mam 15 a menzes mi meska 4 mesiace

ifka1

danca, tie bolesti mozes mat z toho, ze si nebola kvalitne preliecena, ked si bola chora. u zien sa zvykne udomacnit infekcia v malej panve.ostava tam chronicky zapal, ktory ani gynekolog nezisti. a z toho byvaju take bolesti.

niska

no tak ako to tu vidim, nikde nejdem:-D,ale nie.ja som tiez mala vzdy odpor k liekom.doktori mi pred 2 rokmi zistili alergie nadopovali ma liekmi...po case ma to prestalo bavit lebo mi z nich iba bolo zle a tak mi mama poradila nech ich neuzivam ze je to blbost.a doposial mi nic nie je, a ziadny pel mi nevadi.

kristina111

dancaBB, ale uvedom si este jednu vec.. ku gynekologovi chodia aj mlade baby, 14, 15-rocne, ktore pytaju antikoncepciu.. ked im samotny lekar- gynekolog povie o nej len to najlepsie, tak samozrejme, ze to zacnu brat.. co v takom veku oni budu mysliet na to, co sa moze stat a este k tomu, ked im to potvrdil lekar, ze je to neskodne..
inak, neskusala si na tie bolesti yam?

ifka1

nastastie ja mam super doktorku (tam pracujem) ktora zaujem o ludi ma a aj to je vidiet na zdravotnom stave nasich pacosov. vsetko je im vzdy vysvetlene na rovinu.no a niekto si povedat da, ale niekto nie. nastastie tych druhych je menej.

kristina111

ifka1, presne toto hovorim aj ja.. HAK je svinstvo.. ale ked si tu otvorim usta a poviem o nej nazor, div, ze ma za to niektore zeny neukamenuju.. som rada, ze si to napisala aj ty..
smiem este otazocku - vsak pracujes v zdravotnicke (lekarka?, zdrav. sestra?)

dancaBB

ako pozri sa: ja tiez beriem hak, ale koli neunosne silnym menstrucnym bolestiam, ktore som pravidelne preplakala...

mas pravdu, zeny o tom nic nevedia a beru to, a fajcia...ja som zastancom toho, ze ked uz sa rozhodnem nieco brat (hocijake lieky, nielen hak)tak si najprv musim sama zvazit ake mozem mat rizika, a aky som mala zdravotny stav..lebo doktor sa ta na vela veci neopyta, alebo zabudne..ale pritom moze byt, ze napriklad tvoja mama a babka mali rakovinu prsnika, a ty to doktorovi nepovies alebo na to zabudnes..lebo to beru 14 rocne zaby, ktore este nic nevedia...podla mna ani neni tak chyba v liekoch a hak, ako v ludoch (pacienti a doktori)lebo to beru na lahku vahu a mnohi to jedia ako zele cukriky

ale chcela som hlavne povedat, ze v prvom rade pacient by mal vyvijat nejaku aktivitu a zaujem a informovat sa...bohuzial doktorom je to casto jedno, lebo to beru ako svoju robotu...zijeme v takom svete kde sa kazdy stara len sam o seba, druhych nezaujimas

ifka1

lieky na tlak?. keby lekar chcel, da mu menej rizikovy liek. ale da mu ten, za ktory je odmeneny farmaceutickou firmou. a nieje pravda, ze lieky na tlak treba brat do konca zivota. je treba upravit zivotospravu, vyliecit infekcie, riadne sa hybat, pit vela vody a bolo by ovela menej chorych ludi. aj moj muz berie lieky na tlak, ale to je ine kafe. je nezodpovedny, az prilis dobry apetit ma. esteze neberie lieky pravidelne, ale len sem-tam. :-)