Incízia hymenu

ana4

Mam podobrný problém. Nikdy som to neak nebrala na veľku váhu, vlastne cele to začalo tým, že som si nevedela zaviest ani len tampon. Na letakoch od tamponov je vela rečí o uvolnení a pod..ale v tom problem nebol. Taktiež keď som sa vo vztahu dostala k pohlavnému styku, k ničomu n edošlo, pretože ta bolesť bola tak pálčivá, že som to jednoducho nezvládla. Teram mám dvadcat, prakticky som stále panna, a moj život mi do značnej mieri komplikuje fakt, že za prvé, nemožem používat tampon, čo pre niekoho možno znie ako banalita, ale v praktickom živote je to obrovská nevýhoda, plus pohlavnému styku sa vyhýbam ako to len ide. Proste strach. Neak uplne nahodne som objavila toto. Skusim hodiť reč s gynekológom

mrs.x

ja sice chodím k súkromnému gynekologovi ale odmietol mi to robiť v ordinácii ak by boli nejaké problémy...inak všetko hradí poisťovňa okrem ubytka v nemocnici...;)

mrs.x

levica: ja som to vedela cca 9 mesiacov pred zákrokom=/ keby si vedela čo sme sa s chalanom natrápili, kolko slz pretieklo..strašne som sa hambila maminke to povedať, tak sme si vychutnávali len orál a vždy ked mal prstíky dole som ho presviečala aby to skúsil ale vždy to bolelo až tak, že mi vyhrkli slzy..a po 2 mesiacoch to už úplne odmietal robiť...tak sme len sem tam skúsili...a ku gynekologovi som sa dostala vlastne cez kožnú, lebo mi predpísala tabletky, ku ktorým som potrebovala antičku...prvý krát mi len zobral krv a opýtal sa či sa cítim okej alebo či chcme prehliadku.povedala som že ok..a ked som si išla za pár mesiacov pre nové so slzami v očiach som povedala čo ma trápi..prehliadol ma..potom ešte asi 2x a vždy mi tam pichal takú paličku ukončenú vatičkou apýtal sa čo presne a ako to bolí či je to len tlak aleob bolesť alebo čo..a došiel na to, že mám siulnú panenskú blanua velmi malí otvor...tak som povedala, že to chcem riešiť a povedal, že jedine operácia alebo vydržať sex s poartnerom...že by mi ju prerazil ale to bolo skoro nemožné...takto som si 3 dni poležala v nemocnici a bol pokoj..a k tomu či mi dovolili..v podstate nemali an výber..lekár presvečil maminku s tým, že za blanu nevidí, že môžem mať napr zdvojenú maternicu alebo cystu alebo také neičo...ona teda súhlasila a potom sa našťastie ukázalo, že nič také nemám..ja som inak ani nevedela, že niečo také existuje...myslela som si, že tam mám cystu a tá bolí alebo čo=/

levicaaaaa

mrs. tak to ti verím, ten pôžitok... v 15tich si to vie človek vychutnať najlepšie... kks, to ti rodičia dovolili??? 15 ročnej ísť na taký zákrok ?

mrs.x

babika...tiež sme sa s partnerom vela krát naskúšali podstúpila som to 7.10.09 okolo 9 ráno, bola som hospitalizovaná 3 dni (na žiadosť môjho gynekologa) kedže som mala len 15 rokov...prvé dni, resp prvé 2 týždne boli dosť blbé...a v nemosnici povedali 5 týždňov bez sexu..ale gynekolog odporučil niečo iné...po týždni-dvoch bolo nejaké to prstovanie a koncom mesiaca aj sex...najprv sme mysleli, že sa na to vykašleme...lebo to nebolo moc príjemné, velmi som sa bála a ...aj mi trošku slzičky tiekli..ale zvládli sme to spolu...minimálne 50%-nú úlohu zohráva partner a tvoja láska k nemu...ja som sa v tomto smere nebála..takže nakoniec to bolo dosť fajn a hlavne velmi pekné...rozhodne ma to stálo za tie 2 žýždne bolesti...teraz sa sex stal pôžitkom nás oboch (konečne) =)

charlotte01

babika a aka dlha doba uplynula medzi tym ako si poziadala o zakrok a jeho vykonanim?ja sa na to spytam gynekologa tento tyzden a do konca septembra by som to potrebovala mat hotove kym mi nezacne skola. a sama si ho poziadala o zakrok alebo ti ho navrhol lekar?boli potrebne aj predoperacne vysetrenia,platila si za zakrok?prepac tolko otazok,ale uz ma to dost trapi a chcem byt dobre informovana.dakujem ti za informacie

babika30

ja som na tom bola pred par dnami. Podstupila som to v celkovej narkoze, lebo v lokalnej by to vraj bolo dost bolestive. Prebehlo to pohode, o 9 som sla na operacny sal, o 10 minut to uz bolo, do pol 11 som si polezala a sla domov. Musim povedat, ze v prvy den to bolo dost bolestive, ale dalo sa to zvladnut. Ja som krvacala tak mierne cca. 4 dni, lebo ma pritom trosku poranili, ale inak v poho, ziadna hroza. A ked si predstavim, ze s mojou tuhou blanou, kde pohlavny styk bol takmer nemozny, by sme to mali skusat donekonecna, som rada, ze som sa takto rozhodla

Inner

No cosi som si pozrela na nete. Pisal tam jeden gynekolog, ze sa to sice nevykonava v sucasnosti casto, no stale sa to da bez problemov. Je to vraj len chvilka a potom bude vsetko ok. Myslim, ze ten, kto to chce podstupit sa nema coho bat. A ked to bude lokalne umrtvene, tak staci par minut a utrpenie je navzdy prec :-).

danuska123

charlotte01 tento zakrok sa robi ambulantne s lokalnym umrtvenym.s lekarom sa treba iba dohodnut a prekonzultovat dovod a mas to :)