Znížená činnosť štítnej žľazy - stále mi je teplo

kamoska

RNG - to nie je iba tekvicový olej, to organicky viazaný jód do tekvicového oleja, je to vraj patent pána Dr. Turianicu a na Slovensku sa to vyrába a predáva ako v jedinej krajine na svete. Je to síce divné, ale ja som si povedala, že za vyskúšanie to stojí, keďže lekári dokážu iba predpísať euthyrox.
Tu máš k tomu link www.regeneracnecentrum.eu

RNG

tekvicove semena a olej su skor zdrojom sterolov, to tiez pomaha na hormony. Ale ze by boli zdrojom jodu, to neviem. Nic zo suchej zemi dnes nema davky jodu, ktore rozni vyskumnici okolo jodu povazuju za dostatocne.
Vacsina ludi nedostane ani len 150 mikrogramov denne, a uz vobec nemoze bez doplnkov dostat davky 2-6 mg, co tito vyskumnici lekari odporucaju. (Japonci maju PRIEMERNU spotrebu 12.5 mg denne).
Nakoniec tato a podobne temy sa tu do nekonecna opakuju....

kamoska

PETO T ...ja som začala užívať tekvicový olej s organicky viazaným jódom. vraj to pomôže. Beriem to 3 týždeň denne 10 ml na obed a cítim sa veľmi dobre, po dvoch mesiacoch mám znížiť dávku euthyroxu. Rozprávala som sa endokrinologom a povedal mi že on na to neverí, ale že mi po dvoch mesiacoch dá urobiť testy a budeme múdrejší.Na začiatku mi dal urobiť testy a pri užívaní 50 euthyroxu som mala TSH 4,1 a FT4 11.

teri78

peto ked choroby idu ruka v ruke jedna s druhou.takze aj ja okrem hypofunkcie mam aj anemiu.porucha vstrebavania zeleza.tesim sa ked mam aspon aku taku hodnotu .uz sa mi stalo ze kapacita bola 0.a spokojnost s endokrinologom je tiez na diskusiu.raz za polrok kontrola krvnych vysledkov,ktore mu prinesiem,obcas sono ked si vybavim,ale viem ze aj tak mi nepomoze aj keby sa ako snazil.vyliecit sa to neda iba udrzat.tak drzim...

Peto T

Teri, možno by stálo za to skúsiť dávky C až do 4000mg denne (rozdelené na 4x), ale to už by asi nemohol byť "šumák" (kvôli farbivám a príchutiam), a treba mať v poriadku obličky (viac piť) a metabolizmus železa a medi.

Ale som presvedčený, že už tak, ako to robíš, svojej štítnej žľaze veľmi pomáhaš.

Mimochodom, predpokladám, že s endokrinológom si spokojná ;-) Nie každý totiž rozmýšľa aj nad výživou, niektorí považujú za dostatočné riešenie predpísať hormóny...

teri78

peto, celaskon sumivy jem lebo mi chuti a pomaha mi pri traveni,b komlex jem lebo trpim na afty a zinok a selen mi poradil endokrinolog a kadernicka.samozrejme obcas nieco vynecham nie som pravidelny pojedac ale euthyrox 100 je moja kazdoranna poziven

teri78

kamoska ja uz mam dlhodobo dobre vysledky a raz som sa pokusila vyjednat s doktorom aby mi znizil euthyrox zo 100 na 50.po mesiaci uzivania som sa davala pol roka dokopy ale uz je zas vsetko v poriadku.na kontrolu chodim raz za rok.vsetky tazkosti mi vymizli okrem tej intolerancie tepla.to je hrozne urcite vies o com pisem.som na umretie cele leto,keby som nemusela chodit do prace tak vyliezam jak krt az v noci.vsetko to co radi peto robim uz dlho a este rng mi radil kvapkat jod na kozu podbruska.nezabera

kamoska

TERI ...tak potom sme výnimky dve, lebo mne je tiež v kanclíku teplo na "zdochnutie" ak je tam viac ako 22 C.Ale dnes som sa dočítala na príbalovom letáku Euthyroxu, že ak sa nesprávne určí dávka, tak pri hypothyreoze môžu byť príznaky ako pri hyperthyreóze, takže asi beriem vyššie dávky ako mi treba:-) ale výsledky mám v norme, tak neviem.