tod moj nazor

usiko

urcite si vyber nemocku, kde to robia v narkoze celkovej,,,preboha, ved je to strasne, toto citat!!!!! Dnes je slobodna volba lekara, ja som z RV a robili mi to v Kosiciach Saci - nepoznala som tam nikoho, len som zavolala, objednali ma na vysetrenie, potom na operaciu a isla som...urcite narkoza.....

usiko

cca 4 dni, jeden den predpriprava, duhy tusim operacia a este dva dni lezat.....inak, urcite si vyber nemocku, kde to robia v celkovej anesteze.Nechapem, ze dnes este existuje zariadenie, kde to robia tak, ze to vidis...nechutne......takze celkova anesteza, zobudis sa bez mandli, nic nekrvaca, akurat boli, ale na Algifene vydrzis 2-3 tyzdne...3 tyzdne PN by malo za tym byt, lebo je to vazny zasah do organizmu.....

tanita77

BOLA SOM NA ODSTRANENI MANDLI TENTO UTOROK..TEN ZAKROK JE VELMI DRSTICKY,ALE NIč NECITITE VšETKO PEKNE UMRTVIA...PEKNE SA TO DA ZVLADNUť NETREBA SA BAť TOHO..TREBA MYSLIEť NA TO AKO BUDE FAJN BEZ ANGIN..TERAZ SOM Už DOMA A NEDA SA PAPAť čO BY STE CHCELI TAK TREBA VELA PIť..ROBI PROBLEM VYPIť AJ DZUS..PRI HLTE TO VELMI šTIPE...TAK SOM SI NAVARILA REPIKOVY čAJ A BUDEM PIť LEN TEN...A Z JEDLA JE FAJN KRUPICA A ZEMIAKOVA KAšA..NIč VELMI OCHUTENE...A PRED KAžDYM JEDLOM SI DAVAM KVAPKY ALGIFEN..BOLESť JE SKORO NECITELNA...TAKžE SA TO DA PREžIť...NEBOJTE SA ...DRžIM VšETKYM PALCE ABY BOLI ZDRAVY:)))

barbinka

mne to robili v celkovej anestéze. V pondelok ma prijali, v utorok ma mali operovať, ale lekár musel ísť na nejaký pohreb, takže až v stredu ma robili a v piatok ma pustili domov.