Veľmi ťažká demencia

Príspevok v téme: Veľmi ťažká demencia
nnn

čawko, hľadám tu niekoho kto by mi vedel poradiť
pred časom otec začal zabúdať, mal akési halucinácie
psychiatrička ho poslala do nemocnice..na psychiatriu, ale tam sa mi zdá sa jeho stav oveľa zhoršil....
prišiel z nemocnice domov úplne dezorientovaný...nepoznával rodinu atď..
nebudem tu všetko rozpisovať
o pár dní nato ako ho pustili zapálil otec doma v skrini veci...-myslel si asi, že ide zakúriť do peca...takže opäť bol hospitalizovaný na psychiatrii,,,,,o 2 týždne ho preložili na doliečovák..teda na liečebňu dlhodobo chorých....ale tam sa to nejak sestričkám nepáčilo, pretože tam majú samích ležiacich pacientov..a otec chodí..-takže im to veľmi nevyhovuje,,,a idú ho prepustiť zajtra domov po 2 týždňoch,,,(pritom na doliečovaku mal byť 3-4 týždne)
problém spočíva v tom, že otcov stav je vážny..stále je úplne dezorientovaný...rozpráva z cesty...a podobne, a cez týždeň vraj chcel vyskočiť z okna( on netušil asi že je to okno)..
predstavte si v každej správe píšu lekári, že potrebuje 24-hodinovú odbornú starostlivosť..a oni ho idú prepustiť domov, aj keď sa nemá o neho kto starať
my to nezvládneme..pretože na neho treba dozerať 24 hodín...a to sa v domácom prostredí nedá
snažíme sa vybaviť nejaký ústav, ale je to hrozne ťažké, všade je veľký poradovník..a čakajú sa veľké úplatky
chcem vás poprosiť o radu, či tu niekto není s podobným problémov, alebo či niekto nevie o nejakom ústave, kde mi ho umiestnili aj bez úplatkov
nepochopím,,,ako lekár môže prepustiť pacienta,,,ktorý je v takom zdrav.stave,,,
a na psychiatriu ho už nechcú prijať...čo robiť poraďte??

nnn

pre zaltušek.....bola aj na CT mozgu...má tam nejaký nález..nemám pri sebe správu
áno aj pil predtým..ale málo..ale málo jedol

radana

nnn-ibaze s tym,ze mame doma dieta -autistu.Vymenili sme okna s kluckami na zamykanie okien,neda sa ho nechat chvilku sameho-minule mi stacilo vybehnut na balkon vesat pradlo a uz mi isiel zapalovat listy z kvetov...Proste 24-hodinova starostlivost..

nnn

No som sestra, ale sestram ostava vela veci utajenych :)
Predpokladam, ze bol na CT mozgu? nevies?
Pytali ste sa, CO mohlo sposobit taku nahlu zmenu v spravani?
Este ma napada jedna vec, ale neuraz sa, nepoznam vasu rodinu. Casto taketo zmeny mavaju alkoholici...ale nie LEN alkoholici, samozrejme.Nie taki, co sa valaju v skarpe, ono staci, ked clovek denne vypije 5 piviek...potom pit prestane a zrazu to s nim prasti.
Len pochop, ze pomoct si musite vy sami...v spolupraci s psychiatrom (opis mu, ze si ublizuje, pytaj tie utlmovaky, povedz, ze je agresivny. Otravuj! )

nnn

pre alesiu......-no sa ti povie ponúknuť úplatok...a ak nato nemáme????????
sme rodina, ktorá žije od výplaty do výplaty
a v niektorých zariadeniach je všimné až 100.000sk
ale dík za radu
a tiež si myslím, že ak niekto skutočne potrebuje opateru..prečo by mal dávať nejaký úplatok....kvôli čomu??? kvôli tomu, že je chorý?? a potrebuje opateru??
je to smutné....

nnn

ahojky radana..aj vy máte podobný problém?
ja len sa bojím..ako ho ustrážime...?? on nám ani pred tým v noci nespal..a v nemocnici nechce spať tiež
tak ako sa môžeme 24 hodin dennodene starať o niekoho...

alesia

Je mi to luto a chapem Vasu bezmocnost. Poradit zial neviem, mozno osobne obehat vsetky zariadenia, ktore ste povedali, ze su preplnene a ponuknut ten uplatok...

radana

nnn,kludne mu nemuseli sadnut lieky a prave ze ho este viacej provokuju,nez by ho utlmovali.Viem co je 24 hodinova starostlivost ,napisala som ti iba jednu z moznosti.Ale zrejme by mu bolo treba zmenit liecbu,ked sa mu to tak zhorsilo.

nnn

pre OLDMAN-asi ťažko bude jeho ťažký zdrav.stav spôsobovať duševné vystresovanie...on sa nikdy nestresoval, žil kľudným životom
všetko to prišlo tak náhle..-najprv vidiny, občas strata pamäti,,a potom na psychiatriii....sa mu to nejak zhoršilo...tam stratil úplne orientáciu, nepoznáva nás...

nnn

ďakujem si zlatá,,,inak asi si zdrav.sestra...že?
no liečbu asi dobrú teda nemá,,,do nemocnice išiel ešte vcelku normálny..a tam sa zmenil na nepoznanie
a stým, že ho chcú prepustiť domov....zaráža ma to preto,,,že ak chcel na doliečováku skočiť z okna..tak by ho mali podľa mňa poslať ešte na preliečenie na psychiatriu(aj keď tam mu teda tiež veľmi nepomohli)...možno mu nesadli lieky alebo ja neviem
jedno je isté...-v poriadku není,,,a je to veľmi bolestné vidieť ho tak dezorientovaného