Ako sa naučiť aspoň na 70% Anglicky za 2 mesiace ako samouk?

Príspevok v téme: Ako sa naučiť aspoň na 70% Anglicky za 2 mesiace ako samouk?
bezradná18

Moja téma znie ,-
"Ako sa naučiť aspoň na 70% Anglicky za 2-3 mesiace ako samouk ???" -
Viem že čudná ale mňa by zaujímali Vaše skúsenosti,formy učenia alebo štýl...

Môžte mi poradiť knihy alebo slovníky pre samoukov poprípade CD ,alebo internetové stránky,, chystám sa do "UK" tak sa chcem naučiť za 2-3 mesiace aspoň na tých 60-70% po anglicky...viem že v tej krajine sa dá potom doučiť AJ..nie?

prosíím..pomooooc...ďakujem

feliks3085

ahojta ako sa naučim po anglic ki jak som nigdi nechdila na viučbi anglickeho jazika chcem sa to naučit preto abo som sa mohla nekedi stratnut z kurtom hammelom inak sa vola chris colfer z kaliforniji a neviem ako ak nebudem chdit na anglicki niikdi sa mi to nesplini

kikinho

neznasam profesorov a ucitelov... pretoze nevedia naucit anglicky, preco? dieta ked je male nauci sa slova , slovnu zasobu az neskor sa uci gramatiku a dava dokopy spisovne vety, tak isto to je aj z jazykom ... treba sa mat zasobu a potom sa clovek moze ucit gramatiku, to je moja rada a moj nazor, je mi fuk ci ho niekto respektuje alebo berie ... pisem to dopredu keby chceli reagovat nejaky mudry

bibba

ale samozrejme to je trochu od weci, kupowat si anglicke casopisy ked im nerozumies, ale este wiac od weci je twoj ciel, wediet na 70 percent anglicky za dwa mesiace. ak anglicky newies tak za dwa mesiace si sprawis akurat jasno w prawidlach a gramatike, ak ti to wobec pojde. neni jednoduche sa naucit jazyk ktoremu sa clowek newenowal len tak za taku kratku dobu. je to dlhodoby proces. postupne a az casom sa clowek uci slowa a nowe slowa, a ako ich pouziwat wo wete. a hlawne wyslownost. ta hruba slowenska wyslownost :D no newiem :)))

bibba

no ja som dlho zila w krajine kde sa nedabowali americke filmy a seriali a welmi dobre som sa naucila anglicky len z telky, takze odporucim ti poziciwat si dvd w anglictine bez slowenskych tituliek. tu na slowensku je strasne malo prilezitosti ucit sa anglictinu. ako? w skole, asi 5 hodin do tyzdna? to je welmi malo. jediny priamy kontakt su piesne z hudobnych stanic (ktorym ani nerozumiete) takze to nestaci. a kurz? newiem. to by si musel chodit na kurz stale a nie len par tyzdnow alebo par mesiacow ako to zwycajne bywa. a radim dopisowat si s ludmi z inych krajin, w anglictine, komunikowat... nechodit len na slowenske portali. a kupowat si knihy a casopisy nie len slowencine. to su moje rady.

usiko

bezradna, tak za dva mesiace to teda nevidim ruzovo...a vobe, co je 70 percent? ja ucim anglictinu 10 rokov, vystudovala som ju a neviem ju ani na 70 percent...ani nikto, kto ju uci, pretoze to nie je nas materinsky jazyk.....podla mojich skusenosti mas nanajvys sancu za dva mesiace sa naucit zaklady, aby si sa takpovediac nestratila....vedela samostatne tvorit vety plus nejake frazy v obchode, letisko, bus, policia atd.....mozes prihlasit sa na intenzivny kurz k dobrej lektorke, alebo ucitelke, kde budes iba ty a lektor, ziaden iny ziak.....a nie jednu hodinu denne ale viac, plus doma si to vsetko este raz prejst a preopakovat.......tak to mozno pojde...ale ak by si bola takpovediac totalne lava do jazykov, tak to za dva mesiace nezvladnes.....mala som aj pripad, ked chlapcovi nebolo pomoci, lebo nedokazal vobec nic neskombinovat.....

hladina alfa urcite nie, stoji to vela a nepomoze ti to.....

najdi si lektorku,m ktora ti vysvetli postupne gramatiku a budete ju hlavne ustnou formou cvicit...trvaj na tom, aby si sa naucila tvorit vety, nie sa ucit hotove frazy iba.....a hladaj si niekoho, kto ma skusenosti s ucenim a ma pedagogicke vzdelanie, teda vie, co robi....pretoze dnes uz uci kdekto.....a narobi viac skody ako osohu....

sway

Pridaj si do chatu nejakeho cudzinca a kecajte:-))To je podla mna naj,lebo precvicis tie zakladne veci,co sa pyta vacsina,ked tak daj si s nejakym aj rande a vyskusas si rovno konverzaciu:-)

Petuska B

Pokiaľ ti robí problém iba hovorenie v cudzom jazyku- iná cesta ako hovorenie v cudzom jazyku niet. Čím viac budeš po anglicky hovoriť, tým menej problémov ti bude robiť čosi po anglicky povedať. Skús to sama- nahlas trebárs doma a potom popros niekoho kto po anglicky vie, napr. s kolegyňou v práci sa môžte rozprávať iba po anglicky alebo doma s niekým. Dá sa to v pohode za 2mesiace ale musíš čo najviac rozprávať a nehanbiť sa.