Bude to fungovať?

Príspevok v téme: Bude to fungovať?
neries

Zdravím, mám 16 rokov a povedal som si že budem chudnúť, lebo to bolo otrasné... už som schudol cca 10 kg lebo som vážil 97 a teraz mám 87. Schudol som to tak, že jem ráno, desiata - väčšinou ovocie a obed... potom už nič len doplňujem vápnik šumivý kôli kostiam čo musím.... a samozrejme chodím behávať každý deň a aj cvičím kliky a brušáky...
No chcem sa spýtať či takýto spôsob bude fungovať aj naďalej, pretože tých 10 kg som schudol pomerne rýchlo týmto spôsobom asi za mesiac aj niečo, ale teraz sa mi zdá ako by som sa zastavil na tých 87 a nie a nie chudnúť ďalej... myslíte si že to pôjde ďalej po čase ale pomalšie ako doteraz? alebo to proste už nebude fungovať?

ellie

a este - skus pridat aj olovrant.. aj ked nieco drobne, ale aj tak.. vyskusaj to.. ak ti ten 5-jedlovy kolkobeh nebude vyhovovat, vyskusaj tri jedla denne.. nauc sa pocuvat potreby svojho tela a zistis, co je pre teba najlepsie..

ellie

neries, ja som to nemyslela v zlom a vobec nie ked vidim, ze normalne ranajkujes.. ale predtym ako si sa do tohto pustil si si ozaj mal aspon nieco nastudovat.. a tie ceralie s mliekom su na ranajky v pohode, ale toho tuniaka radsej na veceru.. a k tomu behu.. podla mna by si pred behom jest nemal, lebo teda s plnym zaludkom daleko nedobehnes.. a jest by sa malo najneskor 3 hodiny pred spanim..

neries

nejako ste sa zasekli ľudia, kedy by som mal jesť večeru teda? pred behaním alebo po, keď behať chodím o 18??

teda ešte raz aby sme si rozumeli
Najem sa poriadne na janajky aj na obed normálne navarené... desiata - ovocie

neries

MartinaT - ešte k tomu vápniku... začal som ho brávať kôli tomu že mi začali v poslednej dobe nejako praskotať kostičky v nohe a je to dosť nepríjemné na počúvanie tak to kôli tomu...

neries

ďakujem vážne za rady... takže začnem asi s tou večerou, lebo nechcem sa nejako dotentovať....
MartinaT - volám sa Rasťo :)
ale asi ste to trocha zle pochopili čo som písal o tom jedle....
Na raňajky a obed nejem ovocie. Na raňajky a obed si dám hocičo čo je, teda napríklad raňajky - cereálie s mliekom, šunka, syr, alebo tuniak...
a na obed čo je navarené to si dám....
to ovocie som myslel tak že to si dávam na desiatu medzi raňajkami a obedom...
tak aby sme sa chápali :)

usiko

no, zacal si zle, ja som takzto schudla volakedy davno, a vysledkom bol tak spomaleny metabolizmus, ze som pribrala uz od hocicoho, aj od ovocia...trvalo roky, kym som ho postupne rozhybala....

schudnes tak, ze stale, ked budes citit HLAD, si das nieco male, teda napriklad kusok masa so zeleninou, jablko, rizoto alebo hocico, ale podstatne je aby si nikdy nehladovala anikdy sa nenajedol do uplne syta....

martinaT

hmm zacal si s tym uplne zle,mal si si to niekde najprv nastudovat...vsetko si vylucil roste skoda reci...ale nech ti trosku pomozem..mal si s tym zacat ostupne ty si na ranajky mal iba vodu v tuhom ochutenom stave ked to tak mam nazvat...teraz chces jest papierove servitky?

poznamka preco enchudnes dalej?lebo tvoje telo si zviklo na tento rezim a nema z oho chudnut ,to zanmena ze sa ti metabolizmus o cosi spomalil ,a preto,ze si zacal takto jest musis zase jest o cosi menej.

inak trosku mi z toho vychadza blud isto vazis 87?niesi chudy ,a este by si chcel viac schudnut?lebo talety na kosti maju vacsinou ludia kt.nemaju vahu v poriadku ....len sa priznam pekne,ako sa inak volas nech ta mzes oslovit:-)

to je vsetko ak by si potrebboval radu rada pomozem ak viem.

doubledog

ides na to zle, takto nedosiahnes trvale vysledky, sice schudnes, ale len kratkodobo
naucis svoje telo na zly rytmus jedla

musis jest pravidelne, nevynechavaj v ziadnom pripade veceru
je sice spravne, ak sa sustredujes na ranajky a obed, ale aj vecera je dolezita

prave preto, ze to nerobis, sa ti ubytok vahy zastavil

na veceru nieco co obsahuje proteiny (napr. maso) a komplexne sacharidy (napr. tmava ryza)

neries

ďakujem za odpovede :) viete to s tou večerou ma dosť zaujalo, lebo napríklad poznám chalana čo takto že nejedol večeru schudol dákych 30 kg...
a ešte otázka stačí mi keď si dám napríklad ovocie napríklad jablko na tú večeru?? chodím behávať okolo 18 takže kedy by som si to mal dať? pred alebo po behaní?

ploche_brusko

a este nieco, treba si zapamat jedno: nezijeme preto aby sme jedli, ale jeme preto aby sme zili....jedz vtedy ked si tvoje jedlo pyta ze je hladne...a nie ze doobedu sa najes a potom nic....