Ako naucit psa aby nekakal po byte?

Paris2013

Ahojte mám psíka 3ročného čivavku stále cika v nutri v dome.Mám ho od 1roka dala som ho kastrovat,aby neznačkoval všade. Von chodi každu hodinku nakolko neni sám doma nikdy. Príde z vonka a vyšpiní sa vnutri.Nechapem prečo to robi. Máme aj fenku a ta nikdy take veci nerobila.Viete mi niekto poradit?

lost

pekna praca admini, tie posledna dva prispevky ste mazat fakt nemuseli,

lebo tam boli info ktore jej mozu pomoct, ale budis..

psps5

Prosím Vás už som zúfalá...máme šteniatko 3 týždne učíme ho stále na noviny no nič...uteká odtiaľ alebo ich hryzie no cikať?V žiadnom prípade...aj vonku s ním často chodíme ale to málokedy sa mu "zadarí".....alebo je na to ešte malý aby to chápal?má 7 týždňov.. ciká nám stále na podlahu bojím sa že sa vyduje...a nemám pocit, že by sa to chcel učiť aj keď mu dávame odmenu vychvalujeme ho...HELP!

nika204

Ahojte mam 1,8 ročnú yorkšírku, ktorú s priateľom mame veľmi radi.Spáva s nami v posteli, dávame jej všetko čo potrebuje ale je s ňou problém, že nám ciká v izbe a neviem ako ju to mám odnaučiť. Bývame v dome na dedine púšťam ju von na záhradu ráno, poobede, večer keď ideme spať, chodíme na prechádzky a ráno vždy nájdem nacikané. Mám z toho už nervy pretože sa nám začala z toho odúvať plávajúca podlaha. Dala som jej do izby aj misku z novinami aby tam chodila cikať ale ona sa vždy vyciká na podlahu.Poraďte mi prosím ako ju to odnaučím. Ďakujem

Deria

no, aby si nemusel vo fore dlho hladat: ked sa psik vyspini v byte, povedz mu hlasne fuj a ukaz mu to. ked sa naje, tak asi za hodinu-dve chod s nim von, maj pri sebe kusocek maskrty a hned ako sa vyspini, hned ho pochval a daj mu odmenu. toto musis robit stale a zakazdym, pokial sa nenauci. ak ho teda zakazdym odmenis, pochopi rychlejsie, co od neho chces. stena potrebuje viackrat za den jest v mensich davkach a teda aj castejsie s nim chodit von. vidis, ze to nie je sranda, treba na to cas, nervy a trpezlivost.

Deria

bitkar, ci jancibaci, daj si len jeden nick! precitaj si dolu na fore, ako ho mas oducit v byte spinit. nikdy psika za to nebi (len ak by ta to napadlo). potrebuje na to dlhsi cas a trpezlivost od teba a rodiny. dobre si rozmysli, ci si psika nechas, ked ho manzelka nechce, lebo neskor, ak si uz u vas zvykne, to bude tazsie ho dat prec, tym by si mu velmi ublizil. s manzelkou sa urcite o tom v klude porozpravaj, pretoze mat psa nie je len tak, potrebuje vela behat, stoji aj peniaze, krmivo, veterinar, atd. proti manzelkinej voli by som si ho nenechavala.
a ako vies presne, ze ma mesiac a desat dni, ked si ho nasiel?

jančí bači

Mám štena ktorí sa volá Rexo furt kaká po bite a starká ho chce vihodit , Kto vie ako ho odnaučit od toho prosím našiel som ho na dedine . dakujem

BITKÁR

ahoj mám psíka ktorí má mesiac aj desat dni furt kaká po bite moja manželka ho hce dat preč kto vie ako ho odnaučit kakať po biťE.
dakujem

mia

kamarati su :) aj spolu spavaju v jednom pelechu obcas.Kazdy ma svoju misku ale aj tak jedia vzdy z jednej :) lahnu si knej spolu a vyjedaju postupne najprv jednu a potom druhu :D.Nastastie fenka nieje pazrava skor sme radi ze odkedy je unas krpaty tak sa trosku rozjedla.Aj vencenie je lepsie sa vybehaju navzajom. A samozrejme si sadli aj v robeni neplechy to su jedna ruka :) velka postahuje co sa da a co nemozu a potom spolu rozoberaju.akurat mu musime presit reflexnu vesticku a kabatik do dazda co sme mu kupili ked sme ho nasli trosku sa nam dal dokopy a nezapne ich :D ale konecne vyzera ako pes a nie ako kostricka :)