Roaccutane test

Príspevok v téme: Roaccutane test
Poncarello

Zdravím!...Všimol som si,že veľa ľudí trpiacich AKNÉ sa bojí absolvovať liečbu ROAVVUTANE-om...
Ja akurát začínam,takže som sa rozhodol,že tu budem postupne písať celý priebeh liečby,aby mali ostatní podrobní prehľad o tom, čo ich viac-menej čaká.
Je pravda, že každý na lieky reaguje inak,ale väčšina známych vedľajších účinkov sa objaví takmer u každého...
Mám 14r. a už takmer rok bojujem s akné...
Na začiatok mi kožná predpísala Zineryt.Myslím,že týmto liekom začína väčšina lekárov.No objavili sa nežiadúce reakcie ako sčervenanie kože a extrámna suchosť.
Prešiel som teda na Skinoren.Ten bol celkom OK,ale každé nanesenie t.j. každé ráno a každý večer som zažíval neznesiteľné svrbenie,akoby vás pichal niekto ihlami...Celkom to pomohlo,ale potom to už účinok nemalo žiadny...Prejavy mi to pomerne zmiernilo a viac-menej vymizli,tak mi kožná predpísala Duac gél.Ten nemal žiadny účinok,a tak po ňom nasledoval tuším Eryfluid...Okrem mastnej a smrdlavej kože takisto nič:D...Ďalej som mal Differine gél,ten nemal vobec žiadny učinok,tak mi kožná predpísala Eclaran 10.Tento mi pleť veľmi vysušoval a sčervenávala mi z neho pleť.Chcel som si ísť pre iný krém,no kožná mala v tom čase dovolenku a ja som vedel,že po prerušení liečby Eclaranom sa akné zhorší...Naordinoval som si teda sám Isotrexin gel...SMola...Bez efektu...Pred niekolkymi dňami som sa teda vybral ku kožnej s tým,že som vyskúšal všetky lokálne antibiotiká so všetkými liečivami,takže posledné východisko,ktoré vidím je ROACCUTANE...No problema! :D...Predpísala mi ho..najprv mi samozrejme spravila krvné testy,ktoré som mal našťastie all right a predpísala mi najnižšiu dávku Roacc. 10mg,keďže nemám ťažkú formu aknú,prevažne papulopustulóznu...Dávkovanie mám 3x1 tbl. denne...Spolu s receptom mi dala balzam na pery,keďže jeden NIE z vedľajších účinkov, ale jeden zo sprevádzujúcich javov liečby je suchosť pier,oluúpovanie...
Prvú dávku som si dal včera a pokračujem...Zatiaľ nemôžem povedať nič.Žiadne vedľajšie účinky...
Viditeĺné výsledke je možné pozorovať až po niečo vyše 2 mesiacoch...Do tejto doby sa akné vo väčšine prípadov zhorší,keďže Roaccutane uzatvára mazové žlazy...Všetok maz sa tým pádom vyplaví na povrch,čoho dôsledkom sú komedá...
No efekt,ktorý sa dostaví to vykompenzuje...
Ak by ste mali akékoĺvek otázky,stačí napísať:)
Za gramatické chyby a preklepy sa ospravedlňujem,ale píšem rýchlo,takže sa mi pletú prsty a sem-tam mi nejaké písmeno ujde...
O ďalších príznakoch budem informovať,veď somlen začal s liečbou...
:)

rokatan:)

ahoj forgo... ja som tiez bral roaccutane aj ked som sa tiez bal vedlajsich ucinkov.. no tie zavazne sa dostavia ozaj len v zriedkavych pripadoch.
Ja som absolvoval 6 mesacnu onuu.. jak sa to vola (proceduru) a k vedlajsim ucinkom patrilo: Bolest chrbta a pri konci liecbi mi trocha zacali padat vlasy ale to aj z dovodu zehlenia si vlasov behom liecby.
Ine vedlajsie ucinky mna nepostihli a som rad, ze som sa ako tak zbavil depjek z tych podban*ch jebackov :).
Vela zdaru

Forgy

serustok,ja akurat stojim pred rozhodnutim,ci brat tento liek,a bojim sa tych vela vedlajsich ucinkov,no akne mi nechce ustupit a preslo mi aj na pokozku hlavy,tak neviem co mam s tym robit...u teba sa ziadne ine vedlajsie ucinky nedostavili?dik za odpoved

luciaaaaaaa

musitobyt?: sama pises o preddispozicii na akne. myslis ze akne sa da zredukovat zdravou stravou a pitim cistej vody? vobec nie. zdravym zivotnym stylom sa daju odstranit vyrazky a uhry ktore su sposobene zanesenim criev, ale akne ktore vznika kvoli zlemu stavu hormonov alebo kvoli narusenej pokozke takto este nikto neodstranil. ja mam akne uz viac ako 10rokov a jem naozaj zdravo a akne to nijako nelieci. a lieky roaccutane su jedinou naucinejsiu liecbou akne - to ti povedia kozny lekari - odbornici.

Poncarello

Jasné,súhlasím s Tebou ale všetko (okrem toho oleja) so už "vyskúšal"...
...Nikdy som nepil a ani nepijem "farebné" nápoje,pijem len čistú vodu a hodne čajov...
A čo sa týka stravy,tak jem 4x za deň(jogurt,obed,olovrant a večera)...
Málokedy mastné jedlá,snažím sa stravovať zdravo,takže i mňa na to strava isto nemá žiadny vplyv...
Čo sa týka tých bodiek a pórov-ja som s tým problém nemám,mne sa tvorili LEN komedá a keďže mám taký sprostý zvyk,vždy som si to vytlačil,takže si asi živo vieš predstaviť aký som bol "pekný" :D...
Zinok som bral takisto,účinok?...žiadny...
...proste roacc. bol už posledným riešením,už ma nebavilo vkuse skúšať niečo iné,alebo to udržiavať v akom-takom stave...
Vieš,nie je to boh vie čo chodiť s takým xichtom,má mnoho negatív...
..takže tak no...

musitobyt?

Poncarello ja nechcem byt hnusna, ale naozaj si myslis, ze ked v strnastich! zacnes brat nejake tabletky (a este k tomu take svinstvo) tak ti to pomoze a uz sa ti nikdy akne nezbavi?

Bohuzial ludom s predispoziciou sa bude objavovat pocas celej puberty..
Avsak da sa ho celkom slusne korigovat bez toho aby si si uz v strnastich rokoch s prepacenim \\\\\\\\\\\\\\\"zasral\\\\\\\\\\\\\\\" pecen.

1. strava - pit len cistu vodu, ziadne farebne sladene vody, coly a pod.
Jest - Nic vyprazane! A ziadne stuzene tuky ako maslo, rama a pod... + vela zeleniny + si kup v lekarni zinok.

Skus si davat vecer na tvar nejaky panensky olej ale musi byt panensky t.j. lisovany za studena - vycistiti ti upchate pory - take tie cierne bodky to garantujem, rano tu mastnotu zmyjes...

Ver mi som clovek, kt. sa s akne trapil celu pubertu a keby som vedela to co dnes mohla som si usetrit kopu starosti...

Neoplati sa vyskusat nenarocnu alternativu miesto zasvinovania 14-rocneho organizmu?

Sam vidis ako to na koznom chodi...

Poncarello

No,či miznú jazvy povedať neviem,ale skôr si myslím,že nie...
Roacc. je primárne určený na akné ako také,nie na jazvy...
Mne po ňom takisto ostávajuú jazvy,no u každého je to individuálne..
Na jazvy jedine "LEJZER", alebo dermabrazia (zbrusovanie kože)....

bingham

mnamka jazvy zmiznu ako u koho.....kamarat co to bral mal tazke akne....a dnes nie je stopy po nom a nema ani jazvy......