Treti maly semennik

zufaly_jebec

Tretí semenník ? :D
Nie chlapci, toto mám aj ja (gulička o priemere cca pol cm na pravom semenovode). Strašne som sa bál že to je rakovina. Bol som s tým u urológa a vysvytlo že to je neškodná cysta.
Pre istotu by som ale na tvojom mieste skočil k tomu urológovi.

javndjs v

caw aj ja mam daco nad lavym semennikom ako keby dalsi semennik ale ked si lahnem tak sa to stahuje smerom k bruchu ... CO TO JE .. ??? myslis ze to bude ten pruh .. ??? lebo som den alebo dva dni pred tym robil dost brusakov ...

xyzabcdef

čau, mám presne toto isté. 15 rokov, nad ľavým semenníkom niečo malé asi 1-2cm veľké vajcovitého tvaru... je to akoby napojené na semenovod ... vôbec to nebolí .. ak sa dobre pamätám nahmatal som si to prvýkrát pred cca 2 rokmi... netuším čo mám robiť. Urológ?

lilNoth

Nadsemenník je orgán esovitého tvaru, ktorý je uložený
na zadnej strane semenníka. Začína sa v jeho hornej časti, smerom nadol sa stáča a prechádza do semenovodu.
Nadsemenník slúži ako zberná nádoba pre pohlavné bunky (obr. 1).

Nemoze to byt ono, mozno budem vyzerat ako hlupak ale radsej hlupak ako mrtvy :D A anatomia cloveka nebol nikdy moj odbor...

lilNoth

prvé príznaky

Od začiatku puberty produkujú semenníky spermie, ako aj mužský hormón testosterón. Existujú dva hlavné druhy nádorov – agresívnejšie non-seminómy a seminómy. Ako však rakovinu odhalíme? Hlavným znakom toho, že v miešku sa niečo deje, je nebolestivý, tvrdý opuch semenníka. Pacienti často udávajú aj pocit ťahania či oťaženia mieška, tupú bolesť v slabinách alebo podbrušku, citlivosť až zväčšenie mužských pŕs (gynekomastia), nahromadenie tekutiny v obaloch semenníka (vodná prietrž – hydrokéla) či dokonca bolesti v miešku, ktoré sa striedajú s istým nepohodlím. Niektorí muži udali, že spočiatku sa u nich ochorenie prejavilo bolesťou v krížoch, žalúdku alebo kašľom.

No ako som len pisal, zvacsa ked sa po sexe neurobim nieco ma boli v semennikoch, ked stojim nechce to nejak utisit ale ked sadnem pomaly do polhodinky je to vpoho...

lilNoth

Nie ved, pisem, ze si to nahmatam aj v lahu nabruchu nachrbte je jedno nahmatam si to uz asi 3/4roka viem o tom a neboli ma to aspon co ja viem, no... hmm... alebo takto este neviem ci je to ono ale po sexe kedy sa nespravim strasne ma nieco boli mozno ze aj ta vec... neviem...

lilNoth

Nie ved, pisem, ze si to nahmatam aj v lahu nabruchu nachrbte je jedno nahmatam si to uz asi 3/4roka viem o tom a neboli ma to aspon co ja viem, no... hmm... alebo takto este neviem ci je to ono ale po sexe kedy sa nespravim strasne ma nieco boli mozno ze aj ta vec... neviem...

lilNoth

No na pruh som bol operovany asi pred 10timi rokmi a nahnatam si to aj v lahu na bruchu aj na chrbte je to tak viac nalavo a viac hore