Taliancina alebo spanielcina

severanka

monulikZV: ak vieš po anglicky, španielčina nebude pre teba až taký problém, majú toho dosť podobného...

sandria

mam priatela v taliansku je tam polroka neceleho a orzumie uplne vsetko a neuci sa tu taliancinu nik mu nehovoril co znamena hento alebo tamto naucil sa a ja som mu hovorila a taliancinu sa zacinam ucit :) a nieje tazka

katka...

Ja sa ucim spanielcinu a mozem povedat, ze je to lahky jazyk. Ale ak niekto nema talent na jazyky, tak sa mu to moze zdat tazke. Je to individualne.

dobra vila

Sandria, no neviem...ja by som o ziadnom jazyku nepovedala, ze je lahky. Ked ho povazujes za tak lahky, tak sa ho preco neucis? :-P Bol by to bonus len a len pre teba... Pritom neviem, ako si mohla rozumiet taliancine. Mozno iba nejake pribuzne slova, zakladne, ktore poznas z reklam a tak... Ved to nie su ani slovanske jazyky, tak si tazko...
Ja iba hovorim, ze niekto, kto ten jazyk neovlada, nech nehovori, ze je lahky, pokial sa ho este neucil...

sandria

Ahoj ja som bola dni v taliansku a ked zacal nejaky talian tak som mu skoro vsetko rozumela a vobec osm sa predtym neucila taliancinu podla mna su oba lahke jazyky

dobra vila

Ahoj, taliancina je zevraj lahsia, ako spanielcina, ale mne osobne sa spanielcina paci viac, aj ked su si podobne.
Spanielcina je naozaj krasny jazyk, ale nemyslim si, ze by boli tak lahke. Aj k tomu treba odhodlanost a volu ucit sa, aby si sa do nich dostala :).
Ale moja kamaratka napriklad tlmoci do a z talianciny, takych vela na SR nie je a veru sa jej v tom dari...

bublik

oba jazyky su jedny z najlahsich europskych jazykov pre nasinca, povedala by som ze taliancina je lahsia, uz len kvoli vyslovnosti, v podstate tam nie su ziadne zvuky, ktore by neboli aj v slovencine. Ale so spanielcino mozes aj do juznej ameriky :-) tak si vyber.

za8icka

No spanielcinu som sa nikdy neucila ale ucim sa taliancinu. Na zvuk mi pride taliancina ovela krajsia ale je to na kazdom co sa komu paci. Hovori sa ze taliancina je tazka ale mne zatial tazka nepride akurat ze gramatika je trosku zlozitejsia a obsahuje celkom dost vynimiek